Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Ima u centru Kuponova onaj restoran Šanac. Posle šetnje po Obedskoj Bari sa našim planinarskim društvom, otišli smo tamo svi u kompletu.

Gazda nam je naplatio porciju gulaša od divljači 1000 din. Ta porcija je bila odprilike jedan supeni tanjir ali nisam ni u to siguran pošto je tu bilo 4 ženske osobe za koje znamo da nisu jake na kutlači :) pošto nam je doneo u posudi za nas 6. Mislim da svi znamo kolika je porcija npr u Abrahamu koji je verujem najbolji gulaš u SRB, a i u drugim restoranima i kolika je zapreminski. 

Za to vreme smo se bukvalno smrzavali sedeći na zatvorenoj terasi bez ikakvog grejanja nas 40.

Da, tu sam samo da pljujem jer je video masu i odlučio da nas olipači. Dno dna.

Link to comment

Dičina, Preljina

 

Otprilike ona vrsta ofucanih restorana koju svi tražimo po Srbiji - Zvezdin zidni sat i kalendar sa Dražom i Titom na naslovnoj, u kome jagnjetinu i roštilj jedu isključivo lokalci.

 

Nalazi se uz staru Ibarsku, izlazak sa Miloša V ga je promašio za nekih 700m, sa sve parkingom, idealan za brzu varijantu klope i nastavak puta.

 

Jagnjetina dobra, kiseli kupus čista petica, usluga brza i bez filozofiranja. Cene prosečne, mada sam se nadao da budu niže. Za roštilj kažu da je epski, onaj klasični šareni roštilj, ali nisam imao tih 25 minuta da sačekam da ga spreme: posle mi je bilo malo krivo, ali i ovako sam bio prilično zadovoljan.

 

Najveća zamerka - hladne lepinje, treba obavezno tražiti da ih zagreju.

  • +1 2
Link to comment
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
On 10.2.2022. at 18:23, Profesionalac said:

Šta je za nepropustiti oko Vrnjačke Banje (potez Čačak-Kruševac, ajde može malo i po vertikali :))?

mrčajevci kod brala(klot pečenjara).
 

kod kraljeva kreneš ka raškoj(raški) pa u bogutovcu kafana kod mira(tvrde da je najstarija u srbiji 1826.) odlična klopa, a može i žiča da se obiđe

stopanja pre kruševca(tvrde da bata gašić šalje helikoptere po pečenje)

 

 


 

 

in ader njuz zatvorilo mali hrast zbog fiskalnih računa

:isuse:

 

jbt kolko glup moraš da budeš da imaš jednu od najboljih kafana u srbiji i da nemaš fiskalnu kasu nego izdaješ blok račune

Edited by kud u maglu Simoviću
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...