Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Ima i ovih u kesicama raznih kvaliteta, zato imam refleks da kad stavljam mirođiju bilo gde stavljam po malo, pa probam i po potrebi dodam još. Svežu nisam još kupovao ove godine. 

 

Link to comment

ja danas po seljački, moje omiljeno letnje jelo - sataraš. pitala me komšinica pre neki dan, da li stavljam pirinač u njega. o ne, pa to mu onda dođe na ćušpajz, koji crni pirinač, leba joj! kad smo već kod toga, moram samo do prodavnice po taze leba belog da umačem u saftić. mmmmm.

Edited by ordi
Link to comment

Sočivo iz Džejmijevih "15 minutes meals". To je na tv-u pravio uzgred kao prilog nekakvoj piletini, ali sam usvojila ovo jelo kao glavno i kao jedini način pravljenja sočiva.

 

(S tim što je to kod mene 1,5 hour meal kad se sve sabere, pošto on koristi gotovo sočivo iz konzerve, a ja ga potopim noć ranije, pa ujutru skuvnem, pa tek onda sve po redu)

Link to comment

Aman ljudi, a pogotovu Jake, dajte slike i posle a ne i pre, ako barem balavimo na slike pre, da znamo da je ispalo dobro, da nije uzalud. :D

Inače, u koroni sam baš kuhao, ali poslednjih mesec, mesec i po ništ, jednostavno takva neka dinamika, dosta na poslu i...

 

Bit će...

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Tihajeza said:

Sočivo iz Džejmijevih "15 minutes meals". To je na tv-u pravio uzgred kao prilog nekakvoj piletini, ali sam usvojila ovo jelo kao glavno i kao jedini način pravljenja sočiva.

 

(S tim što je to kod mene 1,5 hour meal kad se sve sabere, pošto on koristi gotovo sočivo iz konzerve, a ja ga potopim noć ranije, pa ujutru skuvnem, pa tek onda sve po redu)

 

sva ta 30 min i 15 min meals su u realnosti 45+, sem ako neko drugi već ne nasecka, pripremi, itd. ... nego, recept?

Link to comment
22 hours ago, Mil@n said:

Aman ljudi, a pogotovu Jake, dajte slike i posle a ne i pre, ako barem balavimo na slike pre, da znamo da je ispalo dobro, da nije uzalud. :D

Inače, u koroni sam baš kuhao, ali poslednjih mesec, mesec i po ništ, jednostavno takva neka dinamika, dosta na poslu i...

 

Bit će...

 

Pa bude slika od posle u New now eating... 

 

 

Link to comment
1 hour ago, JakeBlues said:

 

Pa bude slika od posle u New now eating... 

 

 

 

Onda slikaj minut pre kraja i okači ovamo, da pratimo genezu, nemojte nas šetati tamo vamo... :)

Link to comment
20 hours ago, Kelt said:

 

sva ta 30 min i 15 min meals su u realnosti 45+, sem ako neko drugi već ne nasecka, pripremi, itd. ... nego, recept?

 

Recept je zapravo vrlo prost:

 

Prvo pripremi sočivo. Ako nemaš na meru, uzmi ono standardno pakovanje od pola kg.  Ja ga potopim u vodu pred spavanje, sutra ujutru prospem vodu, stavim novu i skuvam, jedno pola sata do 40 min.

 

A sad onaj "petnaestominutni" deo:

1) Iseckaj sitno glavicu luka ili dve i veću šargarepu. Džejmi je seckao u električnom secku. U to je dodao ruzmarina malo. Ne preteruj sa ruzmarinom da jelo ne poprimi prejak miris. Sve to baci na ulje i pržni to, dok ne omekša.

 

2) Naseckaj 2 paradajza na sitnije kockice i stavi u luk. Odmah stavi i skuvano, oceđeno sočivo. Mešaj, pustiće vodu, smanji temp, neka se krčka. 

3) So, biber, začini ga da ti bude ukusno. Ja dodam i majčine dušice.

 

4) Pred kraj, za jedno 15 minuta, stavi veću količinu seckanog spanaća, ne znam količinu, punu kesu tregericu. Čini ti se da je puno, ali to će da šljone brzo. Mešaj, sjedini, neka se krčka još par minuta, spanaću ne treba puno.  (Đejmi je koristio baby spinach, ali skroz ok je bio i ovaj)

 

5) Zajedno sa spanaćem, stavi kašiku vinskog sirćeta i promešaj lepo. Još jednom na kraju vidi jel ti slano ok, eventualno dodaj i to je to.

Originalno je stavio pavlaku, kiselo mleko za preko... To ako voliš, ide lepo.

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...