Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

ja sam debilcinaubacio ono u rernu i ostavio cuku i po a da je nisam ukljucio. i jos se pitam sto nista ama bas nista ne mirise i ne greje
e moj ti, nije to nista spram moje danasnje akcijeza sve je kriv ovcji but, samo na njega mislim i sva ostala hrana mi je u zapecku. tako se zbilo da danas spremim brancine misleci da su smudjevi, u stvari ne misleci bas nista.kupim brancine, i ostavim ih da ogreznu malo u limunu i belom vinu. pocnem spremanje. nasecem lukac na duguljasto, stavim u pekac, dodam dobrog paradajza iz boce, sipam bela vina, secem zelenu papriku, ubacujem unutra...stavljam pekac u rernu, miris pocne da se izvija, onaj lep, pitom miris povrca dinstanog u vinu, sipam "smederevku", otpijam, u glavi su mi slike sirokog Dunava, mastam da sam alas i da pod starom vrbom ovako kuvam za drugare, pitome i kvrgave recne vukove...stavljam brancine u pekac. iz frizidera vadim dobro prodimljenu pancetu, secem na jako tanke kriske, vrlo malo, tek da malo zamasti ribu, ja tako nekad volim jesti smudja...sve vracam u rernu, brancini me gledaju tuzno, sta nam to radis, covece? zasto ne kuvas blitvu i krompir? zasto stavljas mrtvu svinju na nas?njihove oci, u vrelini pecnice, optuzujuci se bele...a meni nesto nije jasno i nije jasno i nije jasno, nedostaje mi jedan komadic slagalice. pogledam flasu vina. smederevka. brancin. auuuu.... :isuse:
Link to comment
e moj ti, nije to nista spram moje danasnje akcijeza sve je kriv ovcji but, samo na njega mislim i sva ostala hrana mi je u zapecku. tako se zbilo da danas spremim brancine misleci da su smudjevi, u stvari ne misleci bas nista.kupim brancine, i ostavim ih da ogreznu malo u limunu i belom vinu. pocnem spremanje. nasecem lukac na duguljasto, stavim u pekac, dodam dobrog paradajza iz boce, sipam bela vina, secem zelenu papriku, ubacujem unutra...stavljam pekac u rernu, miris pocne da se izvija, onaj lep, pitom miris povrca dinstanog u vinu, sipam "smederevku", otpijam, u glavi su mi slike sirokog Dunava, mastam da sam alas i da pod starom vrbom ovako kuvam za drugare, pitome i kvrgave recne vukove...stavljam brancine u pekac. iz frizidera vadim dobro prodimljenu pancetu, secem na jako tanke kriske, vrlo malo, tek da malo zamasti ribu, ja tako nekad volim jesti smudja...sve vracam u rernu, brancini me gledaju tuzno, sta nam to radis, covece? zasto ne kuvas blitvu i krompir? zasto stavljas mrtvu svinju na nas?njihove oci, u vrelini pecnice, optuzujuci se bele...a meni nesto nije jasno i nije jasno i nije jasno, nedostaje mi jedan komadic slagalice.pogledam flasu vina. smederevka. brancin. auuuu.... :isuse:
:lolol:
Link to comment

Mlevena junetina, odlična, propržena u ulju, onda ulje sklonjeno cediljkom pa dodat mleveni paradajz sa nekim travkama. S druge strane neka testenina tipa penne. Sad još samo kafica, pa na posao.

Link to comment

napravila danas fantastičnu musaku od tikvicaletos imali sreće da u grčkoj pazarimo brancina divljaka.to je u odnosu na ovoga sa farme sasvim druga riba. ukus neopisiv koliko je dobar.

Link to comment

počeo proces kuvanja pasulja (ovaj put će biti posni), tj. sada natopljen, stajaće do jutra.2/3 onog sivkasto zelenkastog sitnog i 1/3 onog nekog starosortnog pasulja (dobila iz sela, specijalan uzgoj) što izgleda kao kamenčiči. ste videli to ?hm, ne mogu da nađem sliku na netu, moraću ja da ga uslikam jer nisam sigurna jel' to uopšte pasulj.ima manje skroba nego ovaj običan ali je ukusan skroz.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...