Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Da se prešaltam sa topika o festivalima, pošto obično vežemo Belo Blato i Zrenjanin i to tako što u Blatu napunimo cegere a u Zrenjaninu navalimo na gulaš i rinflajš u Etno kućerku. Međutim ove godine niks kućerak, ne piše ništa al kroz izlog vidiš unutra sve razvaljeno i odneto. Pošto sam već načuo da je na par kilometra od Zrenjanina ka Beogradu otvoren salaš Kod stare dunje i da rade konobari u banatskoj nošnji sabrao sam dva i dva i pretpostavio da su se to oni preselili. Tako je i bilo, mi overili i mogu da potvrdim da Kod stare dunje čeka potpuno isti repertoar kao u bivšem Kućerku, samo u drugačijem ambijentu.

 

Jelovnik je prilično skroman i ono zbog čega smo ih zavoleli jesu domaće supe i gulaš sa domaćim rezancima, to zaista ima jedinstven ukus. I kolači su im odlični, štrudla sa makom velika, bogata, starinska, ne zaostaju ni šnenokle. Ostalo je nekako anemično, ćevapi, vešalice itd, to se ipak jede negde drugde.

 

Eto nas i sledeće godine na ovom salašu sigurno.

Link to comment
On 29.1.2019. at 13:05, Yzerman said:

Dunavska terasa u Novim Banovcima. Riba prvoklasna, naravno. Ali pravo čudo je koliko im je roštilj dobar! Pljeskavica jedna od boljih severno od Niša.

Često tamo svraćam sa kolegama s posla, mislim da nisam ništa loše probao s menija, bukvalno sve valja. Konobari neuobičajeno kulturni. Pogled na Dunav vrhunski. Veoma fino mesto, pravi porodični restoran. Spolja restoran izgleda bez veze, ali je mnogo lepši enterijer, leti insistirajte da sedite na terasi.

 

www.dunavska-terasa.rs

Nekad se zvao kod Emina, dok su se okolo gradile vikendice, pa smo mi vikendaši visili na najboljim kafanskim ćevapima koje sam ikad probao. E sad, jedini problem što je to bilo pre 40 godina.

 

A za to letnje sedenje na terasi teži slučaj; možda za ručak, uveče tu jedu samo komarci.

Link to comment

Kula nije daleko ali je put preko Zmajevca katastrofa, verovatno je sad još gore tokom zime. Ne znam kakva im je klopa, meni je to više fenomen koliko kokainskih para može da se opere na jednom mestu. Tu na Vencu je Lugarnica a niže prema Irigu Kovačevićeva hacijenda.

Link to comment

Jednom jeo u vrdniku. Hrana bila ok. 

Lugarnica mi se čini kao raspad, a kovačevića sam zaboravio. To bi trebala biti najbolja opcija, naročito što pavau nisu problem jače cene što je pokazao hvalivši project 72. 

Link to comment

a arena? nekad bila najbolja, onomad jos mp40 pisao o tome. jeste dobra, tu sam jela puzeve, onako..ali imas npr razne gljive, corbe od fazana i sl, dosta netipican meni, a gazdarica iz istre

otkad su zastaklili i napravili pravi restoran nisam jela

Edited by InvisibleLight
Link to comment
12 hours ago, nisam ja said:

Jednom jeo u vrdniku. Hrana bila ok. 

Lugarnica mi se čini kao raspad, a kovačevića sam zaboravio. To bi trebala biti najbolja opcija, naročito što pavau nisu problem jače cene što je pokazao hvalivši project 72. 

Kovačević je baš dobar, a jače cene su jer su porcije nenormalno velike...

 

Ima i Norcev, na drugu stranu, kažu mi da je OK, ali ja nisma bio godinama, pa nism siguran šta je sad...

Link to comment
47 minutes ago, InvisibleLight said:

a arena? nekad bila najbolja, onomad jos mp40 pisao o tome. jeste dobra, tu sam jela puzeve, onako..ali imas npr razne gljive, corbe od fazana i sl, dosta netipican meni, a gazdarica iz istre

otkad su zastaklili i napravili pravi restoran nisam jela

 

 

i ja htela da napisem za Arenu..ne znam sada,ni ja nisam daavno bila  ali znam da u sezoni stalno imaju jela od gljiva koje gazdarica sama bere ali kako je prosla godina bila priilicno bogata vervatno ih imaju i u zamrzivacu..

 

 

a u Norcevu sam jednom davno bila na bazenu i skorije nekoliko puta na kafi/caju ..to meni izgleda sasvim pristojno..ali nisam jela tamo

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...