Jump to content
IGNORED

MMA


Schmeling

Recommended Posts

probao je mislim makar dvaputa da ga obori, ali bez uspeha. super ima odbranu od rusenja izi i ne secam se da ga je iko dosad rusio.

doduse nikad se dosad nije tukao sa poluteskasima. ne vidim da ima smisla da ostaje u lhw.

Link to comment
41 minutes ago, Heaviside said:

Još je dobro prošao, mogao je Jan da počne ranije da ga maltretira na podu. Early prelims i prelims vrhunski i onda main card ispod očekivanja. 

 

Rakić je očajan u izjavama, pravda se nešto, sam potencira da je odradio dve dosadne borbe. Trebalo bi da plati nekoga da ga nauči kako se to radi. 

 

uzasno dosadna borba je bila, ubedvljio najgora na main card, svi su se smorili. rakic minimlano rizikuje, drzi se plana i ne odustaje. 

Link to comment
10 minutes ago, ToniAdams said:

probao je mislim makar dvaputa da ga obori, ali bez uspeha. super ima odbranu od rusenja izi i ne secam se da ga je iko dosad rusio.

doduse nikad se dosad nije tukao sa poluteskasima. ne vidim da ima smisla da ostaje u lhw.

 

nema sta on ovde da trzi, ono rvanje je izgeldalo kao kad se rves sa detetom, jednostavno vidis da jan moze da ga drzi dole satima ako je potrebno. 

Link to comment
9 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

uzasno dosadna borba je bila, ubedvljio najgora na main card, svi su se smorili. rakic minimlano rizikuje, drzi se plana i ne odustaje. 

Znam brt, gledao sam, a i već si napisao to isto. Moj komentar se odnosio na to da vas ima dovoljno koji ćete da potencirate da je Rakić dosadan borac zbog poslednje dve borbe te da nema potrebe da i on sam to radi. Hype se pravi i van oktagona, ne samo unutar. Btw, ni Džonsov pristup protiv Santosa nije bio drastično drugačiji.

Link to comment
29 minutes ago, ToniAdams said:

probao je mislim makar dvaputa da ga obori, ali bez uspeha. super ima odbranu od rusenja izi i ne secam se da ga je iko dosad rusio.

doduse nikad se dosad nije tukao sa poluteskasima. ne vidim da ima smisla da ostaje u lhw.

Da, imao je mislim 1 od 3 pokušaje obaranja u prve tri runde, a i taj jedan je samo formalno uspeo. Verovatno je procenio da mu se ne isplati da pokušava više dok se ovaj ne umori.

Link to comment

Pa, to je američki pogled na sport, da je sportista u obavezi da zabavi publiku i ne gleda se sa odobravanjem ako zanemari entertejment faktor zarad svog rezultata. Ne odobrava ni publika ni sam ufc takav pristup. Dana White je velikog šampiona Vudlija javno žestoko omalovažavao nakon uspešnih odbrana titula jer se borio slično kao Rakić sinoć samo još dosadnije. Traži se i storytelling, da borac bude zabavan i van borilišta, da i tako privlači ljude da ga gledaju. Na tome bi Rakić trebalo da poradi, a u oktagonu jbg, ima čovek svoj stil. Kada je mnogo bolji onda bude i atraktivan ali u poslednja dva meča nije želeo da rizikuje jer bi ga trenutak nepažnje mnogo koštao. Santos može lagano da ga nokautira na mali propust i to bi Rakića vratilo godinu, dve unazad, a da je Rakić njega nokautirao ne bi se mnogo toga promenilo. Opet bi Glover bio sledeći izazivač, a Rakić bi kao i sada morao da odradi najmanje još jedan meč. Kao što rekoh, nije se ni najbolji borac svih vremena zaleteo protiv Santosa.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Znam brt, gledao sam, a i već si napisao to isto. Moj komentar se odnosio na to da vas ima dovoljno koji ćete da potencirate da je Rakić dosadan borac zbog poslednje dve borbe te da nema potrebe da i on sam to radi. Hype se pravi i van oktagona, ne samo unutar. Btw, ni Džonsov pristup protiv Santosa nije bio drastično drugačiji.

Pa on to radi zato sto oseca da je mogao malo bolje, meni se cak na drugo gledanje cini da se to vise odnosi na mec protiv smita gde je delovalo da moze da ga zavrsi ako barem minumalno reskira, ali videlo se da ie pod ogromnim pritiskom. Ja recimo smatram da je vudlijeva taktika bila skroz ok i protiv vonderboja i protiv maje, jbg ponistio ih je. Ono sto mi je smetalo kod rakica je to sto mislim da je ova borba mogla da ode na obe strane koliko je bila bez sadrzaja. Vudli je druga prica, on je njih potpuno neutralisao, dok se ovde bukvalno nista nije desilo. 

Link to comment
15 minutes ago, Heaviside said:

Pa, to je američki pogled na sport, da je sportista u obavezi da zabavi publiku i ne gleda se sa odobravanjem ako zanemari entertejment faktor zarad svog rezultata. Ne odobrava ni publika ni sam ufc takav pristup. Dana White je velikog šampiona Vudlija javno žestoko omalovažavao nakon uspešnih odbrana titula jer se borio slično kao Rakić sinoć samo još dosadnije. Traži se i storytelling, da borac bude zabavan i van borilišta, da i tako privlači ljude da ga gledaju. Na tome bi Rakić trebalo da poradi, a u oktagonu jbg, ima čovek svoj stil. Kada je mnogo bolji onda bude i atraktivan ali u poslednja dva meča nije želeo da rizikuje jer bi ga trenutak nepažnje mnogo koštao. Santos može lagano da ga nokautira na mali propust i to bi Rakića vratilo godinu, dve unazad, a da je Rakić njega nokautirao ne bi se mnogo toga promenilo. Opet bi Glover bio sledeći izazivač, a Rakić bi kao i sada morao da odradi najmanje još jedan meč. Kao što rekoh, nije se ni najbolji borac svih vremena zaleteo protiv Santosa.

Jones se ne zalece uopste, poslednju borbu je izgubio, a ta protiv santosa je bila blizu, da nije sjebao koleno vrlo je moguce da bi i on dobio jonesa. 

Link to comment

Za Smita se slažem, njega Rakić ne može da završi na podu i trebalo je onako osakaćenog da ga pusti da ustane i završi ga. Bukvalno nije mogao da stoji lik. Za Džonsa se takođe slažem da je malo falilo da izgubi od Santosa i to mi samo dodatno opravdava Rakićevu taktiku. Nije Santos za zajebanciju, velika je ovo pobeda.

 

Nije da je mnogo bitno za raspravu, ali ne bih baš rekao da je Vudli totalno poništio Vonderboja u smislu da nije moglo da ode na obe strane. Mislim, prva borba je završena nerešeno, ne može neizvesnije od toga. U drugoj je obezbedio pobedu kada je u petoj rundi krenuo agresivno napred. Ali meni je i to sasvim OK taktika, opasan je Vonderboj makar tada bio. Nisam to naveo kao neki negativan primer taktike, već sam hteo da dočaram da su primedbe poput tvoje na Rakićevu taktike legitimne i uobičajene u MMA, iako ja lično imam drugačije kriterijume.

 

 

  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Pa on to radi zato sto oseca da je mogao malo bolje, meni se cak na drugo gledanje cini da se to vise odnosi na mec protiv smita gde je delovalo da moze da ga zavrsi ako barem minumalno reskira, ali videlo se da ie pod ogromnim pritiskom. 

E, to mislim da on radi pogrešno. Može to da se ispinuje i kao "odvalio sam Smita od života i dobio sve tri runde protiv Santosa, a pri tome sam bio malo stegnut i nije mi bio najbolji dan, svi znaju da ja mogu još mnogo bolje, pa zamislite kakav ću da budem sad kada sam se navikao na borbe sa top 5 borcima, pa podsetnik na nokaut manuve, pa malo svali i na protivnika krivicu za smor borbu kao Izi posle Romera i na kraju koja sam ja zver, dajte vamo Blahovića da ga pocepam" umesto "znam da ste očekivali završnicu, ali nisam hteo da rizikujem, napravio sam još jedan korak ka mom cilju, gađao sam mu kolena, mnjah". 

 

Edit: još lik sam izbaci story na instagram koji počinje sa time da nije završio santosa tj. ispunio očekivanje. Posle najveće pobede u karijeri. Ne valja.

 

Edited by Heaviside
Link to comment

problem sa rakicem je sto je i nocas moglo da se dogodi da izgubi split disiznom, pa bi opet kukao. 

inace ne mislim da ce jos da radi za titulu, svakako su mi i glover i rejes u ovom momentu logicniji izbor.

Link to comment

Istina, samo je pitanje da li je on baš toliko bolji od Santosa pa da je samo stvar taktike da li će ga pobediti ubedljivo. Po meni bi bilo tesno i da je krenuo otvorenije. Protiv Volkana je bila druga priča, tu je taktikom sebi smanjio šanse. Protiv Smita nije smanjio šanse za pobedu ali je propustio priliku da poveća popularnost.

 

Glover je sledeći, to je odlučeno. Rejes nije logičniji izbor jer se već borio za titulu sa Blahovićem i izgubio ubedljivo. Nije prošlo možda 6 meseci. Blahović je najavio dužu pauzu pa borbu sa Gloverom. Rakić će morati da pobedi još najmanje jedan meč pre borbe za pojas. Rejes vs. Prohaska je bilo zakazano ali je otkazano, to su mu glavni konkurenti.

Link to comment

nije otkazano nego je prebaceno za prvi maj. nebitno sto je rejes izgubio, ako dobije tu borbu siguran sam da ce pre raditi za titulu nego rakic. 

mada bi vrv bilo logicno da se njih dvojca sastanu.

Link to comment

Nisam znao da će biti u maju. Onda stoji sve što si napisao. Ne znam ni da li bi bilo bolje za Rakića da se bori za Rejesom ili da Rejes odmah ide na Jana, a da se Rakić pobedom nad nekim slabijim borcem izbori za šansu posle Rejesa. Rejes je bolji od Rakića po meni.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...