Jump to content
IGNORED

Novi hit iz kuhinje ministarstva prosvete


Moća

Recommended Posts

kako čovek zna gde je, ako rezultati nisu javnina primer, sedmica iz kristalografije i student jadan sav skenjankad ono to bila najviša ocena na ispitu

Link to comment
  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fonTelefon

    11

  • Filipenko

    10

  • Venom

    10

  • Tolaa

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

za lecenje osecaja dezorjentacije takodje postoje druga sredstva i nacini.ocekujem i sledeci korak-ocenjivanje (pismenih) ispita uz apsolutnu anonimnost studenta. i rigorozne kazne za povredu pravila.

Link to comment

Ako i postoji razlog da se objavljuje uspeh učenika na testu, ne postoji nikakva potreba da se objavljuje adresa stanovanja, JMBG i šta je sve do sada objavljivano od ličnih podataka.

Link to comment
za lecenje osecaja dezorjentacije takodje postoje druga sredstva i nacini.ocekujem i sledeci korak-ocenjivanje (pismenih) ispita uz apsolutnu anonimnost studenta. i rigorozne kazne za povredu pravila.
Ovo sa pronalaženje u koordinatama prostor-vreme je bila blaga ironija, proistekla iz mog iznenađenja činjenicom da su nečije ocene privatne koliko je to i zdravstveni karton. Zdravstveni karton jeste privatan i nikoga se ne tiče da li mi je jetra masna ili nije. Sa druge strane, ocene su važne i za međusobno poređenje, takav je sistem. Ovo omogućava sasvim fino zaobilažanje bilo koje rang liste za prijem bilo gde.Što je više tajni, to su lakše manipulacije.
Link to comment
ni ja ne razumem zašto bi nešto što služi za rangiranje bilo tajna
ako nishta drugo, prvi nece izdrzati da se ne izlaje. a onda ce i drugi da kaze da je on prvi umesto prvog, pa ce morati da idu kod direktora da to rasprave. sa svedocima ^_^
Link to comment
to o cemu ti govoris se zove korupcija i ne leci se preko ledja povrede privatnosti drugih gradjana.
OK, po tebi bi sve trebalo da bude tajno, a da se svi slepo veruju u čestitost i poštenje onih koji ocenjuju. Zbog poverljivosti zdravstvenih kartona omogućena je veća korupcija u zdravstvu. Red je da malo damo i profesorima veću slobodu.
ocekujem i sledeci korak-ocenjivanje (pismenih) ispita uz apsolutnu anonimnost studenta. i rigorozne kazne za povredu pravila.
Zašto samo pismenih? Ako pratimo tvoju logiku ni na usmenim ispitima ne bi smeo da prisustvuje niko sem studenta i profesora. Ovako će i drugi znati da li je neko ko je dobio 10 to i zaslužio. Ti zaista ne smatraš da je glupo porediti pravo na privatnost kad je zdravlje u pitanju i kad su u pitanju rezultati na fakultetu? Misliš da bi poslodavcima trebalo podjednako dati uvid u zdravstvene kartone i rezultate studiranja?
Link to comment

ne, ja zaista ne mislim da je glupo da covek smatra da ima pravo na privatnost sto je moguce sireg opsega razlicitih evidencija koje neko vodi o njemu. i da deljenje tih LICNIH informacija bude stvar njegovog LICNOG izbora, a ne zelje dusebriznika koji za stolom vole da jedu, al jos vise da zavire u tudj tanjir.al na svu srecu, zbog takvog sistema bar imamo nizak nivo korupcije i manipulacija.

Link to comment

Jasno je da je Isis žena drugog sistema, tamo (tj. ovde) sve je to pod prajvasijem. Međutim, ja sam uvek bio za to da ocene budu javne... To je samo zato što sam zao i mislim da oni sa lošim ocenama treba da budu javno osramoćeni.

Link to comment
Jasno je da je Isis žena drugog sistema, tamo (tj. ovde) sve je to pod prajvasijem. Međutim, ja sam uvek bio za to da ocene budu javne... To je samo zato što sam zao i mislim da oni sa lošim ocenama treba da budu javno osramoćeni.
Pored silnih kamera, o skenerima na aerodromima i da ne pričam, problem su ocene, jer zaboga neko može da komentariše. Ko se boji da će ga ogovarati zbog toga što je dobio 6 ili što je pao, nek uči više. Ne vidim na koji način može doći do ozbiljne zloupotrebe javnost ocene. Za razliku od toga, ako se naruši privatnost zdravstvenih kartona moguće su brojne zloupotrebe.Što se tiče sujete, šta da radi onaj nesrećnik kome se panduri smejali zato što mu je mali? Nisam primetio da je njemu zaštićena privatnost kad se snimak raširio na FB. Edited by duma
Link to comment

Ubedljivo najgora odluka do sada. Ja znam za moju generaciju (ukljucujuci i mene) da je iz gimnazije izasla nepismena. Sada je koliko vidim situacija jos gora. Secam se da mi je u srednjoj skoli u USA profesor istorije odbijao poene na testovima zbog engleskog parvopisa. Zato danas bolje znam englesku gramatiku i pravopis nego nasu.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...