Jump to content
IGNORED

'pipkanje' na poslu, u skoli i kod lekara


MayDay

Recommended Posts

  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    37

  • Indy

    27

  • Milogled Bluff

    23

  • dig_chohano

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kad bih saznala da su ikad ikome moja tri najvaznija muskarca (otac, :heart: i najbolji drug) u zivotu komentarisali sise ili bilo sta na tako dzukacki nacin, zagadila bih se iz momenta. A ko me poznaje pet minuta zna da nisam neka uptight stegnuta osoba. Ne vidim u kom agregatnom stanju takvo seljacenje moze biti pozeljno.

Link to comment
Ne znam za neki drugi mehanizam niveliranja oko tih izazivanja osim da neko prihvati submisivnost i guta govna, a drugi koji se drznuo (drznula) propitivati granice - time sladi dosadnu svakodnevicu.
Izvini, ali to prosto nije tačno.Takav se odnos prekida jednom rečenicom.
Link to comment
Kad bih saznala da su ikad ikome moja tri najvaznija muskarca (otac, :heart: i najbolji drug) u zivotu komentarisali sise ili bilo sta na tako dzukacki nacin, zagadila bih se iz momenta. A ko me poznaje pet minuta zna da nisam neka uptight stegnuta osoba. Ne vidim u kom agregatnom stanju takvo seljacenje moze biti pozeljno.
Znaš šta, muški komentari na temu sise, dupe etc. su čedna naklapanja u odnosu na ženske komentare i nemoj da mi kažeš da to nije tačno i nemoj da mi kažeš da ti to ne znaš.Žensku lascivnost muški mozak ne može ni da zamisli.
Link to comment
Izvini, ali to prosto nije tačno.Takav se odnos prekida jednom rečenicom.
A što ako je odnos takav da se mora iskalkulirati posljedice te rečenice za nastavaka karijere i ispunjavanja monetarno-profesionalnih potreba, te u tom jednom trenutku važući prihvatiš poniženje kojem nisi vidio sve nadolazeće reperkusije i psihičku cijenu? Gluposti, nema initimnih podjebavanja bez intimnog odnosa. Posao je posao, igralište je igralište.
Link to comment
A što ako je odnos takav da se mora iskalkulirati posljedice te rečenice za nastavaka karijere i ispunjavanja monetarno-profesionalnih potreba, te u tom jednom trenutku važući prihvatiš poniženje kojem nisi vidio sve nadolazeće reperkusije i psihičku cijenu? Gluposti, nema initimnih podjebavanja bez intimnog odnosa. Posao je posao, igralište je igralište.
Uprav tako. Nadredjeni se sali sa podredjenim, pa kada mu podredjeni odgovori istom merom onda kuku lele. Nadredjeni moraju da budu duplo pazljivi pri saljenju, jer brzo poveruju da su im sve ideje sjajne, a sve sale urnebesne...
Link to comment
A što ako je odnos takav da se mora iskalkulirati posljedice te rečenice za nastavaka karijere i ispunjavanja monetarno-profesionalnih potreba, te u tom jednom trenutku važući prihvatiš poniženje kojem nisi vidio sve nadolazeće reperkusije i psihičku cijenu? Gluposti, nema initimnih podjebavanja bez intimnog odnosa. Posao je posao, igralište je igralište.
Nisi u pravu. Otresite žene jednom rečenicom plasiranom u pravo vreme postave granicu koja se ne prelazi. U protivnom, kraja bahatosti zaista nema - kraj je, verovatno, negde na zadnjem sedištu auta. Ali to onda nije tema o kolegijalnim odnosima, već klasičan mobing.
Link to comment

Dajte ljudi, volim ja i zajebanciju i oštru polemiku, al imajte mere molm vas.Nešto obrisao, nešto prebacio na fight club, neke warnovao...

Edited by Idioteque
Link to comment

otresite zene izgovore tu jednu pravu recenicu, pa ih premeste da rade nesto sto nisu kvalifikovane, i na kraju im daju otkaz.ja ne znam u kom la-la lendu zive neki sa ovog foruma. u dobrom delu srpskih firmi vazi pravilo - pusi kurac sefu, ili letis napolje. to pocinje salama, i nearbitriranom komunikacijom, a nastavlja se na podu magacina, ili na ulici. po mom iskustvu, sloboda muskog izrazavanja direktno je proporcionalna osecanju moci.razgovori u hodniku gde se sefic raspituje za zdravlje koleginice, a ruka mu je iznad njenog ramena i naslonjena na zid, kreirajuci virtuelni zatvor iz koga se moze izaci samo gestikulacijom koja implicira odbacivanje tudjeg autoriteta (a to kosta para i posla), komentari na racun nogu (sise se ipak malo redje komentarisu) uz ocekivanje kikota i crvenjenja (ona koja tako ne postupi je baksuz i nije za ljude), SMS-ovi van radnog vremena, pitanja da li ima decka (ocekuje se, nakon toga, pun raport o privatnom zivotu, inace si baksuz i nisi za rad u kolektivu)...da nabrajam dalje?radno mesto je za rad, a ne za jebanje, zato sto na radnom mestu vlada pecking order i sve, apsolutno sve sto se uradi u kancelariji sluzi perpetuiranju tog pecking ordera. ako neko ima crush na koleginicu/kolegu, postoje nacini na koji se to stavlja do znanja a da ne podrazumeva bacanje random seksualnih inuendoa, posto oni otvaraju polje za zloupotrebu autoriteta. takodje, ogorceno odbijanje seksualnih inuendoa ne znaci bas uvek da je ona koja odbija - frustrirani skot, vec ce pre biti nesto drugo, da objekta zelje uzasava pomisao da ista ima sa onim koji ove komplimente daje.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Ako pričate o mobingu, tako ga i zovite. U prilog možete dodati i potresni film u produkciji porodice Maljević, samo ste onda to trebali da stavite u naslov topika, a ne da nas na 25 strana uterujete u correct speech.
Link to comment
Ako pričate o mobingu, tako ga i zovite. U prilog možete dodati i potresni film u produkciji porodice Maljević, samo ste onda to trebali da stavite u naslov topika, a ne da nas na 25 strana uterujete u correct speech.
pa zapravo, ne prica se o mobingu. prica se o seksualnom uznemiravanju.--bravo dabovicu, medju rogove.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...