Jump to content
IGNORED

'pipkanje' na poslu, u skoli i kod lekara


MayDay

Recommended Posts

Ako pričate o mobingu, tako ga i zovite. U prilog možete dodati i potresni film u produkciji porodice Maljević, samo ste onda to trebali da stavite u naslov topika, a ne da nas na 25 strana uterujete u correct speech.
ne, ne pricam o mobingu. pricam o obicnom ocijukanju koje implicira odredjene modele ponasanja i cesto izaziva ozbiljne posledice (veoma cesto je onaj koji netrazeno flertuje deo jedne vece ekipe muskih koji ce, u slucaju da procene da zena nije po njihovoj volji, na razne sitne nacine pokusati da joj zagorcaju zivot), uzrokovane kulturnim modelima koji svode zene na pakete mesa. nazovimo to pre-mobingom.i znas sta? jesam PC. ja sam PC fanatik, kad bolje razmislim. sto vise citam argumente protiv PC govora, koncept PC ponasanja mi se sve vise dopada. za mene je neupucivanje komentara o fizickom izgledu stvar vaspitanja, a ne PC speecha, no to sam samo ja.
Link to comment
  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    37

  • Indy

    27

  • Milogled Bluff

    23

  • dig_chohano

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa druge strane, tenzične mudrice užasnute slobodom jednostavno zaobilazim - iza svakog njihovog tabua stoji grč i anksioznost navučena ili po nefunkcionalnim porodicama ili sumnjom u sebe ili nekom ranijom povredom duše
kakvo psihologiziranje ...okam kaze da ce pre biti ono jednostavnije - mozda prosto nece kompliment od tebe. sto cak ne mora da znaci ni da ga ne bi htela od nekog drugog. toliko o "uzasnutosti slobodom"inace, bas je podmukao taj "argument" mora da si iz disfunkcionalne porodice, u grcu, anksiozna ili vec nesto u tom smislu. nesto kao kad imas pet godina i po slavama te matorci pitaju sto se stidis. ako kazes da se ne stidis, to ce da uzmu kao dokaz stida. ako kazes da se stidis zbogzaradibilocega, to ce opet da uzmu kao dokaz stida. ako ih oteras u kurac, to ce tek da znaci da su te uboli u slabu tacku.
Link to comment
ne, ne pricam o mobingu. pricam o obicnom ocijukanju koje implicira odredjene modele ponasanja i cesto izaziva ozbiljne posledice (veoma cesto je onaj koji netrazeno flertuje deo jedne vece ekipe muskih koji ce, u slucaju da procene da zena nije po njihovoj volji, na razne sitne nacine pokusati da joj zagorcaju zivot), uzrokovane kulturnim modelima koji svode zene na pakete mesa. nazovimo to pre-mobingom.i znas sta? jesam PC. ja sam PC fanatik, kad bolje razmislim. sto vise citam argumente protiv PC govora, koncept PC ponasanja mi se sve vise dopada. za mene je neupucivanje komentara o fizickom izgledu stvar vaspitanja, a ne PC speecha, no to sam samo ja.
Zato sto si prosto neuk i ne razumes funkcionisanje savremenog zapadnog drustva, verujes u autoritet koji namecu ne razumevis ga. upravo kako si opisao odvija se odvajanje riba u zapadnim firmama bas tako muzjaci ogradjuju i nabacuju se zenama nemoj da ti ja sad glumim desmonda morrisa ili dejvida belamija. ogroman procenat se upozna i venca na poslu. politika sluzi da se kompanija opere kad se neko dvoje zanse i zakrvi kad se zalomi neka teska svinja kao sto sam ja pomenuo a mod premestio. Tesko ide sad dokazivanje da neka zena nije promovisana zato sto nije dala prosalo to bio jedan pik. Radno mesto je sad glavno (jel ljudi sad ostaju sve duze na poslu) za nalazenje partnera bilo za brak, bilo za varanje bilo za ono malo intimnosti i saosecaja koji mnogima nedostaje u njihovim zvanicnim brakovima. Ne znam u kakvim si ti firmama radio. mnogi to tucanje po firmama i ne smatraju za neverstvo. i dalje se posao dobija i zadrzava na onu stvar. jbt zena nema kuci ono, neko joj se na poslu nudi za to namirisao da nema odgovorila mu na lascivno dobacivanje dvosmisleno, jos joj i obezbedi sigurnost cista premija i poliandrija.
Link to comment
Znaš šta, muški komentari na temu sise, dupe etc. su čedna naklapanja u odnosu na ženske komentare i nemoj da mi kažeš da to nije tačno i nemoj da mi kažeš da ti to ne znaš.Žensku lascivnost muški mozak ne može ni da zamisli.
Nemo mi na mau ona je fina. Kako si saznao za zenska naklapanja?
Link to comment

što je ''pipkanje'' iz naslova pod navodnicima? govorimo li o bukvalnom 'vatanju (pitam obzirom da se uvelo i verbalno 'ispipavanje' u priču) i da li je to 'vatanje dobrovoljno i obostrano ili jednostrano gde je subjekt vatanja nadređen a objekt podređen? i koliko se onda tu računa ''faktor dobrovoljnosti''?naravno, po meni je neprihvatljivo bilo kakvo intimiziranje u kome nema 100%-tnog konsenzusa između dve osobe. da li je to i ''bezazleno'' šaljenje* ili agresivan grab-za-guzicu, nebitno je. druga stvar je onaj ''faktor dobrovoljnosti'' koji sam pomenula a koji se može preispitivati ukoliko je osoba na podređenom i u zavisnom položaju (a i tu su moguće promene u toku dešavanja, može da počne zaista dobrovoljno pa se završi krajnje nasty po sve učesnike ali tako je kad se ne poštuje don't shit where you eat pravilo). * - i tu ima mnogo nijansi. stvar je pristojnosti i procene šalioca© kome i pod kojim uslovima može da se obrati nekim iole lascivnim komentarom. šta sad, ljudi su različiti pa neko (džiber, IMO) možda misli da je super fora za probiti led u poslovnom okruženju tako što će zviznuti koleginici i reći joj da ima dobre sise. loptica je zatim na nositeljki sisa, ili će da jasno stavi do znanja da joj takav vid komunikacije nije prihvatljiv ili će da se zakikoće i odcveta u svoj ofis. malo sam pogubila konce ko je gde i šta tvrdio obzirom da je deo bačen na FC a deo brisan, kako kapiram, pa da se ne referišem ni na koga posebno..

Link to comment
ni u slučaju kad su hijerarhijski izjednačeni i ''sviđaju'' se jedno drugom?
izvini, ali to su retke izuzetne ljubavne afere davanja odmah bez rezerve. rezerva inace uvek postoji takva je priroda seksualnih odnosa.
Link to comment

Ja kapiram da tema moze da se zakljuca jer smo utvrdili sledece:- Zene vole da budu tretirane kao seksualni objekti, jer je to jednostavno u zenskoj prirodi;- Zene se oblace izazovno jer uzivaju u komentarima svake budale kojoj padne na pamet da komentarise;- Ako zena deluje kao da joj komentari ne prijaju ona je ili malogradjanka sa traumama iz detinjstva, ili se samo pravi da joj komentari ne prijaju a ustvari zeli jos.- Zbog tempa zivota koji namece savremena zapadna civilizacija, sefovi i kolege nasilnici/ljigavci ustvari samo cine 1 veliku uslugu zenama, jer one inace ne bi ni imale seksualne odnose :(

Link to comment
radno mesto je za rad, a ne za jebanje
Po meni je ovo preterano. Šta ako je dvoma odraslih do toga, uz međusobnu saglasnost, bez svedoka?Kao što rekoh, obe strane preteruju. Nije u redu da se priča kako je OK govoriti onakve stvari ženama kako to priča April (OK ako mu je ista već ljubavnica odranije, onda u redu). Isto tako ovo neko feminističko polit-korekt bešnjenje je onako skroz bez veze. Poželiš da nemaš u životu veze ni s jednim drugima. Ni sa abjuzerima, ni sa naoštrenim PC skojevcima. I na sreću, mogu reći da sam od oba uglavnom skroz slobodan (posebno otkad radim za sebe :D).
Link to comment
Ja kapiram da tema moze da se zakljuca jer smo utvrdili sledece:- Zene vole da budu tretirane kao seksualni objekti, jer je to jednostavno u zenskoj prirodi;potpuno tacno, sve dok im se primenjeni tretman svidja ['Boze, koleginice, tako si seksi danas.']- Zene se oblace izazovno jer uzivaju u komentarima svake budale kojoj padne na pamet da komentarise;ne bas svake budale, zavisi i od komentara i od budale.- Ako zena deluje kao da joj komentari ne prijaju ona je ili malogradjanka sa traumama iz detinjstva, ili se samo pravi da joj komentari ne prijaju a ustvari zeli jos.nije bas tako jednostavno, malo je kompleksnije.- Zbog tempa zivota koji namece savremena zapadna civilizacija, sefovi i kolege nasilnici/ljigavci ustvari samo cine 1 veliku uslugu zenama, jer one inace ne bi ni imale seksualne odnose :(ovo je glupo.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...