Jump to content
IGNORED

Sherlock 2010


Frank Pembleton

Recommended Posts

Odgledala specijal. Meni je bio super, mada sam sigurna da će neko reći da se zapravo ništa nije desilo

jer se sva radnja odvija u Šerlokovoj glavi kao jedan veliki misaoni eksperiment, izazvan prekomernom konzumacijom kokaina.

 

Link to comment
  • Replies 417
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    62

  • Weenie Pooh

    36

  • Lrd

    35

  • *edited by mod

    21

Meni je rešenje skroz tanko.

 

 

 

Mogu da kupim i to tripovanje sadašnjost/prošlost zbog igle, mogu da kupim i zaplet, ali da su rešenje sufražetkinje kao neki tajni templarski red... I to konstantno preplitanje sa Morijartijem, koje u suštini i nije uticalo na priču.

 

 

Link to comment

Meni je skroz OK. Vozalo me, zabavno, bilo je brzo, puno dobrog teksta i estetski "dojmljivo" :)  ... cela serija je ionako meta analiza/tumacenje u odnosu na fenomen Holmsa, ovo je samo jos jedan aspekt toga, kasni viktorijanaski period originalne price. U tom kontekstu sve je tu hipsterski izironizirano i obradjeno;  i magla Londonska i tajna drustva i dzentlmen klubovi i misticizam i sufrazetkinje i dramaticni romanticarski art uradci i bordeli i opijumske rupetine, i uz svu ironiju i dve paralelne price, dobili smo jedan "resen" slucaj, nekoliko naznaka daljeg dogadjanja u serijalu, malo drame u medjusobnim odnosima glavnih likova, jos malo razgolita Serlokovih demona u glavi i slabosti, malo romantike u trisomu Sherlok/Dzon/Meri .... i dosta duhovitih momenata za one koji prate serijal od pocetka. Meni je to bilo dovoljno,za tampon epizodu izmedju dva serijala, a za novogodisnji specijal ihahaj :)). I zasto ne bi sufrazetkinje politicki iskoristile za svoje ciljeve glupe opsesije muske populacije tog perioda tajnim drustvima, ritualima, keceljama i maskama :). 

Edited by hansolo
Link to comment

kao neko ko je gledao obe verzije pilota stvarno mi nije trebala i treca verzija istog dijaloga (upoznavanje ono)

Facepalm momenti ukljucuju Moli Huper i brke njene, debeli Majkroft, sve je bio san u mind palace-u itd itd itd. 

jedini zakljucak je da je Morijarti jelte vec bio bolestan te je izvrsio samoubistvo pa ga sad koristi red isto tako zeznutih ljudi (koje je Serlok valjda vec pobedio u onom vremenu odsustva) i blablabla objasnjenje kao i ono za podmetnuto telo... 

 

za sada najbolji Serlok je onih 2 minuta izeditovanog contenta gde su Luther, Sherlock i DSI Gibson na istom crimescene u. . , 

Link to comment

Meni je rešenje skroz tanko.

 

 

 

Mogu da kupim i to tripovanje sadašnjost/prošlost zbog igle, mogu da kupim i zaplet, ali da su rešenje sufražetkinje kao neki tajni templarski red... I to konstantno preplitanje sa Morijartijem, koje u suštini i nije uticalo na priču.

 

 

 

naravno. to je uz ovu maskaradu koju je opisao Blojler najveći manjak ove epizode.

Celo veče sam mislio i nisam mogao da smislim - koji je smisao ove epizode? Nit je nekakvo božićno/novogodišnje izdanje Dikensovog tipa, nit ima neke veze sa dosadašnjim serijalom (ove nagoveštaje sa Morijatijem neću da komentarišem - potpuno su besmisleni), Nekakva tripozna stand alone epizoda koja valjda služi samo da fanovi ne zaborave Holmsa do sledeće godine kad je najavljena sledeća sezona.

Link to comment

naravno. to je uz ovu maskaradu koju je opisao Blojler najveći manjak ove epizode.

Celo veče sam mislio i nisam mogao da smislim - koji je smisao ove epizode? Nit je nekakvo božićno/novogodišnje izdanje Dikensovog tipa, nit ima neke veze sa dosadašnjim serijalom (ove nagoveštaje sa Morijatijem neću da komentarišem - potpuno su besmisleni), Nekakva tripozna stand alone epizoda koja valjda služi samo da fanovi ne zaborave Holmsa do sledeće godine kad je najavljena sledeća sezona.

Na žalost, meni izgleda da je ovo tvoje u poslednjoj rečenici 1 suština...
Link to comment

Celo veče sam mislio i nisam mogao da smislim - koji je smisao ove epizode? Nit je nekakvo božićno/novogodišnje izdanje Dikensovog tipa, nit ima neke veze sa dosadašnjim serijalom (ove nagoveštaje sa Morijatijem neću da komentarišem - potpuno su besmisleni), Nekakva tripozna stand alone epizoda koja valjda služi samo da fanovi ne zaborave Holmsa do sledeće godine kad je najavljena sledeća sezona.

 

Realno.

 

Meni je delovalo da su hteli da naprave standalone epizodu sa istim glumcima samo u 19. veku... da bi onda shvatili da im ne ide, da je priča previše tanka, i da su dijabolične masonske sufražetkinje šiljatih kapuljača neopisiva glupost, pa su u hodu sve prevezali na sadašnjost, i onda kao, it was aaaall a dream.

 

Ako se ispostavi da je Moriarti 2.0 u stvari Bata Mycroft koji pokušava da ovog natera da kaže ne drogama, biće to vrlo meh.

Link to comment

Glede Morijartija...

 

 

 

Jedini smisao koji ja tu vidim je da mu je Morijarti bio clue u rešavanju ovog slučaja, kao Obi Van što se pojavljivao kao savetnik Luku nakon smrti. Tipa, Morijarti je na njegove oči poginuo na vodopadu, ali da li je? Tako je zaključio da je i ova KKK sufražetkinja samoubijena na očigled svih ipak fejkovala samoutepstvo. Kao i drugi deo - ako je već bio mrtav (tj. rak u terminalnoj fazi ili tako nešto), onda i nije neki problem da povuče okidač i tu već neizbežnu smrt upotrebi u neke konkretne svrhe, da se ne baci. Ali to sve zajedno mi i ovako i onako deluje tanko. Deluje kao da treba da dohvatimo Sanovnik da protumačimo šta tek u snovima znači pregojeni član familije.

 

 

Edited by Razzmatazz
Link to comment

 

Osim što se upravo zbog Morijartija (tj. one njegove mass media poruke sa kraja prethodne sezone koja ga je vratila iz instant izgnanstva) i upustio u rešavanje 120 godina starog slučaja u snu. I onda mu je kao Morijarti pomogao da reši taj slučaj. Iz kog je kao izvukao neki zaključak o RW Morijartiju. Rekurzivno do retardacije.

 

 

A Mycroft je u 19. veku pregojen jer je i kod Dojla svinja debela, samo besmisleni throwback originalu.

Link to comment

Ja već i zaboravio šta je bilo na kraju poslednje epizode (pre ove). Gledao par epizoda Šerloka sa Džeremi Bretom u međuvremenu i uživao u tome, a zaboravio kraj ove serije.

Link to comment

Jbga ipak se ne može porediti Bret i ovo. Klambervač je onako, Šerlok za y generaciju. Što je meni ipak bolje u odnosu na Šerloke iz 90tih - od onog Lukasovog patka do ženske varijante

 

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Link to comment
  • 6 months later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...