Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Treba mi informacija za dobar domaci restoran u Leskovcu za prijatelja zabara u proputovanju?
Hvala.
Kakav crni Groš....teška kršina sa kič fontanama

Neka traži Srč i pita šta ima trenutno

I prenesi mu da se tamo jede samo do 6 popodne
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, April said:

Kakav crni Groš....teška kršina sa kič fontanama

Neka traži Srč i pita šta ima trenutno

I prenesi mu da se tamo jede samo do 6 popodne

 

Ово је врхунска препорука, све си у праву :ziga:

 

Срч је баш рупчага, него то није ни битно, све што сам икад јео је било брутално. Сем бризли, можда је до мене, али биле су само ок.

Мозак, батак, пуњена, џигерица... шта год да има у понуди буде одлично.

  • +1 1
Link to comment

U Leskovcu samo kafana Jedno mesto (ex Majestic). Tvrdim najbolji teleći repovi u zemlji. kad me nanese put tamo nosimo šerpe da spakujemo za poneti po porciju-dve. Obavezno i moča hleb uz to :) 

 

 

Ima li šta u Bečeju i okolini?

 

Edited by ducca
Link to comment

Leteća poseta Pirotu

 

Ujutru - "Kod Piroćanca"

Vrlo prijatan ambijent, muzika nije radila pa je samo voda žuborila što je cool.

 

Meni korektan, cene još korektnije (tri jaja na oko - 120rsd!!!)

 

Kafa domaća ok ali malecka, late ne umeju da prave - ali barem ne štede na kafi i nije im nikakav problem da donesu mleko na zahtev.

 

Za doručak:

Omlet sa šunkom - kada vidiš ovaj omlet shvatiš da svi ovi gore kod nas kada napišu da je od tri jaja koriste prepeličija jaja verovatno, veliki je, šunkica sečena deblje i ima je, oseti se i svuda je fino preklopljena. Masniji je malo, bogat, i lep. 216rsd.  Uz to smo uzeli vruću lepinju koja je mirisala fantastično. Tako da je to bilo vrh.

 

Prženi ajvar sa jajima i sirom. Zaista ukusno i bogato jelo, došlo je u onom malom tučanom tiganju i mislio sam da će biti malo, ali sam dva puta sipao i bilo je top. 350-360rsd.

Uz to sam uzeo za, mislim 150-tak dinara mešani pirotski kačkavalj, 100g, umesto hleba, i on je bio vrlo lep.

 

Sve ukupno oko 1250RSD za kafe, kiselu, doručak i uživanje. Prilično smo zadovoljni bili i mogu reći da bih išao još par puta da probam još neke stvari.

 

 

 

U šetnji smo svratili do poslastičarnice "Rekord" - puno lepih kolača, mesto puno, krcato, seli i pitali za ukuse sladoleda. Devojka uzela vanilu, čokoladu i kinder bueno a ja vanilu, čokoladau i trileće. Kugle su male, ali bilo nam dovoljno po tri i još sam završio njene. Ukus je blag, definitivno old school, ali prijatan i osvežavajući, i kremast je sladoled. Limunada fantastična, isto old school. - sve zajedno 260rsd. jer je kuglica 30 dinara, mislim da je jednom davno ovde bila neka diskusija oko toga. U Pančevu ima nekih old school ali mislim da je najjači lik koji je relativno moderan i više biznis orijented, kugle su ogromne, zaista ogromne, i koštaju od 100 do 130 dinara, i ide ko alva. Ali mislim da je ipak lepše ovo sa malo manjim i jeftinijim, da sam znao, i da sam mogao, uzeo bih 5-6 različitih ukusa da gustiram. Zaista treba naići i probati. Kolače nisam probao....još.

 

 

Tu se naša poseta na žalost završila i morali smo krenuti nazad, te smo svratili od Mama Rosa picerije koju smo pikirali. Pored silnih nagrada tu je i meni koji zaista vuče da se proba. Jedino što nismo bili gladni te smo planirali da uzmemo pice, upakujemo, vozimo ih 4 sata i pojedemo kući. Greška. Uparilo se.

Ali... nije to jedina greška. Pice su malko zagorele odozgo, boja jeste ukus ali testo ne može biti u krug baš toliko crno, to je gorko. Takođe, uzeli smo male, devojka vesuvio a ja  quattro stagioni rustica, njena je bila objektivno bolja, kod moje se ukusi preklopiše, tačno ni kiseli krastavac nisam osetio, samo kapar i meso u trenutku, i zato što je bila bogata bila je skroz mokra odozdo posle. Sir je kiseliji na obe. Testo je verovatno bilo ok kada je bila sveža, mada smo pre neki dan u jednom lokalnom restoranu koji nije ni poznat po pici jeli tako dobro testo da nam je ovo bilo samo onako. Moramo ponoviti, ali takođe mislim da treba izabrati jedan ukus i ići full tako sa picom, da bi se osetilo kako valja. Ili uzeti baš veliku. Šteta, ali biće korigovano. 950rsd mislim da smo izašli sa te dve male. I jako fino osoblje koje se potrudilo da upakuje sve jako lepo.

 

 

 

Pirot je divan grad sa jako puno toga da ponudi, pored divne tvrđave i apsolutno predivnog šetališta uz Nišavu prošli smo pored zanimljivih spomenika i pored interesatnih škola pa kroz trg koji bi trebao biti spomenik onom socijalističkom vremenu, sa nekim okruglim svetlarnicima da domu vojske i domu kulture a na sve strane onaj pirotski znak, ćilimski. Baš puno rade i deluje i da su ljudi vrlo otvoreni, srdačni i bez predrasuda, ovako na prvu loptu, uz sve to ima sijaset kafana, mesta, za sesti, jesti i piti, i samo sa gastronomske strane mislim da bi vredelo provesti nedelju tamo, te ćemo se truditi da to postignemo u neko skorije vreme. Pirot FTW.

Edited by Vapad
  • +1 8
Link to comment
  • 4 weeks later...

i onda da se vrati nazad do CG da odmori, jer od trebinja ima cca500km do bgd. taman za voznju posle rucka punog stomaka.

 

ima dobro pecenje izmedju tjentista i foce na jednoj krivini. ima reklama pa obratite paznju. to vam je vec na nekoj skoro polovini puta. osim ako ne zivite u bbasti, onda produzite do kuce.

  • +1 2
Link to comment

Foto@ nismo nasli tu prasetinu, a desilo se da smo bas na tom potezu povezli stoperku koja  radi u Nacionalnom parku ni ona nije znala, kaze da je pre jula sve mrtvo.

 

Na kraju smo jeli u Visegradu, na terasi najblizoj Mostu, cevapi su bili dobri prilozi nisu, al su nam oci bile site 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...