Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

17 hours ago, radisa said:

Pa uverim se, jer je sve čisto... I krenem, i onda mi iza krivine izleti menijak sa 200 na sat, i ja sam kriv? I još ima snimak gde se jasno vidi da se uverevam da nema nikog i gde se jasno vidi da je ludak prošao kroz mene...

 

AKo je tako, sa našim sudijama nešto debelo nije u redu...

Nisi kriv,naravno ako vestak lepo sagleda stvar.Ako je imao znak "STOP" onda je bio duzan da vozilo dovede u stanje mirovanja uveri se da bezbedno moze da izvrsi zeljenu radnju i sto je najbitnije da do kontakta dodje kad je vec usao u raskrsnicu ili na put, ako postoji zaustavna linija ako je predje sa 2/3 vozila racuna se da je vec usao u raskrsnicu i ako taj naleti sa 100 onda nema krivice. 

 

Ali sve je to vezano za ljudski faktor, ako ovi na uvidjaju ukradu par metara, ako ne prikupe sve tragove onda je muka dokazati da nisi kriv. 

 

Sudije rade po zapisniku sa uvidjaja i misljenja vestaka, tako da je vrlo tesko bez uvida u to reci da li je kriv ili nije, cak i tu brzinu od 100 na sat vestak treba da okarakterise kao otezavajucu okolnost za drugu stranu. 

 

Ima mnogo rupa gde dobar advokat moze da te povuce.

Link to comment

Ne znam jesi video video o kom pričamo?

 

Imaš ga u Blicu, valjda...

 

Čovek dolazi do raskrsnice, staje. Stoji. Kreće. Prolazi skoro celu raskrsnicu i motor mu se velikom brzinom zabija u zadnji kraj...

 

Otac motoraša kivan na vozača auta...

 

 

Link to comment

Meni je u svemu samo zao ovog jadnicka koji je sramezljivo pokusao da se ukljuci u put a sada ce ga razvlaciti ko da je on divljao. 

 

Sta da kazem za klinca, kad juris tom brzinom, trebas biti spreman i da ces mozda poginuti. 

Link to comment

Ovakve situacije su bas ceste u praksi i uvek odgovara vozac koji se ukljucivao na put. Potpuno neshvatljiva praksa sudova, od koje ne odstupaju. Uvazavaju se sve olaksavajuce oklnosti i doprinos druge strane, ali gotovo uvek sledi osudjujuca presuda. Iako je praksa da osudjeni dobije uslovnu kaznu, tu se onda nastavlja agonija parnicama za naknadu stete i sve sto uz to ide. Realno, nekome je sjeban zivot zato sto je neko lecio komplekse divljajuci po putu.

Steta je sto srpske sudije nemaju malo vise integriteta i znanja da zauzmu drugaciji stav.

Link to comment
On 28.6.2019. at 17:47, radisa said:

Ne znam jesi video video o kom pričamo?

 

Imaš ga u Blicu, valjda...

 

Čovek dolazi do raskrsnice, staje. Stoji. Kreće. Prolazi skoro celu raskrsnicu i motor mu se velikom brzinom zabija u zadnji kraj...

 

Otac motoraša kivan na vozača auta...

 

 

Ne uspevam da pronadjem.

 

Ali ako je tako kao sto si napisao nema tu mnogo filozofije i ne postoji nikakva krivica, a ocu ce uvek neko drugi da bude kriv jer njegovo dete je zlatno. 

 

I sad ce da krenu oni apeli kako se ne vodi racuna o motociklistima, a neizivljeni klinci lete po putu.

Link to comment
1 hour ago, SDSG said:

Ne uspevam da pronadjem.

 

Ali ako je tako kao sto si napisao nema tu mnogo filozofije i ne postoji nikakva krivica, a ocu ce uvek neko drugi da bude kriv jer njegovo dete je zlatno. 

 

I sad ce da krenu oni apeli kako se ne vodi racuna o motociklistima, a neizivljeni klinci lete po putu.

https://www.blic.rs/vesti/hronika/strahovit-sudar-na-raskrsnici-snimak-jezive-tragedije-u-kojoj-je-stradao-mladi/e3psh96

Link to comment

Kud pogledah video.. Nije zahvalno komentarisati ucveljenog oca ali o čemu taj čovek priča pa evo ne znam. Dečko se probio kroz auto ko kroz sir i on sad priča o ljudima u autu koji su pukom srećom ostali živi kao da su oni ubice.

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Vozac mercedesa nije uleteo kako otac tvrdi, tu nema spora propusta zutog pick up-a pa tek onda krece.Ostaje jedino da se utvrdi da li je mogao da vidi ovog na motoru, onda vec ima nekih elemenata krivice, ali ako se utvrdi tacna brzina ovog na motoru Dakle jedino sto ostaje da se dokaze je da li je video motor pa se precenio, ali i tada zbog brzine ima ogromne odgovornosti i ovoga na motoru. 

 

Dakle kad utvrde tacnu brzinu motora i preglednost raskrsnice onda moze svasta da bude.

 

Ali po snimku nema ni promil osnova za pritvor,a Boga mi ni za krivicu vozaca mercedesa.

 

Ali sad je sve na vestaku.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...