Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

Mislio sam da napišem poduži post o tome zašto Sense8 (uglavnom) ne valja, ali me zaista mrzi. Priča se slabo razvija i slabo je vođena, kraj je bezveze nedorečen (to što je nedorečen nije mana, mana je što je bezveze nedorečen), ideologija često izlazi van nivoa priča i ubada gledaoca u oka bez razloga i u suštini, nije na kraju ono zbog čega smo je gledali.

Glumci su okej, mada su likovi slabi, ali su svi dovoljno gotivni da ih trpimo. Audiovizuelno je odličan i ima gomilu audiovizuelnih poslastica, koje, opet, ne služe skoro ničemu, osim da se pokažu.

 

Tako da, ako se neko razmišlja, neka proba prvu, pa ako mu se svidi i zna da će se sve trapavo i beskrvno odvijati do kraja, ali da će serija postajati sve lepša i lepša za oko i uho, onda neka isprobava dalje.

 

Ko misli da je život previše kratak čak i da bi se pogledale stvari za koje znamo da su dobre, neka slobodo zaobiđe bez griže savesti.

 

Elem, što se tiče ideologije, nemam zamerki na prikaz seksualnosti, niti što su glavni likovi izmešani stereotipi (klozetirani gej selebriti, trans lezbejka haker, siromašni mali crnac iz Afrike zlatna srca, inteligentna i sposobna žena koja je nevidljiva u ultrapatrijarhalnom društvu, ultrareligiozna naučnica, goody two-shoes pandur-idealista, privilegovana™ bela žena, i najzanimljiviji lik - nemački gangster, ali koji je svestan da je "monstrum", to jes' i on ima zlatno srce).

 

Ali problem je što ta ideologija često zabija ne prst, nego celu šaku u oko gledalaca, pa tako iz čista mira imamo primere tipa da Afrikanac iskusi letenje u avionu i kaže privilegovanoj™ (odrasla u dobrostojećoj porodici umetnika, voljena i prihvaćena i materijalno situirana) "Wow, you are flying on real plane! You are so lucky!", a onda odgovara "Privileged".

 

Ili transica kad sretne svog starog ortaka hakera da traži pomoć, a on kaže "Wow, Mike, it's you? I would tottally do you. But not in demeaning way this sounded".

 

Da, to su realni razgovori.

 

I da se razumemo, meni nije žao što sam gledao. Ugođaj, atmosfera, pejzaži, ukratko, lepe slike i zvuci su mi nadomestili govnjivu loše urađenu radnju.

Edited by Lrd
Link to comment

Ali problem je što ta ideologija često zabija ne prst, nego celu šaku u oko gledalaca, pa tako iz čista mira imamo primere tipa da Afrikanac iskusi letenje u avionu i kaže privilegovanoj™ (odrasla u dobrostojećoj porodici umetnika, voljena i prihvaćena i materijalno situirana) "Wow, you are flying on real plane! You are so lucky!", a onda odgovara "Privileged".

 

Ili transica kad sretne svog starog ortaka hakera da traži pomoć, a on kaže "Wow, Mike, it's you? I would tottally do you. But not in demeaning way this sounded".

 

Da, to su realni razgovori.

 

Fantastično :D

 

Samo da znaš, propuštaš iste takve razgovore u Game of Thrones. U prethodnoj epizodi, Jaime Lannister piše pismo (u Dornu je iz nekog razloga) i upada Elaria Sand da mu kenja tek onako bezveze, pa kaže "Ti je stvarno voliš? Ne, ne mislim na tvoju 'sestričinu', nego na Cercei. Šta je, iznenađen si što o tome otvoreno pričam? Zašto, zato što tamo kod vas misle da o ljubavi ne sme da se priča? Pa tamo su se mrštili i na mene i Oberyna! A kod nas u Dornu, evo vidiš, mi smo otvoreni. Nema tu šta, čovek voli koga god voli, želi koga god želi."

 

I onda se okrene i ode :isuse: Ovaj bukvalno reč nije imao da kaže tokom tog poučnog monologa.

Link to comment

Fantastično :D

 

Samo da znaš, propuštaš iste takve razgovore u Game of Thrones. U prethodnoj epizodi, Jaime Lannister piše pismo (u Dornu je iz nekog razloga) i upada Elaria Sand da mu kenja tek onako bezveze, pa kaže "Ti je stvarno voliš? Ne, ne mislim na tvoju 'sestričinu', nego na Cercei. Šta je, iznenađen si što o tome otvoreno pričam? Zašto, zato što tamo kod vas misle da o ljubavi ne sme da se priča? Pa tamo su se mrštili i na mene i Oberyna! A kod nas u Dornu, evo vidiš, mi smo otvoreni. Nema tu šta, čovek voli koga god voli, želi koga god želi."

 

I onda se okrene i ode :isuse: Ovaj bukvalno reč nije imao da kaže tokom tog poučnog monologa.

 

Stvarno spetakl. Mada, ja ne uživam u takvim razgovorima, mene to žacne svaki put, uz dužno poštovanje i apsolutno prihvatanje prava da se takvi dijalozi pišu, glume, režiraju i emituju.

 

Evo, dan kasnije, mogu da kažem da mi je serija 20% lošija nego što sam mislio, a da mi je gledaoni ugođaj otprilike isto toliko viši.

 

u duhu serije, editovano da se pojasni:

 

53b551861168952f.jpg

Edited by Lrd
Link to comment

 

 

‘Hyperion’ Becomes Syfy Event Series Produced by Bradley Cooper, Graham King and Todd Phillips
Posted on Wednesday, June 10th, 2015 by Russ Fischer
 
The Dan Simmons novel Hyperion, along with its companion/second-half novel The Fall of Hyperion, is one of the great modern works of science fiction. With a story of seven characters on a pilgrimage to enter a time-warped tomb, the story adopts the structure of the Canterbury Tales to weave together disparate genres, the influence of poetry by John Keats, and far-flung science fiction concepts.
 
Bradley Cooper has wanted to adapt Hyperion for many years; some time ago he even lobbied to get the gig writing the script. Now he, along with Graham King and Todd Phillips, is producing a Hyperion TV series for Syfy.
 
THR reports that Syfy is working with the three producers to adapt the novel(s) into event series form, with Itamar Moses (Boardwalk Empire) writing and acting as co-exec producer.
 
Bradley Cooper said in a statement,
 
It is an absolute honor to enter into the world created by Dan Simmons that is arguably one of the greatest works of science fiction, and help realize it for television audiences.
 
Syfy has been more ambitious of late in developing TV series that engage on a deep level with science fiction, rather than just adopting the superficial trappings of sci-fi. Hyperion could benefit from that treatment; the story is so epic in scope that adapting it into one or two movies always seemed like a woefully insufficient approach.
 
The TV series format may allow enough breathing room so that each of the pilgrims’ stories can be told in detail while also building the story’s universe and allowing for a visual realization of the incredible end-game.
Link to comment

Pogledao prvu epizodu "Sens8" i sumnjam da ću moći dalje, Lrd je sve u pravu osim što je previše blag. Ne smeta mi idiotski gimmick od kog nema šanse da do kraja naprave nešto smisleno, ali smeta mi totalni amaterizam u najbazičnijim stvarima. Ne umeju da napišu dve normalne rečenice jednu za drugom, ne umeju scenu da režiraju bez apsurda...

Evo na primer, gleda Rus po imenu Wolfgang :isuse: neki reality show i kaže "This girl is so good. She sings like a musical instrument. She uses a language of pure emotion." KO OVAKO PIŠE?! Umišljena deca od po trinaest godina?

Posle isti Wolfgang i kolega obiju sef u poslednji čas, bukvalno im je nekoliko sekundi ostalo pre nego što se druga ekipa popne uz stepenice i potamani ih, ali sledi nam kadar od 30 sekundi u kom oni gledaju dijamante, i gledaju ih, i gledaju još malo, i gledaju, i tako sve gledaju da bi onda rekli "You did it" i "Yeah." :isuse:

Vrhunac gluposti je ipak još jedan pokušaj da se dotakne kurentnih tema kako ih zamišlja mali Perica, pazi sad:

 

Voze se dva pandura i pričaju o tome kako mrze crnce ganbangers, ali i crnci ganbangers mrze njih, i to je prirodno, to je sve kao cats & dogs :isuse: Onda čuju pucnjavu i utrčavaju u zgradu, i dobri pandur nailazi na ranjenog klinca, koji kad ga primeti da je na policijskom nišanu odmah zgrabi pištolj i uperi u njega :isuse: Umesto da bude pogubljen u roku od odmah, oni se tako gledaju malo preko nišana, gledaju se, gledaju, da bi ranjeni klinac onda spustio pištolj i rekao "Help me" :isuse: Onda latino kolega ubeđuje dobrog pandura da treba da pusti dete da umre jer je "jedan od njih", plus "on bi tebe isto tako pustio da umreš" :isuse: Onda dobri pandur ipak nosi klinca u bolnicu, i usput mu priča svoje porodične priče :isuse: Onda u bolinici vrh vrhova, crna medicinska sestra kaže "That's a gunshot wound, we don't treat gunshot wounds here. We used to get so many of those that we couldn't take care of our other patients. Since we stopped treating those, we've become a better hospital." :isuse: KO smišlja takve gluposti, na kojoj planeti ti ljudi žive, šta im je u glavama, ko ih je lagao da znaju svoj zanat, zašto prosto ne skoče sa krova svog penthausa i tako nam svima učine uslugu?

 

Čak je i 1 Jupiter Ascending izmislio život za ovo sranje.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

:lolol: Mogu da zamislim kako je to izgledalo.

 

A propos 13-godišnjakinje, ne sećam se više gde sam to čuo ili pročitao, ali neka trans žena je negde rekla (napisala?), kad je završila tranziciju da je jedna od stvari za kojima najviše žali to što nije bila tinejdžerka, pa se možda Lana opustila. Jezivo, znam.

 

(Možda je to iz Oranžade™?)

Link to comment

Jebem ti Wachowski Starship, tačno se vidi da umišljeni tvorci nemaju nikog da im malo ispegla tekst i skrenje pažnju na gomilu idiotskih sitnica. Kao na primer da je nepotrebno spizditi 50 minuta da bi nam se predstavila "mehanika" - dovoljno je 10, 15 u vrh glave, da se shvati da eto tih nekoliko likova kao deli sensory perception. Woah™. Ali neee, to mora da nam se utucava u glavu skoro pun sat, dok radnja ne ide praktično nigde.

 

Inače super mi je što se jedna od pričica bavi di-džejicom u Londonu (presumably danas?) koja pušta EDM ali ne konzumira droge :isuse: Pa je onda kao prekaljeni 40-godišnji veteran navlači pričom iz sedamdesetih o otvaranju vrata percepcije :isuse:

Link to comment

Ajoj, zaboravio sam da pomenem još jednu katastrašnu angažovanu rečenicu... kad onaj ponosni trans par ide da ponosno pogleda neku tamo ponosnu predstavu o ponosu, jedan od ponosnih kolega istrtlja nešto tipa "Eeee, osamdesetih je sve bilo toliko drugačije, ljudi su umirali (ne pominje se AIDS, možda su umirali od velikih boginja, ko će ga znati) ali zato, pazi sad, želim da kažem da mi danas imamo biti zahvalni za svoje sjajne živote hrabrim ljudima koji su se u to vreme borili i umirali za našu stvar" :isuse: 

 

Koliko patronizing može čovek da bude?! Jeste, ljudi su umirali od side kao mučenici, upravo da bi ti 30-40 godina kasnije mogao lepo da živiš, to im je bio cilj. Stoka neotesana nabeđena koja zamišlja da se ceo svet vrti oko njene glave.

Link to comment

wolfgang je nemac, a di-dzejica itekako konzumira

ostalo stoji, s tim sto meni najvise smeta sto je ocito wachowski agenda promocija lgbt vrednosti umesto prikaza neke smislene price

Edited by djuras
Link to comment

Ako je Wolf Nemac, zašto svugde pravoslavlje i ćirilica na sahrani? Na očevom grobu piše valjda na ruskom nešto u smislu "šta seješ to i žanješ". 

 

Doduše onaj ćelavi pominje nekog Uncle Hasana, ko zna šta su idioti zamislili.

Link to comment

Pa ono, ima "naučno" objašnjenje o evoluciji i evolucija je ta koja ih je napravila jer je evolucija evolucijina evoluciona evolucijica i ostale ključne reči da se promoviše neki novi svet. Ako neko slučajno nije shvatio, winkwink, nudgenudge.

 

No, sve se razumemo oko Vačkovskijih, ali da pređemo na ozbiljne teme: 1. Meksička glumica, 2. Nomi, 3. Indijka, 4...., 5...., 6...., 7....

Nikad didžejica.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...