Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Od kad je krenula korona navukao sam se na pecenje leba u Moulinexu.Skoro da nema dana da ne ispecem jedan.Kombinujem razna brasna, doduse nemam neko lepo domace vec sve iz radnje ali opet je ovakav lebac 300 puta bolji od skoro svih kupovnih.Ovaj je od cistog belog brasna tip 500, srednje pecen

UaLMhaJ.jpg

Link to comment
10 hours ago, Haralampije said:

Od kad je krenula korona navukao sam se na pecenje leba u Moulinexu.Skoro da nema dana da ne ispecem jedan.Kombinujem razna brasna, doduse nemam neko lepo domace vec sve iz radnje ali opet je ovakav lebac 300 puta bolji od skoro svih kupovnih.Ovaj je od cistog belog brasna tip 500, srednje pecen

UaLMhaJ.jpg

 

Vidim da si lepo potrefio količinu kvasca, čim ti se hleb raspukao gore. Meni je trebalo onoliko da bih to postigao.

 

Stavi u to 100 grama seckanih crnih maslina iz maksija, a umesto običnog ulja maslinovo. Zakon.

 

Prestao sam sasvim da jedem hleb na ovim vrućinama, nikad mi se to nije desilo. Juče sam bacio kilo ječmenog brašna, ušli moljci, kvasac (onaj mali) se ubuđao, fenomenalna naprava će, bojim se, zarđati.

Link to comment
On 22.8.2020. at 18:22, Tihajeza said:

.Čini ti se da je puno, ali to će da šljone brzo.

Svaki dan čovek nauči nešto novo. Beležim, uvodim u vokabular. :thumbsup:

@Haralampije, daj recept za brudet

Edited by pacey defender
Link to comment

Gritings to yr sqvo :D Ovde se ne vidi ali zadnjih pola sata kuvanja dodao  sam i shrimpove.Ovo je laganiji brodet koji mi vise paše leti,bez skuše, samo odrana škarpina i m plodovi

Edited by Haralampije
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...