Jump to content
IGNORED

FB Slagalica


Quizmaster

Recommended Posts

Pohvala za tvog sina, s kojim sam odigrao večeras partiju. Vrlo učtiv i vaspitan momak, a za školarca je prikazao sasvim solidno znanje. Naravno da nije mogao da parira u onim uvodnim igrama, ali je na kraju skupio 71 poen.
E, hvala :)Trebalo je da ga vidiš, onoliku tremu nije imao ni pred pismeni zadatak :DCene te klinci u njegovom razredu!
Link to comment
  • Replies 703
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ros

    84

  • *edited by mod

    64

  • Quizmaster

    60

  • KennyDalglish

    46

mislim da je lakse da koristimo brojeve od 1-6u tvom primeru trazimo 1566, 1665 ili 1656, evo resenja za svaki slucaj (Boogie's way):uvek pocinjem sa: #1--> 1122 - X (ako ima dva ili vise pogodaka, nastavljam sa 1111, u suprotnom sledi 3344)#2--> 3344 (ako ima dva ili vise pogodaka, u trecem koraku ide 3333, a ako ima samo jedan pogodak, onda kombinujem jedan od prva dva i jedan od druga dva broja, recimo 1133 ili 1144, tako da u cetvrtom koraku znam sigurno dva broja kombinacije)(1566)#3--> 5553 - X #4--> 1566 - XXXX#5--> #6--> (1665)#3--> 5553 - O#4--> 1665 - XXXX#5--> #6--> (1656)#3--> 5553 - X#4--> 1566 - XXOO#5--> 5166 - XOOO (sad je jasno da jedna sestica mora medj' prva dva broja pored jedinice)#6--> 1656 - XXXX (6156 ne moze zbog #4, a zbog #3 ne mogu 1665 i 6165)99% sam ubedjen da mojom metodom svaka kombinacija moze da se pogodi iz najvise 6 pokusaja.(1% sumnje cisto reda radi, ne secam se kad sam okinuo poslednji put a da sam bio trezan)
Ne znam baš kakva ti je kompletna taktika, ali mi se čini da bi, recimo, neka kombinacija sa 3x2 (npr. 2262) bila nezgodna za to što igraš.
Link to comment

Skočka uvek igram 2-2. Uspešnost rešavanja mi je preko 95%, možda i više.Što se tiče FB slagalice, mnogo bi mi bilo zanimljivije da postoji mogućnost biranja nekoliko protivnika ili bar protivnika iz određene grupe, mislim po rejtingu. Za sada sam izgubio samo jednu slagalicu i to jednu od prvih.Mislim da ne bi bila loša ideja i zarade tokena u slučaju slanja asocijacija ili spojnica. Meni ne pada na pamet da im plaćam za dodatne tokene.

Link to comment

uf kakav triler: igram ja sa ženinog naloga protiv nekog školarca (rekao bih po slici). Dobija me do Spajalica nekih 40 razlike, i napiše mi na chatu "igraj do kraja, nemoj da izlaziš". Ja ga u Spajalici odvalim i približim se na 20 razlike, posle prve asocijacije se približim na 5 razlike i u drugoj povedem 103:102, ostalo samo konačno, ko pogodi pobedio je.. na moju sreću nije uspeo da pogodi tako da sam napravio priličan kambek i ipak zabeležio pobedu na premijeri sa ženinog naloga :) Kako se ovaj osećao mogu samo da zamislim, čudi me da me nije oterao u kurac :)

Link to comment

Steta sto ne mogu da se priave greske u asocijacijama i ko zna zna. Najsvezije to sam imao je bila asocijacija Uragan za konacno Katarina. A u ko zna zna je bilo ko je aktuelno voditelj Sve za ljubav sa odgovorm Milan Kalenic.

Link to comment
Steta sto ne mogu da se priave greske u asocijacijama i ko zna zna. Najsvezije to sam imao je bila asocijacija Uragan za konacno Katarina. A u ko zna zna je bilo ko je aktuelno voditelj Sve za ljubav sa odgovorm Milan Kalenic.
Kod konačnog rezultata imaš crveni uzvičnik na koji možeš kliknuti i onda upisati svoje primedbe. Takođe, ista ta opcija postoji i kod četovanja ako poželiš da prijaviš nekog neandertalca koji šalje uvredljive poruke.
Link to comment

Budući da se približava početak Mondoslagalice spremio sam 35 slovnih zadataka za vežbu. :)U ponedeljak, 19. marta u 20 časova daću vam link sa koga možete preuzeti zadatke. Vreme za rešavanje biće 35 minuta, a rešenja treba slati na moj mejl, zoradis@eunet.rs

Edited by Quizmaster
Link to comment
Skočka uvek igram 2-2. Uspešnost rešavanja mi je preko 95%, možda i više.Što se tiče FB slagalice, mnogo bi mi bilo zanimljivije da postoji mogućnost biranja nekoliko protivnika ili bar protivnika iz određene grupe, mislim po rejtingu. Za sada sam izgubio samo jednu slagalicu i to jednu od prvih.Mislim da ne bi bila loša ideja i zarade tokena u slučaju slanja asocijacija ili spojnica. Meni ne pada na pamet da im plaćam za dodatne tokene.
Da, to uparivanje po rangovima bi imalo mnogo vise smisla. Ja sam do sada izgubio jednu partiju i to od QM-a. Uglavnom mi uleti neko sa rejtingom ispod 100 pa se i partija zavrsi na toliko razlike sto i nije zanimljivo. Mada me je juce jedna gospodja opako namucila, kasnije se i ispricali i cestitali jedno drugom :DNajveca zamerka je sto se asocijacije ponavljuju. Deluje da ih imaju oko 200 i vrte ih u krug, tako da je moguce i posle otvaranja a1 gadjati konacno (cini mi se da je takav slucaj pomenuo neko na prethodnoj stranici)Inace tokene pazarim sa firminog telefona.
Link to comment

Sve vreme odrzavam lika sa jacim rejtingom od mene na 30ak poena razlike i onda povileni u zadnjoj asocijaciji i pobedim ga samo za 4 boda <_< Nego ajde sto ima raznih spojnica sa skroz uvrnutim pojmovima, to je ok i tako treba. Ali danas sam imao prvu spojnicu sa vladajucim planetama i horoskopskim znacima da bi u istoj partiji samo u drugoj rundi spojnica dosla indenticna samo sa promenjenim redosledom. :huh:

Edited by pavllle
Link to comment

Ja tek u slagalici vidim koliko ne znam o srpskoj kulturi...Nego, kako se racunaju bodovi? Ja juce odrao neku NapwUcwanoo mAwoo 130 razlike al i dalje mi stoji najbolja partija - 56 :huh:

Link to comment
Ja tek u slagalici vidim koliko ne znam o srpskoj kulturi...Nego, kako se racunaju bodovi? Ja juce odrao neku NapwUcwanoo mAwoo 130 razlike al i dalje mi stoji najbolja partija - 56 :huh:
zavisio u kojoj dnevnoj partiji dobijes.130 razlike u prvoj i petoj je sigurno 50 bodova razlike zbog bonusa.
Link to comment
Ja tek u slagalici vidim koliko ne znam o srpskoj kulturi...Nego, kako se racunaju bodovi? Ja juce odrao neku NapwUcwanoo mAwoo 130 razlike al i dalje mi stoji najbolja partija - 56 :huh:
Uz ovo sto su ros i Qm naveli, bitan je i rejting i broj poena protivnika, ima objasnjenje i formula za izracunavanje u delu "Pomoc"Ja sam danas dobio 140 pera u jednom mecu :) protivnik je imao rejting 690, dobio sam ga sa 190:30, i to mi je donelo 70 pera, plus 100% bonusa za petu pobedu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...