Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

On 13.9.2020. at 12:38, adam said:

sto ti je covek proklet....

 

malopre izeo odrezak (ljucki lep ribeye), krompirice i zelenu salatu, seo za forum i video ove rostilj bahanalije i mrem. :cry:

 

Tacno tako se i ja sada osecam, uz dodatak da me kasni rucak tek ceka. Mozes da zamislis.

Link to comment
On 20.9.2020. at 0:19, gospa buba said:

dada turish i zabotavish i taman vatrogasci stignu na ruchak :s_w:

sent from bubamoto
 

sad sam zaboravila neke svinjske vratove, ni svinje da jedu :dry:

 

baba chohano likes this :rolf:

Link to comment

Neki lenji i ne-baš-po-receptu  stir fry sa boranijom i mlevenim mesom.

Lenji jerbo je trebalo da se boranija preseče na pola a i da se ova količina prži iz više batcheva. Al mrzelo me. A to zbog toga što i nisam imao 100% junetinu kako ide recept već mešano mleveno. Pa reko kako bude - bude... I nije ispalo loše. Meso se marinira oko 20tak minuta u malo soja sosa, malo sirća, malo sećera, malo gustina, dosta pasiranog belog luka i djumbira, a dodao sam malo i onaj Ancho sos i ljutu tucanu papriku u nedostatku chili flakes... 

 

IMG-20200922-185617.jpg


IMG-20200922-190543.jpg


IMG-20200922-190651.jpg

 


IMG-20200922-192031.jpg


 

  • +1 2
Link to comment
20200919_100213.jpg
 
Junetinu zapekao
 
20200919_100909.jpg
 
Prekrio dinstanim crnim lukom, zalio paradajzom, dodao kropir i šargarepu, sipao pola litre crnog
Sad u rernu na tri sata
Meni to skoro pa kao ćulbastije...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Kuvam neku kao mućkalicu, samo što nije mesište s roštilja već propržene chorizo kobaje. Dakle na ulju propržen cluk, bluk, chorizo kobaje, u to dodate seckane babure, malo paradajza iz tube, malo paprike iz tube (ona s pijace, madjarska), konzerva seckanog paradajza, malo persuna, bibera, piri-piri malo tek da se oseti... i to se onako fino ukrčka i služi s pirinčem.

 

IMG-20200925-132345.jpg

 


IMG-20200925-142920.jpg

 

  • +1 2
Link to comment

stigla jesen. ladno, oblacno, vetar... sinoc poceo grejnu sezonu... i prijelo mi se nesto toplo, domace. krchka se pileci paprikas s noklicama, samo sto nije gotov. sunuo grapu i razmisljam sta za salatu. vikend poceo.

Link to comment
On 22.9.2020. at 19:40, JakeBlues said:

Neki lenji i ne-baš-po-receptu  stir fry sa boranijom i mlevenim mesom.

Lenji jerbo je trebalo da se boranija preseče na pola a i da se ova količina prži iz više batcheva. Al mrzelo me. A to zbog toga što i nisam imao 100% junetinu kako ide recept već mešano mleveno. Pa reko kako bude - bude... I nije ispalo loše. Meso se marinira oko 20tak minuta u malo soja sosa, malo sirća, malo sećera, malo gustina, dosta pasiranog belog luka i djumbira, a dodao sam malo i onaj Ancho sos i ljutu tucanu papriku u nedostatku chili flakes... 

 

IMG-20200922-185617.jpg

 

Sad mi se jede goveđi rendang, pa ako je neko spremao u kućnoj radinosti, neka se upiše. može i vulgaris verzija. bitno da su boranija, govedina i kokos u igri. 

Link to comment
50 minutes ago, pacey defender said:

Sad mi se jede goveđi rendang, pa ako je neko spremao u kućnoj radinosti, neka se upiše. može i vulgaris verzija. bitno da su boranija, govedina i kokos u igri. 

 

 

Spremao ja ali davno i to nakon gledanja ove epizode Planet Fooda. :D

 

Rendang ti je od 40. minuta pa nadalje...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...