Jump to content
IGNORED

southland


ducca

Recommended Posts

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lrd

    35

  • mustang

    30

  • ducca

    19

  • MiddleClass

    13

Top Posters In This Topic

jel treba ovo da shvatim kao preporuku? mislim na onaj lrdov post koji je na drugom topiku. ne smem da citam ovaj od pocetka da ne bi procitao nesto sto nije spojlerisano.
Tebi se ovo ne bi svidelo jer nema povezane radnje i sličnih stvari, niti se dešava gotovo išta van posla. Prosto, serija prati njihovo radno vreme, a sve ostalo (npr. kad izađu u pab) je tu samo ako je u funkciji onoga što se dešava (recimo, policajka dobije nastup griže savesti zbog nekog lika koga je upucala tog dana u pabu nakon pića).
Link to comment

Upravo je to bio moj utisak posle jedne odgledane epizode. Zato drugu nisam ni skidao...Plus, ne mogu da razumem da neko hoće da pravi "uličnu" seriju za televiziju koja blipuje sve psovke! :isuse: Zamislite na šta vi Wire ličio, mogli bi da puste bliiiiiip od prvog do poslednjeg minuta. A još je bolje kad ih ublažavaju, pa bude "Man, that's some bullshitcrap", "fuck off" postaje "go to hell", a svaki "nigger" postaje "coz"...

Link to comment
Saaaabijaaanjeeee! Najbolja serija na televiziji, da me prosti presveti Rejlan. :Hail:
Word!Ponekad mi na um dolutaju gresne misli kako je serija na putu da nadjebe The Shield, ali uz nekoliko Oce Nas uspem da odagnam te demonske ideje iz glave <_<Shield na nebu, Southland na zemlji!
Link to comment
Word!Ponekad mi na um dolutaju gresne misli kako je serija na putu da nadjebe The Shield, ali uz nekoliko Oce Nas uspem da odagnam te demonske ideje iz glave <_<Shield na nebu, Southland na zemlji!
Preach! Ali, pazi, pazi! Shield se ozbiljno sjebo od pete sezone nadalje, dok je sedma bila potpuno dno, tako da ćemo da vidimo pound for pound. :)
Link to comment

To ne može da se desi, jer je Shield imao određeni kontinuum u radnji, nisu se stvari dešavale tek da se dese i tek da se opiše još jedan kriminalni slučaj. Nije to bilo baš na nivou The Wire-a, ali nije ni na ovakvom prizemnom nivou kao u Southlandu gde likovi ne postoje van radnog mesta niti se čak međusobno prepliću. Recimo, Linda nema apsolutno nikakve veze sa Benom iako su policajci iz iste stanice i posvećeno im je barem 30-40% svake epizode svakome od njih.

Link to comment

Ali Southland mi deluje realisticniji u prikazu svakodnevnog zivota na ulici tih policajaca. Shield je imao dostqa preterivanja ponekad, sa svim Vikovim mahinacijama i izvlacenjem uvek iz nemogucih situacija. Ali definitivno je i dalje benchmark za ovaj tip serija.Drugo, ako cemo o detaljima - pa jbg znas kolike su te njihove stanice, sasvim je logicno da se neki ljudi ne sretnu, posebno ako su u razlicitim odeljenjima. To sto su u Shieldu svaki slucaj prvi preuzeli ona riba i njen gay cop partner (Julian bese) je potpuno nerealno npr.Takodje, ne bih rekao da radnja u SL nema kontinuum i ne prati njihov zivot i van radnog dana. Toga, cinjenica je, nema u izobilju ali ima sasvim dovoljno, rekao bih cak onoliko koliko treba. Svi imaju neku zivotnu pricicu van posla, koja je potpuno nenametljiva a ipak bitna za tok serije, i meni sasvim prihvatljiva. I svi u sjebani jer im taj posao izvuce sve najbolje i najgore iz njih svakog dana pa zato i pricica jeste pricica a ne prica. Posao i jeste njihov zivot.

Link to comment

Pa jbg, a da su još malo realniji, nešto bi se dešavalo u seriji svakih 17 epizoda. Na seriju utiče i to što imaš nekoliko odvojenih grupa, pa tako može da se desi da jedni istražuju zanimlijv slučaj a drugi vrte neku dosadnu i 100x viđenu priču, pa se smaraš pola epizode. Na primer, sve što se u ovoj epizodi dešavalo vezano za Lindu su mogli komotno da izbace. A i pola onoga što se dešavalo sa Benom. Sve u svemu, 30-ak minuta je čist višak.

Link to comment
The rumors are true! Shaquille O' Neal will guest star in an episode of Southland this season as an old friend of Cooper from police academy. Shaq is a huge Southland fan too!
:P
“[‘Southland’] is one of my favorite shows,” said O’Neal, 40, “so one day I just got the number and I called them and I was like, ‘This is Detective O’Neal, and I would like to play a police officer [on the show] :Hail:,’” he said. “They were like, ‘This is not Shaq!’ I said, ‘This is really me.’”
Link to comment
  • 2 weeks later...

Najcitatljivija epizoda do sada, mada iz humorističkog ugla. I'm gonna relapse tonight, motherfuckers!!!For such a big genius you're awfully handcuffed. :lolol:Ali, sa realne strane, baš mi žao Kupa, mnogo je usamljen i fali mu ljubavi. Prosto mi dođe da sam homos. :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...