Jump to content

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

kuvala sam ja u dve varijante:1, kao običan čorbast pasulj2, kao minestrone sa svim mogućim povrćem (paprika u tri boje, praziluk, bundeva, zelen za supu na kockice, po neko zrno graška i kukuruza, malo paradajza ), začinjeno sa mesnatom dimljenom slaninom samlevenom sa belim lukom u blenderu.

Link to comment

Da iskoristim dok ne otpinuju topic...Šareni suljpa, još nemam ideju kakav finiš da bude, ali bi se reklo da će biti nešto između čorbe i prebranca. Tj, planiram da ga ostavim u čorbastom stanju, ali da mu se posle rkne malo prženog luka uz dodatke, umiješa i malo zapeče u gedžetu™.

Link to comment

a otkud znam šta si na tim tvojim ostrvima i idealnim klimama sve dosad naučio da praviš a sve zbog idealne klime i na terasi u novembru...ništa me ne bi čudilo..

Edited by ivy
Link to comment

danas apsolutno preterivanje - potaz od pecuraka, ramstek iz vino/vuster marinade, rizoto sa pancetom, vrganjima i ruzmarinom, shortbread, clafoutis kupine. a grize me savest sto ne spremam neki apetizer i sto cu za salatu da podvalim obicne ukiseljene crvene paprike.

Link to comment

pa ne kuvas, ustvari, bas... kad prokljuca, pustis tako svega nekoliko sekundi i sklonis, kako bi voche zadrzalo sto vise vitamina..... onda sve to fino sameljes u blender i pomesas sa sokom u kom se voche kuvalo... gustina soka po ukusu i naravno da ne vrachas ponovo da kuvas, nema potrebe.... kad se malo ohladi dodas 2-3 iscedzena limuna

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...