Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Kuhaju se kuruzi, a posle cu ih na rostilj, sa nekim prilozima a la Jamie Oliver. To naravno ako se ne napijem u medjuvremenu i pojedem kuruze sve komplet sa svilom, kano njasvi.

Link to comment

potrebno ti je:

 

200 grama pistaca, oko 0,7 l pileceg bujona, 4 osredja roza luka, 1 praziluk, puter, djumbir, kumin u prahu (ja danas stavio korijander), malo safrana, sok on 2 pomorandze, sok od pola limuna

 

prelijes safran sa malo kljucale vode (1 dl, recimo)

pistace ocistis, pa ih ubacis na minut u kljucalu vodu. ovo da bi mogao da mu skines kozicu (ne mora, nece promeniti ukus, samo ce supa biti lepe zelene boje ako to uradis).

nakon toga idu u rernu na 180 stepeni nesto manje od 10 minuta, pazi da ne krenu da zagoravaju.

 

na puteru izdinstas zajedno luk, pluk, djumbir (sitno seckan), kumin, so, biber (moze slobodno dosta), dok ne omeksa. dodas bujon pa kuvas na laganoj vatri 20ak minuta. 

ubacis pola supe, pistace i pola safranske vode u blender i izblendujes.

pomesas sa ostatkom supe,vratis na vatru, dodas sok od pomorandze i limuna, mesas jedno minut i to je to.

 

e da, ostavis deo pistaca da posluzivanje, sipas supu u neke fensi case/solje, pospes pistacima, punomasnim grckim jogurtom i po ukusu safranskom vodom.

 

edit

kontam da mora bujon, da kocka ne bi uradila posao jer su ukusi delikatni, pa bi sjebalo sve.

ja sam sad ovo zapamtila :unsure:

 

ali osecam kako mi se lichnost deli na levo i desno dok chitam ^_^

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...