Jump to content

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

i to jedes odmah ili ga nekako konzerviras za zimu?
to se pije.. ja ga pravim retko dovoljo da bude kao domachi sok... i ne konzerviram, u frizideru mozh da traje do oko nedelju dana.....za bebe je idealna stvar ako se napravi malo gusche, da kude kao kašainace kuvam ga super kratko i mixam ga jer je tako 100 put ukusnije... kompot s vochem u komatima koji se previse kuva mi nikad nije bijo ukusan
Link to comment

paprike punjene sirom..prvi put pravim,željno iščekujem rezultateditispale odlično :P ..paprike sam presekla na pola i napunila smesom od domaćeg sitnog sira,malo mladog kajmaka,mrvu rendanog tvrdog sira,sitno seckane dimljene domaće slaninice,1 jaje,malo soli,biber i pekla poklopljeno folijom 20tak min pa otklopljeno 10tak min na 200C

Edited by ivy
Link to comment

Couscous sa grilled Roma paradaizcicima, pilence iz rerne. 20121114213750.jpgJuce gledao njegov dokumentarac, pa da probam. Vrlo intresanto sveze, colorfull puno sunca. Jako puno razlicitih ukusa koji se svaki posebno razvija.http://www.ottolenghi.co.uk/recipes/couscous-with-grilled-cherry-tomatoes-and-fresh-herbsPile klasika; marinada: limun, limun zest, cen bluka, svezi korijander, mint, suvi oregano, kumin, cimet, turmerik, biber (crni) so ... u kesu i min 2 sata.Pre rerne premazano medom sa cayan paricicom.

Link to comment
Pile klasika; marinada: limun, limun zest, cen bluka, svezi korijander, mint, suvi oregano, kumin, cimet, turmerik, biber (crni) so ... u kesu i min 2 sata.Pre rerne premazano medom sa cayan paricicom.
super ti je ovo jelo ali me ova marinada ponukala da reagujem, ne znam zasto svi ovde u marinade i brajnove trpaju sve sto nadju u fioci iz zacina. ova kari kombinacija plus origano plus menta plus bluk, to se doima kao faaaaar toooo much, mislim da je seksije kuvanje gde se odlucis za neku notu koju zelis da postignes i onda se bavis time. recimo limun i menta ili timijan, to je super kombinacija za zivinu. plus krupno mleveni biber. nista vise. Edited by gazza1
Link to comment

i ja sam imao slicne misli ali ne znam da li se ovde dobija neodredjena mesavina u kojoj jedne arome potiskuju druge, ili se "tople" i "hladne" arome odvajaju po slojevima.

Link to comment

Imam ja jos svasta u fijoci.Kakav kari? Gde si procitao kari? Svrha marinade je da moisturise meso da bi kasnije moglo da poprimi razne ukuse. Acid je bitan, limunov sok. Sto se zacina tice: Kumin (kim) i cimet su akord, i to je samo pinch. Turmerik je potpuno skoro bez ukusa i tu je da da boju. Trave su vise dekoracija (holadske nearomaticne) nego flawor jer ih pokrije bluk koji je dominantan i to je cilj sobzirom kakva je holandska piletina.U onom receptu za Couscous (ako si citao) ima 5 vrsta trava. Zacini su vrlo licni izbor i o ukusima nije lepo raspravljati. Ne postoji nikakva zakucana shema kako se upotrebljavaju, Svaki lokalitet ima svoj set favorite zacina. Razlicite kombinacije i experimentisanje zacinime cine draz kuvanja. Sto se "trpanja" tice zacini su itekako kompleksni. Nepostojeci kari koji ti spominjes moze da se sastoji od min 5 do 30+ razlicitih zacina, da ne spominjem koliko tek ralicitih vrsta karija postoji. Btw cury (puder ready made u radnji) je zapadna izmisljotina za garam masalu. Pogledaj samo speculaas zacin.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...