Jump to content
IGNORED

Tolkien vs. Andric


Аврам Гојић

Koja je knjiga bolja?  

118 members have voted

  1. 1. Koja je knjiga bolja

    • Lord of the Rings
      32
    • Na Drini cuprija
      86


Recommended Posts

Što se tiče filmova, ja nekako volim svih šest, gledam ih kao šarene filmske bajke po motivima Tolkinove proze, i sa ponekom jako lepo upakovanom scenom.

 

Filmovi za sive zimske dane i ništa više od toga. Ni u kokakoli ne tražim kvalitet i suptilnost arome, pa je ipak pijem sa uživanjem. 

Link to comment

Filmovi jesu 10 sati kukumavcenja homosexualca dok se neke cgi stvari desavaju okolo i nista vise od toga.

 

Мене живо интересује ово кукумавчење, можеш ли да појасниш за нас који не знамо да читамо а у биоскопима дремамо ризикујући да се удавимо кокицама?

Link to comment

Što se tiče filmova, ja nekako volim svih šest, gledam ih kao šarene filmske bajke po motivima Tolkinove proze, i sa ponekom jako lepo upakovanom scenom.

 

Filmovi za sive zimske dane i ništa više od toga. Ni u kokakoli ne tražim kvalitet i suptilnost arome, pa je ipak pijem sa uživanjem. 

To je ok, ali ja bih Gospodara prstenova (film) mogao da nazovem, recimo, Bi-kolom (Bujanovac), ono što se pije u kantini kada se prodaju pepsi i mirinda. Hobit (filmovi) su više čaša vode sa razmućenom pljucom

Link to comment

Мене живо интересује ово кукумавчење, можеш ли да појасниш за нас који не знамо да читамо а у биоскопима дремамо ризикујући да се удавимо кокицама?

Pa ide nekako ovako:

 

- Frodoo! (napacena faca klousap sa suznim ocima)

- Sem! (isto)

- dramaticna pauza

- Sem!

- Frodo!

 

I tako u krug dok ne zaspis.

Link to comment

hehe da, da, o da, koliko si samo u pravu

 

ovo mi je opsesija.

 

Zato sto je tesko zamisliti nekoga da napravi tu gresku ako je ikad procitao: "There is only one Lord of the Ring, only one who can bend it to his will. And he does not share power." ;)

edit: nisam napomenuo - to je cak quote iz filma, znaci da si samo to gledao s nekakvom koncentracijom, opet ne mozes da se zajebes.

 

 

@frn: Ja uopste nisam tvrdio da Hobit nije za decu, ali je i dalje smesna ideja da nesto sto je prevashodno prilagodjeno tome da deca mogu uzivati u njemu po defaultu ne moze biti "ozbiljno". Takodje, zgodno je ugasiti aroganciju u raspravama o delima koja jebeno nisi citao, a cak nisi dovoljno paznje obratio na njih da mozes da im ponovis naslov.

Edited by Prokleto Djubre
Link to comment

Pa ide nekako ovako:

 

- Frodoo! (napacena faca klousap sa suznim ocima)

- Sem! (isto)

- dramaticna pauza

- Sem!

- Frodo!

 

I tako u krug dok ne zaspis.

taj rad, a odma se vidi da oce da se karaju!

Link to comment

I pao bi Frodo, da se kurva Roza nije ugurala.

 

Ја сам гледао верзију у којој је Фродо пао, када се угурала Шелоба.  :fantom:

Link to comment

Pa ide nekako ovako:

 

- Frodoo! (napacena faca klousap sa suznim ocima)

- Sem! (isto)

- dramaticna pauza

- Sem!

- Frodo!

 

I tako u krug dok ne zaspis.

 

Чекај, зајебаваш да код Андрића ниси налетео на  оријентални хомосексуализам у вукојебинама Тамног вилајета?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...