Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Ima PP diskonat™ i na zemunskoj pijaci, u onim kućicama na parkingu, na levoj strani kad okrenete leđa Dunavu. Inače +1 za njih.

Link to comment

Kad ste vec ko piletine,...Koji recept za pecenje u rerni  u tavi preporucujete?

Karabatak, komada 4, deboned (ocisceno od kostiju) 2-300 gr slanine baciti u grill tiganj - gotovo je kada bas porumeni meso, slanina je samo pojacivac ukusa. Dodatak je krompir naseckan u kocke, proprzen na nesto mulja (tek da zarumeni), u woku, a ondak mu se stavlja dosta naseckane blitve i sve se prekrije poklopcem da se dobro upari.

 

Imam jos jedan dobar predlog sa pilecim belim mesom: Isto grill tiganj, pil. grudi naseckane do velicine malog prsta sa dosta naseckanog limuna ukoricenog. Kao prilog bih ponudio pirinac sa pecurkama i karijem...

Link to comment

Šta ćeš ti danas? Ja rolovanu plećku, pa u rernu da tri sata.

Džaba si me poslao u merkator, grr

izvini, apsolutno sam siguran da ga je bilo :(

 

danas-nista! imam piletinu od juce. sutra pravim pitu koju sam izumeo, na osnovu pastrmajlije. testo se obilato premaze muljem i crvenom paprikom, ali bas obilato, na to ide tanko secena zelena paprika, grcka feta, crven luk i tanko secena svinjetina marinirana u ljutoj paprici. i masline, da. to se pece duplo duze od pice. ja to zovem "egejska pita".

 

ulje ce da vri i curka sa strane, sto daje lepu hrskavu koricu.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

U Perutnini Ptuj na pijaci u starom merkatoru.

Ja ih uvaljam u neku paradajz-čili, beli luk, peršun smešu, pa na papir pa pečenje

 

Hvala svima na savjetima. Gosti nahranjeni. Krilca iz PP po blago modifikovanom  Reneovom receptu, bataci samo natrljani karijem. Sve su pojeli sto valjda znaci da nije bilo lose.  -_-

Link to comment

namazao jagnjecu plecku marinadom od kumina, paprike, belog luka i mulja, i peci cu je 6 sati na 120 stepeni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...