Jump to content
IGNORED

Sherlock 2010


Frank Pembleton

Recommended Posts

  • Replies 417
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    62

  • Weenie Pooh

    36

  • Lrd

    35

  • *edited by mod

    21

Mi još uvek ne saznadosmo kako je skočio i preživeo :lolol: :lolol: :lolol:I mislim da ću sutra morati da odgledam još jednom, sa prevodomedit: inače, ovako dobar strim nisam gledala, ama baš nikada. Vini, svaka čast

Edited by Arkadija
Link to comment

Meh, mene je malo razočaralo. Posle tolikog čekanja, dobili smo gomilu lažnih objašnjenja (bar se nadam da je lažno bilo i ono sa džinovskim airbagom), mnogo poziranja, i čisto onako usput, jedan isprazan slučaj dizanja u vazduh parlamenta da bi se progurao antiteroristički zakon :isuse:Nekako mi deluje da su odavno već shvatili šta čini seriju popularnom, taj quirkiness samog Sherlocka i njegov omniscient deduction, pa sad nemilice gaze samo to do daske, dok su svi ostali elementi prosto window dressing. Setio sam se istog osećaja pred kraj prošle sezone, i shvatio da mi ovo u stvari ne prija da gledam.

Link to comment

Teška srca moram da se složim sa tobom. Cela epizoda je bila sačinjena od "ko se kome sviđa, i ko kome nedostaje".Jedino konkretno je da, opet, imamo novog manijaka.

Link to comment

previse kukate umesto da se opustite i uzivate... doduse, Weenie uvek kuka, njemu je to u genetskom kodu :Psledeca je Sign of Three(?!) a ako se ja dobro secam, a verujem da se secam, ono sa Siktima je Sign of Four?

Link to comment

Mene je ovo poprilično sušnulo. Mislim, bilo je zabavnih momenata, ali je epizoda realno™ isprazna. Ne dešava se skoro ništa, a i malo mi se popela na vrh glave ova over the top stilizacija. A i Cumberbatcha mi je malo dosta.Jedino gotivno mi je bilo kako Šerlok skenira Srbina i kaže da je komšija Grobar. :lolol:No, sve u svemu...gledaću i drugu, ali ovo nije zabavno, a bogami ni zanimljivo.

Link to comment

Odgledala sam još jednom, sa prevodom. I dalje mislim da je epizoda isprazna, i da ima previše nepotrebnih detalja. Npr. slučaj sa kosturom je :isuse: , i iskreno, baš me briga za kajanje bivšeg policajca koji sada vodi fanklub. Sve vreme sam imala utisak da su potpuno isforsirali ovu epizodu, u stili " ajde, kad smo već dobili i treću sezonu, da na brzaka da nabacamo sve i svašta".Bilo je i finih citata na originalne priče i seriju sa Dž. Bretom ( matori prodavac starih CD-ova i časopisa je poljunuti Holms, kakav se prikaže Votsonu u čuvenoj seriji)Ne razumem zašto nam još uvek nije objašnjeno kako je skočio i iscenirao smrt. Valjda je pisnje gledalaca po forumima i blogovima, toliko razveselilo scenariste i producenta, da su morali da muče publiku još malo.Sve u svemu, priznajem da sam očekivala mnogo više. Vrlo brzo ću saznati da li se ova serija pretvorila od najomiljenije do grdnog razočarenja. Sledeća epizoda je već u nedelju u 20:30.

Link to comment

Pa mislim da nece ni dati pravo objasnjenje. Zar je bitno, od svih ponudjenih mogucnosti i varijanti (tu mislim i na teorije fanova po netu i kojekude) jedna mora biti ta, nema potreba jos i oni da crtaju, a i cela ova epizoda je posluzila za sprdanje sa tim, tako da...Inace, za razliku od svih prethodnih epizoda, iz ove nije moralo da se izbaci 45 minuta, bila je dovoljno dinamicna. A nikad nije ni bila vise od simpaticne hipsterske zabave, tako da ne znam sto ste se sad svi razocarali naprasno :P

Link to comment

I ja da se upisem u razocarane. Daleko najslabija epizoda do sad, slabija cak i od one sa Kinezima. Nema glavnog zapleta tj glavne glavolomke (osim ako se ne racuna 5 sekundi snimka CCTV-a) i onaj mutavi Lord koji ne progovara ni jednu rec celu epizodu.Serlok je postao maltene super heroj sa sve scenom u kojoj bdi nad gradom u stilu Betmena a posle vozi motor uz i niz stepenice. Od dobrih stvari tu je onaj tarzan srbish, par vec spomenutih omaza i cela ona fora od 13 scenarija. Ali sve u svemu tanko i ispod nivoa na koji su nas navikli.i da naravno da cu nastaviti da gledam, ionako ima jos dve epizode pa ne vdim bas poentu dramaticnog odustajanja.

Link to comment

Što reče Sludge, ovo jeste simpatična hipsterska zabava, ali sam ja ipak navikao makar foliranje glavolomki. Tako je bilo u prve dve sezone, ma koliko te zagonetke bile bezveze, ipak su bile tu. Ova druga epizoda je čista zajebancija, još više nego pre. Humora je uvek bilo u Šerlocima, ali da bude samo zezanje...? Mislim, nije epizoda dosadna kao prva, ali ovo nema veze sa Šerlokom, baš nikakve. I to govorim kao neko ko nije iz Crkve Svetog Šerloka.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...