Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

Quote

U Ulici Strahinjića bana u centru Beograda danas popodne došlo je do opšteg karambola u kojem su učestvovala četiri automobila, a jedno vozilo je uletelo u baštu obližnjeg kafića i porušilo stolove i stolice na kojima su sedeli gosti.

-uJk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b

Link to comment

Jeste videli kuknjavu u Blicu/Kuririu/bilo kom drugom smeću, jadnog oca čiji je sin sa otprilike 100 na sat uleteo u auto koji prelazi raskrsnicu, i to, na snimku, očigledno posle vozačevog gledanja levo/desno i vrlo pažljivog nastavka vožnje...

 

Kao, nije mali kriv što je jurio 100 na lokalnom putu, nego čovek koji polako prolazi kroz rskrsnicu... A na snimku se ne vidi, odakle se ludak pojavljuje...

 

I još kuka, kako je ovaj iz kola pušten da se brani sa slobode, a njegovo dete je mrtvo...

 

Razumem bol, ali, stavljati ovakve stvari čak i u smeće je stvarno za :isuse:

Link to comment

Valjalo bi znati kako urednici racionalizuju ovakve stvari. Da li je ono čuveno "Samo radim svoj posao" ili sebe pravdaju pred ogledalom na još neki način.

Link to comment

Takve nesrece su veoma ceste i po pravilu tu odgovara vozac automobila. Sudovi su zauzeli takvu praksu i od nje ne odstupaju, sto je meni neshvatljivo jer ne vidim apsolutno nikakvu odgovornost vozaca automobila

Link to comment
1 hour ago, Uskebasi said:

Takve nesrece su veoma ceste i po pravilu tu odgovara vozac automobila. Sudovi su zauzeli takvu praksu i od nje ne odstupaju, sto je meni neshvatljivo jer ne vidim apsolutno nikakvu odgovornost vozaca automobila

 

Nema tu veze da li je automobil i motorcikl, ili dva automobila. Uzima se stav da je odgovoran onaj koji je izazvao nesreću, u ovakvim slučajevima da je onaj koji se uključuje sa sporednog na glavni put dužan da proveri da se uveri da neko ne nailazi. Da li taj neko ide sto na sat, ima li dozvolu, itd, to ne utiče na tumačenje šta je prouzrokovalo nesreću. Bilo je reči o tome ovde na forumu, pravnici su to stručno obrazložili.

 

Spominjao sam slučaj kada se moj poznanik iz dvorišta uključivao u ulicu, na njega je naleteo kolima drogiran tip, pod dejstvom lekova. Svejedno je moj poznanik proglašen krivim, zato što se "nije uverio" da može bezbedno da se uključi u saobraćaj.

Jasno mi je da je, kada se tako posmatra, vozač koji se uključuje izveo radnju koja je dovela do nesreće (da se nije uključivao ne bi se motor zakucao), ali majkumu onda ispada da si kriv u svakom slučaju, kako god da se uključuješ, sve i da pošalješ suvozača napolje da maše zastavicom dok se uključuješ, opet si kriv.

Link to comment

Ja stvrno ne vidimkako bi ovaj što se uključuje mogao biti kriv...

 

Bilo bi zanimljivo da se vidi put i iz drugog ugla, ugla galvnog puta... Ja sma nekako ubeđen, da je manijak iskočio iza neke krivine, sa tih 100 na sat...

Link to comment

Pa po zakonu si duzan da se uveris da je bezbedno i time je sva odgovornost stavljena na onog ko se ukljucuje, pa sve da ovaj drugi vozi debelo preko ogranicenja ili mortus pijan.Ti nisi ispostovao njegovo pravo prvenstva prolaza i po zakonu tu je kraj ti si kriv za nezgodu.Kasnije taj moze da snosi sankcije za svoju voznju, ali to ne utice na tvoju krivicu.

 

 

Ima X primera kad neko krene da se ukljucuje na "cisto" pa ga stigne motor sa 100 i kusur km/h i naravno uvek bude kriv onaj koji se ukljucuje.Bez obzira sto ga ovaj pogodi kao grom. 

Link to comment

ali isto tako postoji x situacija gde se nije moguce bezbedno  ukljuciti ako druga strana (u toj meri) ne postuje saobracajne propise

sta u tom slucaju?

Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

ali isto tako postoji x situacija gde se nije moguce bezbedno  ukljuciti ako druga strana (u toj meri) ne postuje saobracajne propise

sta u tom slucaju?

 

Ostavis auto kod kuce i ides autobusom....

 

Nema logike naravno, on se ukljucio jer je procenio da je bilo bezbedno. To sto taj neki drugi dolazi izdaleka/iz krivine/preteranom brzinom ne bi smelo da bude otezavajuca okolnostt?

Link to comment
5 minutes ago, pbg12345 said:

ali isto tako postoji x situacija gde se nije moguce bezbedno  ukljuciti ako druga strana (u toj meri) ne postuje saobracajne propise

sta u tom slucaju?

U tom slucaju ti ostaje da se sudis pa ko duze izdrzi. 

Link to comment
27 minutes ago, SDSG said:

Pa po zakonu si duzan da se uveris da je bezbedno i time je sva odgovornost stavljena na onog ko se ukljucuje, pa sve da ovaj drugi vozi debelo preko ogranicenja ili mortus pijan.Ti nisi ispostovao njegovo pravo prvenstva prolaza i po zakonu tu je kraj ti si kriv za nezgodu.Kasnije taj moze da snosi sankcije za svoju voznju, ali to ne utice na tvoju krivicu.

 

 

Ima X primera kad neko krene da se ukljucuje na "cisto" pa ga stigne motor sa 100 i kusur km/h i naravno uvek bude kriv onaj koji se ukljucuje.Bez obzira sto ga ovaj pogodi kao grom. 

Pa uverim se, jer je sve čisto... I krenem, i onda mi iza krivine izleti menijak sa 200 na sat, i ja sam kriv? I još ima snimak gde se jasno vidi da se uverevam da nema nikog i gde se jasno vidi da je ludak prošao kroz mene...

 

AKo je tako, sa našim sudijama nešto debelo nije u redu...

Link to comment
11 hours ago, Arkadija said:

Vlasnik BMW-a koji je izazvao sudar kaze da nije vozio on nego prjstelj, ali ne zna koji. Tako nekako. Znaci duh.

uhapsilo ga na graničnom prelazu kladovo u pokušaju izlazka iz zemlje

 

countryman II

 

 

 

od kad su ljudi postali takve sise(ne nalazim bolju reč) da nisu u stanju da stanu iza svojih postupaka ma kakvi oni bili. ovaj tip, čim je pokušao bekstvo u inostranstvu, ima nekakvu logistiku, čitaj novce, sa kojima je mogao sebi da plati advokata, veštaka sa kiril savić instituta. pokvario se auto, nema žetava prošao bi sa minimalnom kaznom, možda ibez iste. 

 

29 godina, a logika 5ogodišnjaka

 

Link to comment

A jebem ga sad..da je ovaj lik covek koji bi uspravno stao ispred onoga sto je uradio i popio svojih sedam siba po ledjima, ne bi on ni vozio divlje kroz Strahinjica Bana. 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...