Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

Situacija na auto putu:

 

U obe trake kolona ide 20 na sat, hitna od pozadi juri i svi se po komandi razmačinju u levi ćošak leve trake i u desnoj na ivicu sa zaustavnom. 

 

Prolazi hitna, svi se vraćaju na sredinu trake a milimetar pored proleće jaro koji se zalepio iza hitne, prosto ne znam kako me nije pokupio. Ili ja njega, desilo se u 1/10 sekunde, nemam pojma kako bi izgledao sudar. Koji bi tu bio kriv?

Link to comment
On 2.8.2019. at 0:17, Uskebasi said:

Nema druge, kupujem kameru za snimanje voznje. Zamalo da dodjem kao vest na ovu temu, ni kriv ni dužan.

Biciklista koji lagano vozi pored puta (po pešačkoj stazi) reši da bez gledanja prepreci magistralu i pređe na drugu stranu. Da nisam vozio ispod ograničenja i da se nisam kulturno odmakao bar dva metra od ivice u nameri da ne ometam biciklistu dok ga budem prolazio, ni obe noge na kočnici ne bi bile dovoljne da ne ubijem budalu. Bez kamere ne bih imao nikakve sanse da dokažem da ga nisam pokupio prilikom obilaženja.

Inače, biciklista je dete od 15-18 godina bez ikakve zaštitne opreme.

 

Zastitna oprema (kaciga) mu najverovatnije ne bi pomogla. Sudari tog tipa su i pri brzinama od 40 km/h cesto smrtonosni, a od 50 i preko uglavnom.

 

Najefektniji (i najjeftiniji) nacin je prevencija. U nekim "bicycle friendly" zemljama su za puteve sa ogranicenjem od 50 predvidjene posebne fizicki odvojene trake za bicikliste. Kad s druge strane pravis dzunglu, dobices dzunglu.

 

Ti si uradio sve kako treba i preko toga, ali to u stvari ne bi trebalo da bude izuzetak.

Link to comment

Dakle, pored toga sto danas svi vozimo brze automobile, sto nismo svesni svojih (ne)sposobnosti (umor, lose procene, nedovoljno iskustva..), mnogi i nemaju smisla za voznju, mozda kupili dozvolu (kad je vec sve na prodaju...), postoje i teski retardi i maloumnici, koji su za dozivotni zatvor.

 

 

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/video-vozi-340-km-na-sat-snima-kako-umalo-gazi-zenu-vozaci-divljaju-putevima-srbije-i/9y5mq19

 

 

Link to comment
3 minutes ago, ragasto said:

Leva traka na autoputu, ona je bržatm.

Na kom to auto putu?

 

Danas nisam mogao ni 130 da vodzim od gužve... Daš gas, kamion, daš gas, turkinja koja se vuče, daš gas, neki radovi...

Link to comment

Leva traka važi za "bržu" na svakom putu - čisto lupetanje, naravno. Vole ljudi da nagaze, pa je nepisano pravilo da je to u levoj traci, a puževi voze desnom. Na to dodaš Audije, Instagram i Južni Vetar (film) i eto nam idiota koji gaze bez razmišljanja.

 

Za Beograđane, čuo sam danas da je policija počela da kažnjava na Mostu na Adi. Znači, ograničenje je 50:D

Link to comment
On 8.8.2019. at 2:52, ragasto said:

Leva traka važi za "bržu" na svakom putu - čisto lupetanje, naravno. Vole ljudi da nagaze, pa je nepisano pravilo da je to u levoj traci, a puževi voze desnom. Na to dodaš Audije, Instagram i Južni Vetar (film) i eto nam idiota koji gaze bez razmišljanja.

 

Za Beograđane, čuo sam danas da je policija počela da kažnjava na Mostu na Adi. Znači, ograničenje je 50:D

kamera ili radar pored puta?

Link to comment

koliko je mladih zivota ugaseno ovog leta u srbiji zbog nepropisne voznje?!

 

treba da prave vozila koji ne bi dozvoljavali vozacima do 35god. starosti da idu 10km brze od propisanog. 

Edited by mustang
Link to comment

ima i do marke auta

 

upadljivo koliko je bmw prisutan pri nesrećama sa minimum dvoje poginulih

 

naravno, nije do marke nego do vozača tog modela

 

(da mi neko ne prilepi generalizovanje; nikako ne tvrdim da su svi vozači bmw divlji za volanom)

Link to comment
21 minutes ago, copkillah said:

Ne bih rekao da je problem u godinama

 

 

ja mislim da jeste....adrenalin te pichi, neke duze neke krace. polazim od sebe kad sam bila mladja. srecom te moj autic nije mogao brze, medjutim prilicno sam brzo i agresivno vozila kad bih bila sama 

 

 al kad se setim sa kim sam se sve vozila i sedela u kola i na motore, pa ne znam kako sam danas ziva. nije bilo straha nego brze, brze, brze. o skijanju i skakanju sa korpe sa zicare da ne pricam...stalno sam imala potrebu da guram sopstvene granice. to me uzbudjivalo i osecaj da mogu da kontrolisem zivot i smrt. 

ja i sad vozim brze nego sto treba...al nije vise zbog adrenalina nego drugi presporo voze. i znam svoj auto. moji su refleksi kao kod gejmera i stalno se kontrolisem pa usporavam. 

 

smirio me prethodni, koji nista nije znao (pliva, skija, vozi) i bojao se svega...da bi posle krenuo da uci i valjda  se tako iscrpela. jbte, covek zove majku moju da me tuzaka sto upisah skolu za skydiving. naravno keva nervni slom dobila i obecala da ce me se odreci. i danas on skace a ja ne!

 

neka hemija u mozgu kad smo mladji postoji koja te gura u te brzine jer se dobro osecas. a drumovi i vozila nisu pod tvojom kontrolom....al ako vec sebe ne mozes da kontrolises makar ta vozila da te sprece. i da na pritiskom na dugme “start” odmah blokira ako ima promil alkohola ili nekih tableta, droga koje mogu da ugroze saobracaj

 

ovi noviji automobili su bas super, drmaju volan za mrtav ugao, vracaju auto u traku ako snime prebrzo prilazenje vozilu, novim vozacima je mnogo lakse da se u guzvi i velikim raskrsnicama snadju. da parkiraju jer imaju kamere u vozilu ili auto sam

parkira. 

 

ali bitni su i drumovi...u srbiji lako izletis iz krivine jer je cesta ravna, jer je cesta sa asfaltinim gromuljicama od kamiona izrezana, gume celave, brze od dozvoljenog. 

 

u usa mi se svidja sto su krivine pod nagibom i vec u startu su manje sanse da se izleti a cim se napravi putokaz od kamiona i buseva, asfalt se menja. 

 

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...