Jump to content
IGNORED

MMA


Schmeling

Recommended Posts

^ to je sa te famozne konferencije?White je stvarno idiot, kenja tu 7 dana i najavljuje senzacije a na kraju ne uradi nista.P.S. je na racun B92 i njihovih pisi-kako-citas imena, uglavnom izgleda krajnje debilno.

Link to comment

Ne znam da li je sa konferencije, ali je današnje. Kopromocija je naravno u pitanju. Inače, klasični Dejna:

I think for the fans or any of the media to seriously call this guy the best in the world, let alone pound-for-pound, is fucking insanity when he won’t give you the fights the fans want to see.
"Neće da potpiše, pičketina je a vi ste budale!" :DA što se tiče imena, pravilno je na srpskom da se piše i kako se čita i original, tako da je to lična stvar da li ti se svidja ili ne.
Link to comment

Dakle, izgleda da je pala zadnja ponuda od strane UFC-a Fedoru i njegovom menadžeru, kažu da je faraonska i da niko do sada nije zaradio tolike pare od MMA, a to je: 6 mečeva za 30 miliona $ i mogućnost da se još u prvom meču bori za titulu. E sada, izgleda da Vadim Finkelstein (Fedorov menadžer) hoće procenat od UFC-a! Međutim, izgleda da nema više povlačenja, da će morati da prihvate ovu zadnju ponudu, jer su ruski židovi mala deca u poređenju sa američkim židovima...

Link to comment

Ne svidja mi se ovo. Gledam šta ima da ponudi ovaj Strikeforce i stvarno nema ništa posebno spektakularno. Svidja mi se što Fjodor ne odustaje od uslova, ali stvarno, što neko reče, ovo je loše za sport. Sa druge strane, u UFC jedino ima Lesnara i Kotura, ostale je pobedjivao. Jebi ga, izgleda da nema ništa od meča snova.

Link to comment
... u UFC jedino ima Lesnara i Kotura, ostale je pobedjivao. Jebi ga, izgleda da nema ništa od meča snova.
A koji bi po tebi bio mec snova? Fedor - Lesnar? Po cemu? Ja mislim da Lesnar nije u stanju da se spravi sa 1 Arlovskim, na primer. Vec je gubio od Mira, a jos se nije borio ni sa Barnettom. Pa i Tim Sylvia, kad bi trenjirao, nebi mu bio lak protivnik - naprotiv! A Fedor ga je razvalio za 35 sekundi...Nego, Finkelstein je vec ponudio mogucnost da dodje do meca u kopromociji, ali je Dana White to odbio. Znaci, nije do love nego je do zlata...
Link to comment
A koji bi po tebi bio mec snova? Fedor - Lesnar? Po cemu? Ja mislim da Lesnar nije u stanju da se spravi sa 1 Arlovskim, na primer. Vec je gubio od Mira, a jos se nije borio ni sa Barnettom. Pa i Tim Sylvia, kad bi trenjirao, nebi mu bio lak protivnik - naprotiv! A Fedor ga je razvalio za 35 sekundi...Nego, Finkelstein je vec ponudio mogucnost da dodje do meca u kopromociji, ali je Dana White to odbio. Znaci, nije do love nego je do zlata...
Naravno, Emelijanenko-Lesnar. Mrga je prvu borbu izgubio od Mira na neiskustvo, ali ga je drugu pojeo. Ma kako neandertalski izgledao, Lesnar je dobar borac i uči. Znam da su posle pričali da ga je Mir imao i "samo da je", ali poraz je bio baš ubedljiv, prema mom skromnom mišljenju. A Silvija kad bi trenirao, pa ko zna šta bi bilo, ali on ne trenira i ne liči ni na šta. Je l' tebi nije izgledao malo jadno u toj borbi sa Fjodorom? Meni je delovao kao kada bi se neko od nas popeo u ring - pojma nema šta da radi i kako da preživi.Okej, jeste da je borba snova najviše zbog hajpa, ali i to je sastavni deo borilačkih sportova. Koliki je samo hajp bio za Pakjao-Haton, iako su svi ozbiljniji poznavaoci boksa govorili da Haton nema tu šta da traži. A i uvek je zanimljivo gledati da li će gromada pasti. :)
Link to comment
Naravno, Emelijanenko-Lesnar...
Ma u redu je, samo hoću da kažem da je Fedor u pravu što ne potpisuje za UFC jer je praktično ON(Fedor) taj koji donosi publiku i ostalo. I šta sad tu ima on da se bori za nekoliko miliona a da Dana White skuplja kajmak!? Ko je najviše zaradio od boksa u zadnjih 20 godina? Da nisu možda Tyson i Lewis?MMA su u fazi definiranja, onaj koji okupi najbolje borce - taj će vladati ovim biznisom. Rusi su jednom prodali Aljasku, neće valjda opet.... Nego, jesi li gledao čitav snimak meča sa Sylviom od početka prenosa? Lepo kaže komentator: "Fedor Emelianenko je Mohammad Ali, Tiger Woods i Michael Jordan borilačkih sportova"....
Link to comment
Ma u redu je, samo hoću da kažem da je Fedor u pravu što ne potpisuje za UFC jer je praktično ON(Fedor) taj koji donosi publiku i ostalo. I šta sad tu ima on da se bori za nekoliko miliona a da Dana White skuplja kajmak!? Ko je najviše zaradio od boksa u zadnjih 20 godina? Da nisu možda Tyson i Lewis?MMA su u fazi definiranja, onaj koji okupi najbolje borce - taj će vladati ovim biznisom. Rusi su jednom prodali Aljasku, neće valjda opet.... Nego, jesi li gledao čitav snimak meča sa Sylviom od početka prenosa? Lepo kaže komentator: "Fedor Emelianenko je Mohammad Ali, Tiger Woods i Michael Jordan borilačkih sportova"....
takmičarski, odnosno sportski, boldovana izjava možda i stoji, ali džaba mu priča kad je Rus tj. kad ne zna ili neće da priča engleski. samim tim on marketinški u Severnoj Americi ima neuporedivo manju prođu od gorenavedenih individua. mislim, i MMA je medijski gledano žnj sport u odnosu na sportove kojima su se bavili/bave gorenavedeni, ali i sa tom činjenicom u vidu Fjodor nije "medijski i marketinški onoliki" koliki objektivno zaslužuje da bude s obzirom koliko je takmičarski dominantan.e sad, on čak i da naprasno odluči da priča engleski uvek će imati manju prođu u Severnoj Americi čitaj SAD (a da se ne lažemo to je presudno tržište u sports biznisu) nego neki domaći MMA lik tipa Hjuz, Lidel, Lesnar ili Kotur. prosečan američki konzument sporta i globalne pop kulture je užasno ograničen i kod njega nemaju masovnu prođu ni Oasis ni Robbie Williams ni Depeche Mode (koji su megazvezde svugde osim u SAD) samo zato što drugačije pričaju od njega i pored istog jezika, a kako da je ima neki Rus koji priča neki levim jezikom i prosto "looks way too foreign"...iz načina na koji ovi šupčići iz UFC-ija (Dejna i ekipica) javno Fedoru zavrću ruku se vidi njegova medijska prođa u Severnoj Americi tj. manjak iste - iz ugovora koji mu nude se vidi da mu oni u suštini pristupaju kao i ovim svojim borcima/robovima koje imaju na lageru (možda eventualno nešto malo bolje) jer rezonuju da on jednostavno nije vredan neke iznimno veće finansijske i organizacione žrtve sa njihove strane da ga dovedu.s druge strane i Fedor ima sreću da pored sebe ima zajebanog menadžera - zadrtu rusku Jevrejčinu koja ne popušta pred bogom ocem i koja će ti crno ispod noktiju iskopati kad su pare u pitanju... čisto sumnjam da su Dejna, Lorenco i drugari ikad dosad naišli na ovako tvrd orah kakav je Finkelštajn. zato i ovoliko pizde...
Edited by zvonko
Link to comment
takmičarski, odnosno sportski, boldovana izjava možda i stoji, ali džaba mu priča kad je Rus tj. kad ne zna ili neće da priča engleski. samim tim on marketinški u Severnoj Americi ima neuporedivo manju prođu od gorenavedenih individua. mislim, i MMA je medijski gledano žnj sport u odnosu na sportove kojima su se bavili/bave gorenavedeni, ali i sa tom činjenicom u vidu Fjodor nije "medijski i marketinški onoliki" koliki objektivno zaslužuje da bude s obzirom koliko je takmičarski dominantan...
Pa sad... Mislim da kad su borilački sportovi u pitanju - jezik nema veze! Ko je još voleo da sluša priče Majka Tajsona? A svi su voleli da gledaju kako ubija od batina svoje protivnike. Bukvalno to - ubijao ih je od batina!!! Pa pošto vidimo da je MMA još krvaviji od boksa (sado-mazo, bog te maz'o!), jasno je da je to sledeća stepenica, a i mnogi stručnjaci se slažu da će MMA uskoro nadmašiti boks. Osim toga, mislim da običnom Amerikancu više nije bitno dali je on Rus ili Crnogorac - bitno je kako bije!!! Gledao sam anketu pred sam meč, pitali su ljude što su ulazili u salu zašto dolaze. Svi su odgovarali: Dolazim da vidim kako će Emelianekno da prebije Tima Silviju!!! A i reakcija publike kod izlazka boraca je bila nalbolji indikator njihovog raspoloženja.
Link to comment

Zvonko, da se razumemo, ja sam apsolutno na Fjodorovoj strani ovde i mislim da je Dejna jedna sitna pizda. Što se tiče marketinga, MMA je ipak sport u povoju i stvari su daleko od definisanih. Strikeforce je američki i želi da ugrabi deo tržišta u Americi, gde je sada UFC najjači. Dejna zna da su stvari daleko od gotovih i zato malo histeriše. A i još jedna stvar, mi jesmo u zapadnoj hemisferi, ali ja uopšte nisam siguran da je za ovaj sport Amerika presudna. Mnogi veliki borci stekli su slavu, ime i pare van SAD. Ukratko, mislim da su stvari još u povoju i da prisustvujemo postavljanju stvari na svoje mesto.Nego, tempo, MMA deluje brutalnije od boksa, ali u stvari nije. Bokseri trpe mnogo, mnogo više batina nego ovi, povrede su češće i brutalnije. Bokseri su ipak najveći gladijatori, iako je MMA nesumnjivo dobar i zanimljiv sport. A što se tiče nadmašivanja, voleo bih da vidim neke cifre oko PPV, pa da uporedimo. Ako bi neko bio dobar da iskopa.

Link to comment

mozda sam malo previse tezista stavio na "jezik" jer je to ono sto najvise upada u oci kad je rec o Fjodoru, ali mislio sam i na ukupan medijski nastup tj gradjenje licnosti u javnosti kroz medije. a svaki borac koji pritom nije Amerikanac je tu u startu hendikepiran ma koliko dominantan i dobar bio na borilistu jer je proces identifikacije s nekim takvim za prosecnog americkog konzumenta veoma otezan. jednostavno, takvi su - oni i Engleze i Australijance (koji bi im po prirodi stvari trebali biti najblizi stranci) ne prihvataju u dovoljnoj meri jer su im "nekakvi drugaciji". a, SAD definitivno jesu najvaznije trziste, pogotovo za nesto tipa MMA. jeste, neki su borci stekli slavu i pare van SAD, ali mnogo je to sve manjih razmera nego ono sto su isti takvi borci pa i slabiji od njih stekli time sto su se nametnuli u SAD. svi oni pokusavaju da nesto naprave u SAD jer dugorocno gledano tu je prava kinta.pa i na primeru pomenutog Majka Tajsona se vidi koliko je ono sto se desava van ringa vazno sa marketinskog stanovista. ta njegova opicena prica, piskutavi glasic i budalasto ponasanje (odgrizeno uvo, psovanje po TV) mu je omogucilo da dize velike honorare i mnogo godina nakon sto je prestao da bude konkurentan u sportskom smislu. jednostavno bio je mamac za PPV cak i kad je bio u uzasnoj formi.Fjodor sa druge strane nije toliki PPV mamac cak ni sada kada je na vrhuncu snage i borilackih sposobnosti. OK, ima on puno obozavalaca i postovalaca u Americi, ali sve je to mnogo manjeg i skormnijeg obima nego sto bi objektivno moralo i trebalo da bude kad se uzme u obzir kakav je veliki borac u pitanju.Affliction je izgubio silne pare na oba svoja PPV eventa na kojima je Fjodor bio glavna zvezda i koji su pritom bili zavidno promovisani. dakle, pukli su i na Affliction:Banned (Fedor vs. Sylvia) i na Affliction:Day of Reckoning (Fedor vs. Arlovski). i to sve i pored ogromne marketinske kampanje.

Edited by zvonko
Link to comment
...pa i na primeru pomenutog Majka Tajsona se vidi koliko je ono sto se desava van ringa vazno sa marketinskog stanovista. ta njegova opicena prica, piskutavi glasic i budalasto ponasanje (odgrizeno uvo, psovanje po TV) mu je omogucilo da dize velike honorare i mnogo godina nakon sto je prestao da bude konkurentan u sportskom smislu. jednostavno bio je mamac za PPV cak i kad je bio u uzasnoj formi.
Ne slažem se da je Tajson bio mamac za PPV zbog boldovanog...
Link to comment
  • 2 weeks later...

Sa malim zakašnjenjem da se osvrnem™ na borbu od subote. Dakle, ne samo da je Karano delovala pogubljeno i neutrenirano, nego ova Santos stvarno deluje kao zver. Svidjaju mi se pristup, želja i koncentracija. Doduše i Karano je pokazala nešto, izvukla se iz poluge kad mi je delovalo da je 100% gotova, ali džaba. Čitao sam posle po netu da će ženski MMA da proslavi Strikeforce i to mi deluje logično, kakav Fjodor, kakvi bakrači. :DBorba:edit: ne vidi se video, ne znam šta grešim. Evo linka http://www.youtube.com/watch?v=aW6aLvF0vRc

Edited by Lrd
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...