Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

iii voli naravno ne zna kakvog je ukusa patlidzan  :isuse:  :isuse:

braatteee sta ti jedes?!?

 

 

 

ja cu danas gomboce,psiho-fizicki se pripremam..visinske pripreme takoreci..to je jelo koje prvim/jedem jednom godisnje i dosta,ko hoce vise puta zna gde je kuhinja

Link to comment

ja tako sa palačinkama, ne pada mi na pamet da to pravim industrijski. nema dosadnijeg procesa, gotovo da se radujem kada mi se sjebe palačinka jer je to prekid rutine.

Link to comment

:blush: aaaa, ovaj, kako pravite palačinke.

 

Imao sam jednostavan recept, malo mleka, dva jaja, malo brašna, mekanog, malo kisele, vrteo ih samo tako.

I onda jednom nije uspelo, bile rupičaste, ok, nema veze, sledeće bile teške, lome se, lepe, ne mogu da ih ispržim, ok, probaj na struji, neće, tiganj je, neće, promeni recept, probaj ovo, ono, ne, ne mogu da napravim obične palačinke više, ili je testo nekako preteško i ne može da se okrene ili budu rupičaste iako jako pazim na mehuriće i ostavljam da odleži. Izgubio sam osećaj. Koje brašno, koji redosled, hladno mleko, hladna kisel,a puno ili malo ulja, na sredjnoj ili jakoj, da kupujem nov tiganj?

Link to comment

a bem li ga, palačinke nisu egzaktna nauka. stavim vodu, mleko, jaja, brašno, kiselu, pa mućkam i dodajem dok ne dobijem pravu konzistenciju...

koristim gvozdeni tiganj, prvo ga dooobro ugrejem, pa malo smanjim vatru. sipam ulja da prekrije dno and then some, prva palačinka će propasti, ali će i upiti deo ulja što je i bio cilj, i ostaću sa filmom ulja na vrelom gvožđu...dodajem po vrlo malo ulja na svake 2-3 palačinke.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ne moze tako. tako mozes samo ako si baba ganuš, 65+ pa na osećaj.

ako hoćeš kvoliti kontrol da uvek ispadne isto, mora da se sve potaman izmeri. evo ti jedan iz glave za nekih 6 velikih palačinki:

1 jaje, 112.5ml kisele vode, 112.5ml mleka, 100g mekog brašna, prstohvat soli, pola šalice ulja.

izmešaš jaje brašno so i pola tekućine mikserom, onda polako dok mutiš dodaješ ostatak tečnosti.

ringla treba da bude ugrejana na četiri petine maksimuma, prvo na maksimum dok se ne ugreje tiganja pa onda smanjiš. ako ti je prejako na 4/5 onda probaj sa 3/4 maksimuma. ja pečem na 6 od 8 podeljaka.

treba ti tiganj sa debelim dnom, 3-4mm, nipošto ova flis papir tanka sranja koja se krive kad se ugreje.

znači dobro zagreješ tiganj. pre svake palačinke dodaš pola kašičice ulja pa napraviš film od ulja trešenjem po tiganju 

sipaš tekućinu u tiganj i hitro rasporediš po tiganju bez rupica i sličnog.

pečeš dok ne počnu da se krajevi odvajaju.

ne vitlaš tiganjem po kuhinji nego koristiš špatulu (drvenu, silikonsku - ne metalnu) da je preokreneš

sa druge strane dovoljno 10-20 sekundi.

ovako ispadnu tanke i elastične, možda za nijansu masnije ali se verovatno da eksperimentisati sa stavljanjem manje ulja u tiganj, meni ovako OK.

adio!

 

EDIT - nijedna ne propadne, ni prva ni poslednja. stalno mešati tekućinu da se ne zgušnjava ka kraju operacije.

Edited by gazza1
Link to comment

E tako.

 

Kad god sam pitao za recept za palacinke dobijao sam nekakve povlenske magle od odgovora, i na kraju sam i sam poceo da ih dajem.
 

Link to comment

Vizuelno, mislim da ništa odvratnije ne izgleda no ovi vaši patlidžani.

Verujem da je ukusno i takoto ali za gledanje je ozbiljno bljak.

ti si bre jedan čudak i pričaš bulšitah... :) patlidžan je vrhunsko povrće.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...