Jump to content
IGNORED

Sherlock 2010


Frank Pembleton

Recommended Posts

Meni Šerloci nikad nisu ni bili toliko zabavni po pitanju whodunnit... Čak mi se čini da je lik i delo Šerloka vazda više skretao pažnju na sebe sa poslovičnom "preteranom afektacijom"...No, na stranu to... Oko ove "standardne engleske prestilizacije", meni je to više od skora. Uostalom, ovde si dao prolaznu ocenu serijama poput Luthera i The Falla, koje počivaju na kičerajskim scenarijima pravljenim tako da se maksimalno prestilizuje - totalna podređenost teksta mediju. Meni je to, ipak, noviji trend, koji je manje-više dominantna praksa ITV-ja.
Da, nisam se lepo izrazio, "prestilizacija" je noviji trend ostrvskim serijama. Što se tiče hudanit momenata, nije ni meni Šerlok bio etalon toga, ali je uvek postojala neka tenzija da se sazna šta se desilo.Za Lutera stoji što si rekao, ali meni je razlika u tome što su stil i priča u kakvom takvom skladu, dok mi u Šerloku taj stil skreće pažnju s priče.Uostalom, prvo čega sam se setio je Šerlok kada je Kamberbač u novom Star Treku rekao "Aj! Em! KAAN" sa vilicom koja se širila do poda. :D
Link to comment
  • Replies 417
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    62

  • Weenie Pooh

    36

  • Lrd

    35

  • *edited by mod

    21

pa ti idi n-ti put gledaj brajdshed, koji gistro nije prestilizacija, prestilizovanog vo-a
Da, klasika, očekivao bih od tebe, kada se već javljaš, da me gađaš ubedljivijim argumentom od serije koja je gle slučaja preko gomile drugih dospela na drugo mesto najboljih serija po Guardianu i to samo zato što list malo hoće da pogura i svoju zemlju, kako su obrazložili u uvodniku :lolol:EDIT: Replicirao si mi tako žestoko da se sada pitam da li tvoj post, u stvari, znači - +1 :huh: Edited by Ajant23
Link to comment
Za Lutera stoji što si rekao, ali meni je razlika u tome što su stil i priča u kakvom takvom skladu, dok mi u Šerloku taj stil skreće pažnju s priče.
Manje-više, da... Sve drugo je duga i malo drugačija priča...
Link to comment

nikakve pežorativnosti nije bilo, već želja za ukazivanjem da je ebi (bio) dobra serija, te preporučivanja istea sopranos i brajdshed, jesu među najboljim ikada, mada po mom mišljenju, ne u prvih deset, a kamoli na čelnoj i raner ap poziciji

Link to comment
nikakve pežorativnosti nije bilo, već želja za ukazivanjem da je ebi (bio) dobra serija, te preporučivanja istea sopranos i brajdshed, jesu među najboljim ikada, mada po mom mišljenju, ne u prvih deset, a kamoli na čelnoj i raner ap poziciji
Hehe, malo se pravimo ludi kao omaž mom prvom postu oko ovoga, u kome sam pomenuo da možda uskoro poludim, pa počnem da gledam ebi...O-kej, krug je zatvoren, čvor je zavezan... A, sve se desilo toliko brzo da je tobože izmaklo sve ostalo ^_^
Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...