Jump to content
IGNORED

'pipkanje' na poslu, u skoli i kod lekara


MayDay

Recommended Posts

Po meni je ovo preterano. Šta ako je dvoma odraslih do toga, uz međusobnu saglasnost, bez svedoka?Kao što rekoh, obe strane preteruju. Nije u redu da se priča kako je OK govoriti onakve stvari ženama kako to priča April (OK ako mu je ista već ljubavnica odranije, onda u redu). Isto tako ovo neko feminističko polit-korekt bešnjenje je onako skroz bez veze. Poželiš da nemaš u životu veze ni s jednim drugima. Ni sa abjuzerima, ni sa naoštrenim PC skojevcima. I na sreću, mogu reći da sam od oba uglavnom skroz slobodan (posebno otkad radim za sebe :D).
ne sporim, i ogradio sam se, naravno da je autentican crush na poslu moguc i pozeljan. Govorim o fenomenu nabedjenog svalerstva koji vlada mnogim kancelarijama i ocituje se kompulzivnom potrebom da svakom zenskom bicu, osim onim, kako april rece, u jeftinim najlonkama, saopstis, manje ili vise suptilno, da imas priliv krvi u glans. A nazalost fontelefon je u pravu, no, stvar je u tome sto mi ovde nemamo nikakve mehanizme zastite od sadistickih hirova poslodavaca. Izmedju robovlasnistva i feministickog puritanizma, kada bih bas morao da biram, uvek bih izabrao ovo drugo. Sredina je, dakako, bolja, ali ovde je necemo jos dugo dosegnuti.
Link to comment
  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    37

  • Indy

    27

  • Milogled Bluff

    23

  • dig_chohano

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

2Vasa - to je deo problema koji je generalno prisutan u Srbiji - ne funkcioniše pravna zaštita kako treba. I meni su takve iste priče pričale neke poznanice (to da mora prvo kod šefa u krevet, itd). Jasno je da takve stvari moraju da imaju epilog na sudu, pošto nisam pristalica viđilantizma.Što se tiče zapada, iz meni bliskog primera (iz USA), čak i uz obostrani pristanak na vezu mogu da budu neprijatne konsekvence: ona i on su sreli u firmi za koju rade i ljubav se rasplamsala (cveta i danas). Međutim oboje su već bili u braku (ne međusobno :D). Promptno su se razveli i objavili da se venčavaju, međutim dobili su oboje momentalne otkaze (bez otpremnine). Srećom su našli super poslove oboje i sve se lepo završilo, ali je u roku od par meseci izgledalo prilično dramatično. Ostati bez posla u USA u današnje vreme, pa - nije ni malo naivno.

Link to comment

svi ste pomalo u pravu :) imam drugaricu koja mi je bas pre par dana pricala kako ima kolegu koji joj se nabacuje, a jedan od komentara je i da "ima dobro dupe". njoj je cela prica smesna, tip nema nikakve sanse, devojka ima ozbiljnu vezu, vrlo je elokventna i obrazovana, sredila bi ga kao panta pitu. ceo dogadjaj mi je pricala u afirmativnom smislu. dakle, za nju je to "kompliment".sa druge strane, ono sto je sailormenka vec rekla, sta sa devojkama koje, grubo receno, ne reaguju aktivno na agresivno ponasanje. konkretno, moja devojka je takva. prilicno stidljiva, povucena i sa problemom kada su agresivni tipovi u pitanju. u ovoj celoj raspravi sebicno zamisljam nju i znam da joj nikako ne bi prijali kakvi god komentari. dakle, "neotresite" devojke se moraju zastiti pravilima i politkickom korektnoscu (ako je potrebno) od budala i agresivaca. al' sam otkrio toplu vodu :)

Link to comment
2Vasa - to je deo problema koji je generalno prisutan u Srbiji - ne funkcioniše pravna zaštita kako treba. I meni su takve iste priče pričale neke poznanice (to da mora prvo kod šefa u krevet, itd). Jasno je da takve stvari moraju da imaju epilog na sudu, pošto nisam pristalica viđilantizma.Što se tiče zapada, iz meni bliskog primera (iz USA), čak i uz obostrani pristanak na vezu mogu da budu neprijatne konsekvence: ona i on su sreli u firmi za koju rade i ljubav se rasplamsala (cveta i danas). Međutim oboje su već bili u braku (ne međusobno :D). Promptno su se razveli i objavili da se venčavaju, međutim dobili su oboje momentalne otkaze (bez otpremnine). Srećom su našli super poslove oboje i sve se lepo završilo, ali je u roku od par meseci izgledalo prilično dramatično. Ostati bez posla u USA u današnje vreme, pa - nije ni malo naivno.
slusaj verovatno su im povredjena bitna prava ali su zbog preporuka verovatno cutali. u americi je precutno pravila da se onaj partner sa manjom platom ili manje sanse za napredovanje pokupi i tiho ode iz firme. docim u juznoj jevropi zaposljavas i svastike. pa onda imas ljude u najvisem menadzmentu i zene da im rade kao portirke ili arhivi ili neke izmisljene poslove za koje nemaju strucnost sumanuto pravi cesto losu atmosferu .
Link to comment

sve ste lepo napisali - sve je to normalno, dvoje troje su se tako smuvali, uostalom neki od nas su tako i nastali ...ali, zar tema nije bila kad jedna strana prosto NETJE, a druga je pritera uz zid, pozivajuci se pritom na moc, status i eventualne mrke posledice odbijanja? dakle, nece, nece ni da zaviri u budjelar, nece ni da pravi malu mau, nece ni da se pipka sporta radi, a treba joj (treba mu - eto nivelacije radi) taj posao, ili ta ocena, ili sta vec?je l to nema kod vas u selu, je l sam to samo ja videla? ili ne zavredjuje ni da se prica o tome?

Link to comment
ali, zar tema nije bila kad jedna strana prosto NETJE, a druga je pritera uz zid, pozivajuci se pritom na moc, status i eventualne mrke posledice odbijanja?
Jasno je da takve stvari moraju da imaju epilog na sudu
= nema nista bez efektivnih presuda. Od ubedjivanja tanka je fajda.
Link to comment
:DJa sam inace potomak generalnog dise i mladje referentkinje. Moracu da pitam kevu za njene refleksije po ovom pitanju.
Otac slikar, majka model, ne moz' grdje :D Nevertheless...mnogo sam blize Vasinom pristupu iz prostog razloga sto je vrlo mali broj ljudi (na nivou statisticke greske) u stanju da bude lascivan a da uz to ne ispadne seljacina epskih proporcija.To moze biti ili neko goofy&simpa pa ga i ne shvatas previse ozbiljno, ili neki Homme Fatal kakvih ima...pa zna se koliko.Znaci, na poslu PC all the way. Kome je do muvanja kolega, moze to da se sprovede u delo i van radnog vremena -_-
Link to comment

"neki to vole"pade mi na pamet paralela sa SM - neki i to vole i za njih je recimo poljubac i šamar isto - znak pažnje i ljubaviznači prilazimo devojci i tras, šamar... one koje se pobune "nisu kul i neće biti u mojoj ekipi", "ne razumeju moje zezanje"...

Link to comment
... Izmedju robovlasnistva i feministickog puritanizma, kada bih bas morao da biram, uvek bih izabrao ovo drugo. Sredina je, dakako, bolja, ali ovde je necemo jos dugo dosegnuti.
... true.Odnosi kojima se bavi ova tema su jako kompleksni i ta kompleksnost zahteva svodjenje odnosa na PC.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...