Jump to content
IGNORED

Sherlock 2010


Frank Pembleton

Recommended Posts

Meni svo vreme deluje da može ali neće. Ne bavi se on nekom potpuno apstraktnom naukom pa da su mu ljudi strani, nije astrofizičar nego je detektiv, dakle posao mu direktno zavisi od čitanja ljudi i/ili manipulacije istima! Trebalo bi da može da aproksimativno prikaže "ljudsku reakciju" kad god mu zatreba.
upravo o tome se i radi. do ove dve epizode, zaista je delovalo kao da moze ali nece.kroz dijalog sa Majkroftom, saznajemo da je superiorna dedukcija proizvod zajednickog treninga. sto na neki nacin Serloka spusta sa pijedestala supermena medju (ne)obicne smrtnike, obzirom da je svaka odlicnost proizvod dugotrajnog i mukotrpnog ucenja i treninga. Edisonovih 1% talenta i 99% znoja.sa druge strane, takav trening dovodi do toga da se dedukcija svodi na posmatranje odnosa medju objektima i izvlacenje zakljucaka iz tih odnosa. dok je izolovanost od drugih ljudi dovela do nemogucnosti citanja ljudi - kako je on uopste mogao da nauci da razume ljude? i kako je mogao da nauci da se ophodi prema drugima? nesto od toga se da nauciti iz knjiga, ali nije dovoljno.
Link to comment
  • Replies 417
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    62

  • Weenie Pooh

    36

  • Lrd

    35

  • *edited by mod

    21

Treća jeste za klasu bolja u odnosu na prve dve, ima i slučaj, i zanimljivog negativca, i par obrta,i malo humora, ali ipak nisam baš zadovoljan. Rasplet, kako reče Lrd, je uprošćen i očigledan... ne znam samo šta je villain mislio da će se desiti ako ih uhapse, da iz pristojnosti neće nikome reći da ih ucenjuje papirni tigar? :blink: Kao da neko drugi ne bi bio poslat koliko sutra da povuče taj obarač.A završna sekvenca...

Više mi se svidela varijanta sa suicide mission u zlom inostranstvu, nego ovo da ga vuku nazad 4 minuta kasnije zbog, of all people, Morijartija :isuse: Sad će da nas zavlače misterijom kako se taj vratio iz mrtvih, pošto je misterija o Šerlokovom povratku iz mrtvih bila sooo satisfying :yawn2:Moja teorija - Irene Adler je nekako pustila tu poruku na ekrane da bi spasla Šerloku karijeru <_<

Link to comment

malo su preterali, ali overall, odlicna epizoda :)

slazem se sa Weenie-em, gledacemo Irene u cetvrtoj sezoni, nema sanse da ce nekako da rezerektuju Moriartyja, bilo bi previsebtw, razgovor Holmesa i Watsona kada Janine izlazi iz spavace, vrhunski :lol:

Link to comment

Moram samo nešto da dodam, u odnosu majkrofta i serloka, serlok jeste inferiorniji, ili se makar stvara takva slika. Serlok ipak ima tu neku dozu empatije, koju mu majkroft često zamera. To je moj utisak još od serije sa Bretom. Dok je Majkroft hladni mizantrop i hedonista koji retko kad napušta Diogenov klub, Serlok je u kontaktu sa ljudima, putuje po Engleskoj i Evropi, pomaže resavajuci slučajeve, svira violinu, gaji prnijayeljstvo sa Votsonom itd itd

Edited by steins
Link to comment
Ko prati Elementary, zna
Hm, mora da sam propustila tu epizodu. Ja inace pratim Elementary, ali nikad nisam uspela da povezem seriju sa samim Serlokom, jeste da su imena likova ista ali me ama bas nista u toj seriji ne asocira na Serloka Holmsa.
Link to comment
Ih, ko prati Elementary zna da je doktor Votson Kineskinja. :)A u Ričijevom Game of Shadows smo videli da nisu iste osobe.
Kad smo već kod Elementary kad skineš taj teret Šerloka, ume da zabavi ;-) send from WC šolja by BVK
Link to comment

Ne znam da li sam pod utiskom toga sto su prve dve epizode bile bezveze, ali ova treca mi je jedna od boljih ukupno gledano.To da ce da roknu Hanibalovog burazera je bilo pomalo ocigledno, samo mi je nepotrebno bilo da to odradi Serlok, kada je vec bilo jasno da ce to da odradi SWAT tim. Jednostavno jedino moguce resenje je bilo da se the vault unisti a kako drugacije ako ne direktno u glavu?Adlerka bi morala da se vrati u narednoj sezoni ali mislim da ce vratiti i Morijartija direktno a ne preko nje. Mislim ima smisla da je ona to odradila da spase Serloka, pogotovu jer je u toj sceni samo njegova fotka sa montiranim ustima, ali posle credits se ipak vidi da je Morijarti ziv.I znam da je blasfemija za vecinu, ali imam zamerku sto su tako brzo ubili Magnusona koji mi je zanimljiviji negativac od Morijartija.

Link to comment

Kakvaa epizooodaaa!!!Mindblown! Literally ;)I ko ce sada da ceka godinu dana <_<Breta sam obozavao ali mi je i ovaj Sherlock vrhunski :thumbup:Nerviraju me ovako duge pauzeeeeeeee!!! :fur:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...