Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

Godinama sam ziveo na zapadu, Irska I Engleska, nema sanse da bi neki klinac seo za volan pod dejstvom alkohola, narucuju taxi I idu kuci na spavanje… Doduse, kad je nekoliko puta u firmu upala kontrola na droge, mnogi nisu prosli, ali sto se tice sedanja za volan, vrlo su savesni. Mozda zbog toga sto su zatvorske kazne drakonske u odnosu na ove nase? 30 godina za ubistvo na drumu nije malo...

Link to comment
3 hours ago, J-♣ said:

(da mi neko ne prilepi generalizovanje; nikako ne tvrdim da su svi vozači bmw divlji za volanom)

Ali svi imaju krst na retrovizoru... :fantom:

Link to comment

Stvar je po meni vrlo prosta.

 

Sa jedne strane imamo sve moćnije i moćnije mašine, danas i Cooper možeš da gaziš 150 bez problema, a kamoli ova čudovišta što imaju po 180 ks ispod haube.

 

Međutim, infrastruktura uopšte nije to ispratila. Ona je ostala jedno 30 godina iza, pogotovo na Ibarskoj koja je čist ruski rulet za bilo koga ko na nju izađe, bio normalan vozač ili dileja.

 

Dodaš još leto i vrućinu, i to je to. Igraju i godine ulogu, ali bi klinci daleko manje ginuli kada bi infrastruktura po unutrašnjosti bila dovedena u neko pristojno stanje.

Link to comment

Ali pred sabor u Guči ovi zatvore komad puta koji treba da spriječi ova divljanja i pogibije, i odmah prvo veče pogine četvoro. Jebo majku, SNS za kamen da se uhvati, on bi se osušio. 

Link to comment
2 hours ago, Mimix said:

Godinama sam ziveo na zapadu, Irska I Engleska, nema sanse da bi neki klinac seo za volan pod dejstvom alkohola, narucuju taxi I idu kuci na spavanje… Doduse, kad je nekoliko puta u firmu upala kontrola na droge, mnogi nisu prosli, ali sto se tice sedanja za volan, vrlo su savesni. Mozda zbog toga sto su zatvorske kazne drakonske u odnosu na ove nase? 30 godina za ubistvo na drumu nije malo...

 

100%!

Link to comment
3 hours ago, miki.bg said:

Turci vozili 250, 187 i 183 km/h respektivno.

 

Ispravio. Btw, to sa letnjom 20odnevnom migracijom Turaka u dedovinu je jedna od većih misterija prirode.

Link to comment
20 hours ago, zorglub said:

Ispravio. Btw, to sa letnjom 20odnevnom migracijom Turaka u dedovinu je jedna od većih misterija prirode.

Ko se nije negde krajem jula, pocetkom avgusta zadesio na auto putu Budimpesta - Segedin, pre odvajanja za Rumuniju, ne zna sta je migracija, u ovom slucaju Rumuna, slucajno sa ogromnom vecinom italijanskih registracija...

Turci su mala deca...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...