Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Perkov salaš ne radi kao "klasičan" restoran, grupa mora da se najavi ranije da dolazi?

 

Biciklom nekad prođem tuda kad idem za Irig, jednom sam se popeo gore do salaša, moglo je samo piće da se popije bez najave.

  • +1 1
Link to comment

Ladno rade samo vikednom, a radnim danima isključivo za veće organizovane grupe (30+ ljudi). Tako da znate ako nekog navede put tokom radnih dana da se ne zavlači bez potrebe.

Stojšić here we come :D

Link to comment

@ducca   ako ti nije daleko, imas Pajin salas, fino mesto, blizu je i 137 salas i Mitin salas. Na ova dva nisam bio, a Pajin je sasvim dobra klopa. U pitanju je Cenej kod NS.

 

Tacnije u okolini imas 5-6 salasa, pa biraj. Nije bas blizu Fruske gore, ali svejedno, vredi obici.

Edited by Milosh76
  • +1 1
Link to comment

@ivy

 

nemam pojma. jasam uvek dobijao iz tih nekih malih kraljevačkih mlekara i uvek je bio odličan, tako da zaključujem da je kraljevo the spot za kajmak. 

 

Jednom samo bio na perkovom u prolazu, nisam klopao. ambijent bio ok. 

 

kod stojšića isto jednom stao samo kad smo igrali sa amerima basket prošle godine, nisu imali tv pa sam gledao na telefonu. 

 

kad smo kod čeneja, tamo sam bio na brkinom salašu, tamo smo išli nešto najavljeni unapred pa smo krkali neki sač. dobra klopa bejaše. a kolač smo nosili neki što sam ja pravio. tražili mi recept. :nobles:

 

evo ga, to je tamo fotkano. 

 

IMG-20190420-155352.jpg

Edited by nisam ja
  • +1 2
Link to comment
[mention=282]ducca[/mention]   ako ti nije daleko, imas Pajin salas, fino mesto, blizu je i 137 salas i Mitin salas. Na ova dva nisam bio, a Pajin je sasvim dobra klopa. U pitanju je Cenej kod NS.
 
Tacnije u okolini imas 5-6 salasa, pa biraj. Nije bas blizu Fruske gore, ali svejedno, vredi obici.

Hvala Miloše, već u medjuvremenu zvao Stojšića i reservisao mesta za svaki slučaj. Ove nabrojane imam u vidu za sledeći put pošto relativno često idem na tu stranu.
  • +1 1
Link to comment

kad pominjete taj kraj, nije salaš, ali je odlično mesto sa odličnom klopom

kafana Merak mi je u Krčedinu, drži neki rođeni Nišlija, odličan tip, sve sama porodica radi

 

otvoreni su redovno, svakog dana, kuhinja tipično južnjačka, sa malo sremačkog uticaja (kulen, svinjarije i tako to)

roštilj ime je po niškom standardu, imaju repove, glave u škembetu, tope sami svoje čvarke, zimi kuvaju pihtije, pečenja standardno, pite i slično...

imaju solidnu baštu, sve je rustično (cigla - drvo), ali bez previše ljigavog etno kiča, pristojno, s ukusom uređeno

 

 

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment

na kraju smo oba dana jako dobro jeli u kafani ,,MB,, u Mataruskoj Banji ,mala lokalna kafanica par stolova unutra,plasticna tri stola napolju ali uvek puna jer je hrana  jako dobra!!

Link to comment
  • 4 weeks later...

За неких мјесец дана идем у родни крај па ми је потребна кафана са добром телетином испод сача на потезу од Добоја до Санског Моста. Што ближе Бањалуци то боље, да ми се поклопи са ручком :D

 

Па ако има предлога, вичите.

Edited by nautilus
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...