Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

a zar ne bi bilo bolje da ti ta piletina stoji u mleku i zacinima neko vreme (slicno kao sto je rezwalker radio u onom svom receptu), pa da onda odradis to sto si napisao?

 

Bilo bi bolje ali ovo ide u rernu 10 minuta posto dodjem sa posla, ne mogu cekati  :piggy: 

Link to comment

Bilo bi bolje ali ovo ide u rernu 10 minuta posto dodjem sa posla, ne mogu cekati  :piggy: 

 

sve je jasno, hvala!

 

ja kupim vecu kolicinu piletine/curetine, mariniram u kiselom mleku sa mesavinom zacina koje sam doneo iz andaluzije, pa mi se ne desava taj problem.

 

ne znam samo da li postoji vremensko ogranicenje koliko meso moze u frizideru da stoji u toj marinadi (da li nekoliko dana moze da bude problem)? :unsure:

Link to comment

meso počne da se kvari i truli,postaje mekano,gnjecavo i da smrdi

a plus imaš i mlečno u kombinaciji..

 

misim 4 dana je ok ako je meso baš sveže,suvo i frižider baš hladi

Edited by ivy
Link to comment

meni se nikad nije desilo da ima bilo kakav miris koji bi ukazivano na kvarenje, niti sam nakon konzumacije imao bilo kakve simptome nalik trovanju.

u svakom slucaju cu gledati da mi ubuduce ne stoji duze od 2-3 dana max.

Link to comment

ma nećeš imati baš simtome ali nije ok i rizikuješ..a miris ne osetiš jer je marinada sa začinima..posle 4dana u fridžu meso počne da smrducka,trast mi

Edited by ivy
Link to comment

Kad ste vec ko piletine, gdje u Beogradu kupiti kvalitetne svjeze pilece batake/karabatake? Koji recept za pecenje u rerni preporucujete?

Link to comment

ja kupujem na zemunskoj pijaci kod babetm.

 

sta znam, nekako tripujem da je veca sansa da su ti pilici ipak videli svetlost dana, nego ovi fabrickitm.

 

a i sigurno je sveze, jer se sve proda istog dana, najkasnije do 11-12 sati.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...