Jump to content
IGNORED

MMA


Schmeling

Recommended Posts

Može par informacija za nas nepoznavaoce ovih sportova:1 - da li je dozvoljeno udaranje laktovima?2 - da li je dozvoljeno udaranje u vrat i teme?3 - vidim da nose rukavice, ali da su im prsti slobodni - da li je dozvoljeno udaranje otvorenom šakom, i uopšte drugim udarnim površinama osim površinom između prvog i drugog zgloba prstiju - dakle tetsui, brid dlana, vrhovi prstiju, drugi zglob i sl?Za razna štipanja i slične prljavštine neću ni da pitam, ipak je to sportska manifestacija :) Tnx.

Link to comment
Može par informacija za nas nepoznavaoce ovih sportova:1 - da li je dozvoljeno udaranje laktovima?2 - da li je dozvoljeno udaranje u vrat i teme?3 - vidim da nose rukavice, ali da su im prsti slobodni - da li je dozvoljeno udaranje otvorenom šakom, i uopšte drugim udarnim površinama osim površinom između prvog i drugog zgloba prstiju - dakle tetsui, brid dlana, vrhovi prstiju, drugi zglob i sl?Za razna štipanja i slične prljavštine neću ni da pitam, ipak je to sportska manifestacija :) Tnx.
Nemoj me baš uzimati zdravo za gotovo, ali to otprilike ide ovako...1.-da2.-da3.-da :D (ovakvi odgovori su sada "IN") ;) Elem, nije dozvoljeno nabosti protivnika nogom ili kolenom u glavu, dok je na zemlji... Ono prvo sa laktovima je relativno, ali većina rutinera "groundandpound" tehnike zatuče protivnika na zemlji kratkim udarcima nadlaktice u glavu (vidi pod Randy Couture). Naravno nema štipanja, griženja i guranja prsta u oko...Ako vidiš borbu gde nema, udaraca pesnicom u glavu, dok je protivnik na zemlji, onda to nije ni MMA, ni CageRage, ni UltimateFight, već Sambo. Braća Rujke Fedor i Aleksandar Emelianenko su pre MMA bili šampioni Samba. Tu je akcenat više na parteru, polugama i davljenjima, jer u parteru nema udaraca u glavu, već samo po paumfleku protivnika... Što inače čini borbu, dužom, dosadnijom i manje krvavom... <_<*Naravno, ako sam nešto pogrešio, u želji da se pravim pametan... Slobodno me ispravite... :) Edited by dare...
Link to comment

Hvala za info.Dakle, ako je protivnik u parteru, praktično i ti ideš u parter da bi nastavio borbu. OK. A pitao sam se zašto toliko forsiraju ground :). Moje lično mišljenje (a smatram se dovoljno kvalifikovanim i upućenim u mehaniku praktičnih metoda borenja, i otvoren sam za raspravu) je da ovde nema ni A od Arts, tj da bi precizniji naziv bio Mixed Martial Sports - jednostavno, previše su rigidni i ograničeni u rešenjima, posebno u klinču i parteru. BTW, poslednji, i ujedno najbolji 'MMA like' ivent koji sam pogledao, pre ovih nekoliko linkova (btw, Fedor zna znanje) je neki ruski turnir u oktagonu, na izlizanom VHSu nekada davno - 2 grejsijevca i 14 specnaza/ruskih bodigarda. Bez rukavica, bez rundi. Pobedio brazioc™ od 195cm i 115kg, wingspan jedno 2.5metra posle 20ak minuta groundpoundinga. Rus sa kojim se borio u finalu je izgledao kao onaj nesrećnik koga Brus Vilis utaba u patos u Sin Sitiju, onesvestio se u nekom trenutku što sudija nije video, jadan nije mogao ni da tap-outuje :(Ako neko zna na šta mislim, bio bih zahvalan za 1 linak.

Link to comment

Поздрав свим ММА фановима! Зна ли неко шта се догађа са Сергејом Харитоновим? Мислим да је скоро изгубио без везе од неке џуџе, иначе је момак стварно сила. Његова победа над Педром Рицом је нешто најбруталније што сам видео на ММА борилиштима - право кажњавање!! Има на ЈуТјубу....Иначе, Федор је страва. Прави је спортсмен - поштује противнике и никад се не пресерава. Зато га и публика воли, поготову Амери! Редовно га поздрављају овацијама...

Link to comment
Čisto sumnjam da je Kristijan trenirao u MMA Akademiji Beograd ;) Viđa samo kako se prave lokalni Rokiji... :D Mada je meni simpatičan ovaj Lajhner i bile su mu OK onih nekoliko borbi koje videh...
Evo i Fedorove "Imperial Team" MMA škole, pa uporedite...
Snimak Nakromanske MMA škole "Crna Reka" još nemamo, ali radimo na tome... ;) Edited by dare...
Link to comment
  • 3 weeks later...

Nema spektakla ni što se tiče Affliction 3.... Barnett je suspendovan zbog dopinga, koliko sam ja mogao da razumem. Zna li neko nešto više o svemu? Šta će da bude posle ovoga? Izgleda da se Dana White ne libi ničega, kako bi izblatio Affliction...

Link to comment

Možda grešim, ali čini mi se da se Affliction (kakvo ime, jebote) raspao. Sada svi pričaju o prelasku Fjodora u UFC, ali je on pre tri dana rekao da ne odustaje od svojih uslova. Videćemo šta će se dogovoriti, ali vidim da se piše kao da je njegov prelazak u UFC gotova stvar, čak i da će imati pravo da odmah izazove Lesnara za titulu. Borba Lesnar-Emelijanenko maltene izaziva više interesovanja nego Mejveder-Markez ( :Hail: ). A Dejna je seronja. Pljuje Fjodora na sve strane, a ako dodje u UFC kladim se da će odmah da ga proglasi p4p najboljim borcem, uz GSP-a, naravno.edit: logoreja, tautologija, nepismenos

Edited by Lrd
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...