Jump to content
IGNORED

I danas postoje heroji


Lezilebovich

Recommended Posts

Meni nije jasno da li je se kuvar pobunio zato sto je pesma vezivana za nemacku okupaciju, ili zato sto ju je Gebels 1942. zabranio? Ovde se cesto previdja cinjenica da zivimo u zemlji u kojoj vecina stanovnika nema nista protiv rehabilitacije Nedica, a bogami izgleda ni Ljotica.

 

Nisam znala da je Radio Beograd proslavio ovu pesmu.

 

Što se kuvara tiče, Ok je odreagovati, pesma jeste simbol okupacije, više je ovde meni zanimljivo koji to orkestar svira, kome su je svirali i što (jel neko naručio).

Link to comment
  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    22

  • Lancia

    15

  • wall

    14

  • Zupermen

    13

Top Posters In This Topic

Meni nije jasno da li je se kuvar pobunio zato sto je pesma vezivana za nemacku okupaciju, ili zato sto ju je Gebels 1942. zabranio? Ovde se cesto previdja cinjenica da zivimo u zemlji u kojoj vecina stanovnika nema nista protiv rehabilitacije Nedica, a bogami izgleda ni Ljotica.

odakle ti ovi podaci?

Link to comment

Scena iz filma

 

Pa ono jeste, Srbija se uvek dvoumila sta da zapamti, Prleta i Tihog, mangupe iz B.Ekspresa ili prave heroje iz rata, kojima je poskidala imena sa osnovnih skola i ulica. Na kraju, nekako se uvek zapati ona prva strip opcija, valjda je zato i Alan Ford dobro prolazio kod nas. 

Tako cemo uvek iznova da seciramo price nekih malih kuvara, dok zivimo u vremenu i prici iz Ainovog posta, koje nam serviraju neki veci ku®vari.

Link to comment

Nisam znala da je Radio Beograd proslavio ovu pesmu.

radio beograd je pretvoren u vojni radio, i emitovao je program svuda naokolo.

 

Na koje podatke mislis, ove o Gebelsu ili ove sta vecina misli o Nedicu i Ljoticu?

ovo drugo.

Link to comment

Scena iz filma

@frile, misliš na film koji je aion pustio?

 

Mislim na sve što se dešavalo te večeri u Skadarliji (da li je uopšte bilo nekih Nemaca), uključujući i motivaciju kuvara  (što je Aion spominjao, a i meni je to bitno). 

 

Ne bih ga olako nazivao herojem na osnovu poluinformacija, zato što njegovi motivi možda uopšte nisu onakvi kao što mu pripisujemo. S druge strane, nije korektno da napamet špekulišem o njegovim motivima, možda je čovek zaista na mestu.

Link to comment

Mislim na sve što se dešavalo te večeri u Skadarliji (da li je uopšte bilo nekih Nemaca), uključujući i motivaciju kuvara  (što je Aion spominjao, a i meni je to bitno). 

ono? pa ako se nije zajebavao, ta izjava treba da udje u antologiju forumskih gluposti. cek stani, ti stvarno uzimas u obzir mogucnost da se kuvar nacista bunio sto su pustali pesmu koju je gebels hteo da zabrani?

 

 

auuuuuuuu...

 

 

 

:(

Link to comment

Pa ono jeste, Srbija se uvek dvoumila sta da zapamti, Prleta i Tihog, mangupe iz B.Ekspresa ili prave heroje iz rata, kojima je poskidala imena sa osnovnih skola i ulica. Na kraju, nekako se uvek zapati ona prva strip opcija, valjda je zato i Alan Ford dobro prolazio kod nas. 

Tako cemo uvek iznova da seciramo price nekih malih kuvara, dok zivimo u vremenu i prici iz Ainovog posta, koje nam serviraju neki veci ku®vari.

I tog Prleta, Tihog, Mirka i Slavka je isto neko servirao pa su se na mene klinca dobro primili, sigurno bolje od uniforme koju smo morali nositi, beskonačnih sletskih vežbi, dizanja zastave i govora lokalnog heroja. Table i ulice se menjaju, ali još je to miljama daleko od neke većine za rehabilitaciju Nedića ili Ljotića. Meni barem jugonostalgija izgleda nikad veća, mlađe generacije ne uzimam u obzir.

 

@frile

dakle teorija je da je kuvar u najmanju ruku Zboraš i dobar poznavalac istorije kojem je prva asocijacija na Lili Marlen Gebelsova zabrana? Važi.

Link to comment

[emoji38]

Sjajne stvari se ovde mogu pročitati.

Sigurno je popizdeo što mora da kuva za nemce koji umesto neke vojničke™ presme slušaju ljubavno/antiratnu.

Ni Nemci nisu što su nekad bili...:(
Link to comment

Da budem jasan - ako je kuvar ovo uradio iz antifasistickih pobuda, svaka mu cast. Nadam se da cu ga videti na protestima protiv rehabilitacije Nedica.

da i ja budem jasan, lepo je u izjavi rekao sta i zasto je uradio. i ti si se onda pojavio i napisao jednu od top 10 gluposti na forumu. ikada.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...