Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

taj hajp oko rebara na kajmaku u niš mi postaje sumnjiv. meni su servirali u mehani barenu slaninu sa žara pod imenom rebarca.glede perkelta, ima ih još dobrijeh, recimo vinski dvori su pravi muški isporučili, beše davno doduše, ali u abrahamu testo sa sirom i pripadajućom hrskavom slaninom je poseban set escajga(тм)

Link to comment

U povratku sa Stare Planine svratili u Srpsku Kafanu u Aleksincu. Enterijer - nula, muzike nema, veli konobar "ganjaju nas ovi iz sokoj-a stalno", ali roštilj nikad bolji, kao i svo meso koje su nam doneli, kobaje, piletina, punjenja vešalica, sve je bilo samo za poželeti...

Link to comment
  • 1 month later...

u prokuplju jeo na 2 mesta, jedno etno mesto na ulazu u prokuplje iz pravca nisa, znaci prva drvena kafana koju ugledas sa desne strane. onako, klasa ispod prosecne niske kafane a ne secam se ni da je bilo jeftino za nezaborav. drugo mesto dolap na izlazu ka kursumliji, kao na glasu ali realno isti qrac drugo pakovanje, mozda za nijansu bolja hrana ali generalno. rostilj ne tako inspirativan kao 30km pre prokuplja...bolje idi jedi u nisu ako imas kola

Link to comment

ili u Vranju, pošto pominje tamo Bujanovac - Preševo, kontam da će tim putem.Dolap ... to je ispod Carine, prema Draganju i dalje u planine, ne prema Kuršumliji.

Link to comment

Bio prekjuce u Velikom u NS, rekao bih tamosnja varijanta Zapleta, italijanski design a klopa domaca. Supa dobra, masna, puna rezanaca, najbolja od svega, al jedva dopire do pola tanjira. Vojvodjanski tanjir sa vestacki ljutim svarglama i krvavicama, banatski fashir sa pireom bas to sto mu ime kaze i nista vise od toga, rolovana piletina - kec za zivkasti ukus mesa i trojka za mastoviti upliv suve kajsije i sljive. Konobar zaboravan i ne bas ljubazan.Samo ako me minimum 3 kriticara demantuje pruzicu mu drugu sansu.

Link to comment

NIsam kritičarka, ali sam baš lepo jela tamo. Drugarica jela domaće rezance sa povrćem, testo mi nije najomiljenija stvar na svetu, ali bilo je odlično. Ja uzela pečeni svinjski vrat sa povrćem i pireom od bundeve, nisam mogla sve da pojedem kolika je porcija bila, meso dobro začinjeni i spremljeno. Uz to uzele salatu sa cveklom, celerom, šargarepom i orasima. Uz kuver, kolač od sira, gratis šnenokle uz foursquare check-in, čašu vina i flašu vode - 1800 dinara, rekla bih čista vrednost za novac. I konobar je bio kul.

Link to comment
perkelt u abrahamu je najbolji koji postoji ikada i igde.a za pastrmku u Mg mi je isto palo na pamet.ono, nije ni da ostalo dopire do gastronomskih vrhova, ali ima pristojnih stvari, listom loklanihpritom, baklava s makom i šomlui golške zakivaju za sve pare
na zalost, i abraham se malo sjebao. zadnji put kada sam bio (letos) nije bilo ni prineti onome od pre 3-4 godine, kada su stvarno odvaljivali od dobrote.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...