Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

2 hours ago, Filozof manijak said:

 

Jesi se vraćao sa kovid-šljake u Bgdu?

Ručak u tazbini bio. Vredi svih 2500 dindži taština Šopska kujna.

Link to comment
3 hours ago, Moća said:

Ovde kod britanaca imas sistem kamera tako da je vrlo moguce da su kamere postavljene u zoni nadleznosti jednog suda tako da na taj nacin resavaju pitanje gde se prekrsaj dogodio. A sto se tice vremena kad to mi vec nije jasno. Uzecu za primer deonicu auto puta od Jagodine do Beograda gde imas Jagodinu, Batocinu, Lapovo, Markovac, Veliku Planu.... I tako do Beograda pa je pitanje koji sud je nadlezan?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Pa kome se prvom preda. Tako je kada je delo izvršeno na teritoriji više sudova

 

Ако је прекршај извршен или покушан на подручју више прекршајних судова, надлежан је онај суд који је први започео поступак, а ако поступак још није започет, суд коме је пре поднет захтев за покретање прекршајног поступка.
 

Link to comment

70) средња (просечна) брзина кретања возила, на одређеној деоници пута, представља количник између дужине те деонице и времена за које возило ту дужину пређе,

 

Све одредбе овог закона које се односе на брзину примењују се на тренутно измерену брзину и средњу (просечну) брзину.

 

Значи примењује се на целу деоницу. Прекршај је извршен на целој деоници, сви судови могу бити месно надлежни, а судиће онај суд коме буде поднета прекршајна пријава.

Link to comment


 

Predsednik Nove stranke Zoran Živković potvrdio je za portal Nova.rs da je danas oko 15.20 sati došlo do saobraćajne nezgode, na raskrsnici ulica Kneza Višeslava i Požeške ulice, ali kaže da je žena naletela na njegov automobil, odnosno da je ona udarila njega.

U izjavi za portal Nova.rs Živković navodi da se saobraćajna nezgoda dogodila u blizini Šumarskog fakulteta, i to pri skretanju u desno, prema Hipodromu.

“Imao sam zeleno svetlo za skretanje u desno. Kada sam ušao u pešački prelaz, žena je pošla i imali smo kontakt. Praktično je ona, malo je glupo da se kaže, udarila mene, što se vidi po otiscima ruku na desnom krilu mog automobila”, objašnjava Živković.


 

ona je udarila mene

bože mili kakav debil

:isuse:

Link to comment

pa dobro, nije da nije moguce :fantom:

pogotovo ako su otisci prstiju na zadnjem delu krila :D

naravno, vozac bi trebao registrovati pored pesaka na samom pesackom i one koji imaju nameru stupiti na njega, ali to na tim uslovno desnim skretanjima nije uvek u potpunosti moguce, zbog preglednosti na prvom mestua i nekih drugih okolnosti akrakteristicnih za bg

sa druge strane pesaci cesto (ukljucujuci mene) kad vide zeleno zalete bez da razmisljaju da mozda i automobili koji ulaze u ulicu imaju zeleno i  kako ne bi da je npr pesacki bez semafora

Link to comment
34 minutes ago, pbg12345 said:

pa dobro, nije da nije moguce :fantom:

pogotovo ako su otisci prstiju na zadnjem delu krila :D

naravno, vozac bi trebao registrovati pored pesaka na samom pesackom i one koji imaju nameru stupiti na njega, ali to na tim uslovno desnim skretanjima nije uvek u potpunosti moguce, zbog preglednosti na prvom mestua i nekih drugih okolnosti akrakteristicnih za bg

sa druge strane pesaci cesto (ukljucujuci mene) kad vide zeleno zalete bez da razmisljaju da mozda i automobili koji ulaze u ulicu imaju zeleno i  kako ne bi da je npr pesacki bez semafora

Pretpostavljam da je silazio niz Kneza Višeslava i skretao desno. Ako dobro razumem situaciju i raskrsnicu, pitanje je da li je bilo uslovno zeleno ili zeleno.

https://www.google.com/maps/@44.7830341,20.421962,3a,58y,9.46h,90.72t/data=!3m6!1e1!3m4!1sHEYDNNLADkLUFWyw4XXDug!2e0!7i13312!8i6656

 

Ako je bilo uslovno zeleno, za pešake koji prelaze Požešku bi trebalo da je crveno (logično, jer tom putanjom idu vozila duž Požeške). Ako je imao zeleno svetlo, trebalo bi da je bilo zeleno za pešake koji prelaze Požešku. 

 

U prvom scenariju, pešak prelazi na crveno i možemo da pričamo kako je došlo do kontakta. U drugom scenariju Živković kako kaže ulazi na prelaz, žena kreće i imaju kontakt. 1/1 Živkovićevo priznanje da je prekršio pravila :)

Edited by pacey defender
Link to comment
9 minutes ago, pacey defender said:

Pretpostavljam da je silazio niz Kneza Višeslava i skretao desno. Ako dobro razumem situaciju i raskrsnicu, pitanje je da li je bilo uslovno zeleno ili zeleno.

https://www.google.com/maps/@44.7830341,20.421962,3a,58y,9.46h,90.72t/data=!3m6!1e1!3m4!1sHEYDNNLADkLUFWyw4XXDug!2e0!7i13312!8i6656

 

Ako je bilo uslovno zeleno, za pešake koji prelaze Požešku bi trebalo da je crveno (logično, jer tom putanjom idu vozila duž Požeške). Ako je imao zeleno svetlo, trebalo bi da je bilo zeleno za pešake koji prelaze Požešku. 

 

U prvom scenariju, pešak prelazi na crveno i možemo da pričamo kako je došlo do kontakta. U drugom scenariju Živković kako kaže ulazi na prelaz, žena kreće i imaju kontakt. 1/1 Živkovićevo priznanje da je prekršio pravila :)

zavisi kojom se brzinom kretao pesak :fantom:

 

salim se naravno...

nego kad sam pisao ovo gore, pada mi na pamet npr raskrsnica takovska/kneza milosa i  krunske, gore iznad londona

iz takovske kad se skrece u krunsku zeleno je i pesacima, pored toga ima neko drvo, bandere koje zaklanjaju pogled

pesacki u krunskoj je odmah uz kolovoz km/takovske tako da nema govora o nikakvom skretanju pa stajanju pre pesackog

prilicno sam siguran da ima zaustavna linija pre same raskrsnice, ali realnost saobracaja odnosno frekvencija je tu takva da vecina ne staje u potpunosti, ali sve i da se odradi po propisu i stane pa krene zbog pomenute vidljivosti vrlo lako se moze desiti da naleti pesak (u zadnje krilo dabome :D ) koji je zalaufao trotoarom posto je registrovao zeleno na pesackom i vratio pogled u ekran telefona :fantom:

jos je i uzbrdica tu, pa potpuno stajanje i kretanje iziskuje i makar delic dodatnog vremena za koje hiljade i hiljade uzurbanih beogradjana u pozadini nikako nemaju strpljenja, a pesaka u tom delu fala bogu ima ko posle kise :fantom:

vazda se becim tu i procenjujem da li neko ko je zastao bas ispred pesackog da poprica sa nekim ima nameru da krene u tom trenu i slicne marfijeve zajebancije :)

 

odgovornost je svakako na vozacima, ali ima i situacija gde im okolnosti ne idu na ruku

 

ostaje nam da se uzdamo u genijalnost zeljka mitrovica i letece automobile :fantom:

 

Link to comment
Quote

Bilo je zeleno svetlo na semaforu. Skretao sam desno, kretao sam se sporo koliko je to moguće. Devojka stara oko 30 godina u istom trenutku je krenula na pešački prelaz i praktično je došla u kontakt sa mojim automobilom što se može videti i na osnovu tragova na vozilu. Bilo je zeleno svetlo i njoj i meni, ali sam ja već bio na pešačkom kada se ona pojavila - kaže lider Nove stranke za "Blic".

 

kaže bilo je zeleno i njoj i meni. znači ili  njemu strelica  a ona prelazila Kneza Višeslava, ili njemu zeleno a ona na pešačkom u Požeškoj, u svakom slučaju nije propustio pešaka na prelazu, nasilnička vožnja, oduzimanje dozvole i šta god mogu da mu napakuju, i treba

 

 

Edited by levi
Link to comment

Imao danas u Beogradu svoje prvo čukanje, sve sa policijom, šta smo novo naučili? Mislio sam da važi princip da se ništa ne pomera sa mesta zločina, međutim sada kada svako nosi kameru, slikaš i pomeriš se ako možeš, jer, prvo što nam je pandur rekao (korektan lik) je da oslobodimo saobraćaj jer je kazna za to 20-30 hiljada. Na kraju je ispalo da je dobro što nismo mogli ući u neko dogovaranje pre nego što je došla murija (rentakar) jer će me polisa koštati 100 evra više, a šteta na tuđem autu (ja sam kriv 80 posto) je barem 400-500 evra.

 

Jutros bukvalno težak lančani pre Zmaja, 4 vozila, mislim tri dostavna i na kraju kiper. Ušao je u kombi do pola, a preostalu polovinu nabacio na sledeće vozilo. Sve to u levoj traci.

Preko puta isto saobraćajka, neko verovatno usporio i gleda šta se dešava preko puta i slupa se.

Što se tiče (samo) ubica trenutno su radovi na auto-putu blizu Rume i priča mi čovek koji je tamo noćni čuvar, nedavno je lik verovatno zaspao i uleteo pravo kroz onu signalizaciju, udario u nešto, preleto preko kamiona i zaustavio se u bageru, prethodno mu odvalivši zadnji točak.

Link to comment
10 hours ago, čekmeže said:

Na kraju je ispalo da je dobro što nismo mogli ući u neko dogovaranje pre nego što je došla murija (rentakar) jer će me polisa koštati 100 evra više, a šteta na tuđem autu (ja sam kriv 80 posto) je barem 400-500 evra.

 

Nebitno koji paket osiguranja si uzeo, rent a car priznaje samo i jedino zapisnik policije.

  • +1 1
Link to comment

Zvao sam osiguranje i žena mi je rekla da bez obzira kolika je šteta na tuđem autu, moj trošak je tih cirka 100 evra. Bitno je samo da sam imao 0.0 alkohol. 

Dok nije stigla policija, drugi vozač je mi je dao na vezu neke pravnike koji zastupaju rentakar, čovek me je pitao da li priznajem krivicu, ja reko ne i na tome se završilo.

Ako sam dobro shvatio, tu sad nema suda, ničega, samo povećanje premije?

Edited by čekmeže
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...