Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

Nako, ja odgledala delimično obe sezone na ScFiju, nije ništa posebno, likovi su čist stereotip, radnja je maloumna. može da se prati sa pola mozga, ako propustiš da odgledaš neku epizodu, nije šteta. Sada će i treća sezona na istom kanalu.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Sa ogromnim zakašnjenjem sam počeo Stargate Atlantis i potpuno mi je super! :) Pogledao prvu sezonu i nastavljam dalje i nadam se da će zadržati nivo.Mnogo je dobrih likova, ali mi je ipak Rodney Dr. Fumbles McStupid bing tiddly tiddly bong McKay najgotivniji. :D Videćemo za dalje.

Link to comment

Moram opet da pitam, premda sam vec pitao (ali sam zaboravio sta mi je receno, a search ne moze da ga nadje):Dakle, sta i kojim redom treba gledati od Star Treka? Hocu da si kupim neki DVD poklon za blagdane, ali ne znam od cega da pocnem. (Licno me prvilaci ona originalna TV serija iz 1966, koje se kroz maglu secam, ali mozda ima neka bolja ideja).

Link to comment
Moram opet da pitam, premda sam vec pitao (ali sam zaboravio sta mi je receno, a search ne moze da ga nadje):Dakle, sta i kojim redom treba gledati od Star Treka? Hocu da si kupim neki DVD poklon za blagdane, ali ne znam od cega da pocnem. (Licno me prvilaci ona originalna TV serija iz 1966, koje se kroz maglu secam, ali mozda ima neka bolja ideja).
Originalna serija je mislim dosta zastarela (u pogledu efekata a i price). Meni najbolji su the next generation i deep space 9. The next generation je "najcistiji" star trek, serija gde su ideje i idelai Roddenberry-a najvise izrazeni, ali je ponekad dosadan, jer je otprilike svaka epizoda zasebna prica, pa posle par sezona dolazi do ponavljanja zapleta i zasicenja kod gledaoca. Deep space nine je dinamicniji, ima vise zanimljivih likova, a ii bolje efekte, ali Filipenko ce ti reci da to nije pravi Star Trek. Ne slusaj Filipenka, gledaj DS9. Inace, ako ti se gledaju kvalitetne SF serije, preporucujem ti toplo i Babylon 5. Edited by Radagast
Link to comment

Kome bih ja rekao da ne gleda DS9?To što je serija to boldly stay where noone has stayed before i što ju je radio retardirani Stiven Ajra Ber, mrzitelj Star Treka i Rodenberija, to nije moja stvar, već prosta činjenica.IraPart1laff.jpg

Link to comment
OK, pazarim TNG. Samo trazim odgovarajuci format, cenu, itd.
Postoje jos dve serije - Voyager i Enterprise. Iako ce ti neki napljuvati obe, uopste nisu lose. Voyager sam skoro opet gledao i bas mi je lepo legla. Kad zavrsis serije ako si bas zaludan mozes da odgledas i svih tipa 15 filmova. Bices srecan ako ti 3 ostanu u secanju ali ces bar imati star trek osvezivac neko vreme. Pilipenko duvaj ga, DS9 rula makar zbog obe daxice :naughty:
Link to comment

Uf, Džadzija, mada meni ni Kira nije bila loša, ali je šnjur poneo dr Bašir, milica :wub:Nego, ST, TNG je najbolji, mada je prva sezona slaba, dosta praznih scena gde neki od ženskih likova radi istezanje u trikou, još kada je masna fleka ubila nikada neprežaljenu Tašu :cry: ... btw, TNG knjige su super zanimljive. TOS je baš slab iz današnje perspektive. Blasfemično, TAS nisam gledao. DS9 vredi, makar zbog politike, i za delta kvadrant i kardasijance i makije vredi preživeti ferengije i malo religioznog mambo džamboa, Vojadžer (sećate li se prvog filma , vidžer, odličan film), vojadžer je gledljiv ali nije ipak ništa posebno. Enterprajz je bastard, taj brod ne bi trebao da postoji, neke stvari su toliko van uma da ni ono putovanje kroz vrem u TNG svako malo ne deluje strašno, ali Skot Bakula (e to mogu da preporučim ladno, da se čovek stvarno zabavi, Kvantni Skok) i rečenica "polarizuj oplatu" i traktor bim koji je u stvari kuka na kablu :0.6:Na kraju, filmovi, četiri, pet i šest su valjda najslabiji, meni granice bio dobar, sve do kraja, do duplikata date, i predaje jedne divne ideje u potpuno komercijalne ruke, JJ, taj star trek, sa uništenjem Vulkana u prvom delu početka univerzuma, it is illogical, najblaže rečeno, a ekser u kovčeg mu je ukucao tragično loš Khan iz drugog dela, nemere to tako.

Edited by Vapad
Link to comment

TNG, naravno, kad se prezive prve 2 sezone. Izlazi polako i na Blu Ray-u polako, 1080p, dosli su do 5. sezone, od 7. Ima da se nadje po torrentima. Pa, onda DS9. Meni VOY bio dosadan. Nije mi se primilo... ENT mi je bio bolji, steta sto nije bilo 5 sezone i rata sa Romulancima.

Link to comment
Moram opet da pitam, premda sam vec pitao (ali sam zaboravio sta mi je receno, a search ne moze da ga nadje):Dakle, sta i kojim redom treba gledati od Star Treka? Hocu da si kupim neki DVD poklon za blagdane, ali ne znam od cega da pocnem. (Licno me prvilaci ona originalna TV serija iz 1966, koje se kroz maglu secam, ali mozda ima neka bolja ideja).
enterprise - lepo saul tigh rece. bastard. ceo serijal ne samo ent nxthe original series - ne gledljivo iz danasnje perspektivethe next generation - korak napred ali ne preterano kvalitetno. jednoepizodna serija koju mozes da gledas i u rikverc i nista ne gubis. ako uspes da iskuliral luksanu troj, Q-a, ferengije koji reze i jos par gluposti moze se reci da je gledljivo.deep space 9 - hronoloski odmah posle TNG-a i ubedljivo najbolji trek ako uapes da iskuliras ferengi filler epizode. religija nije bas takva kako je saul predstavio. odlicne epizode sa background pricom, odlicno razradjeni likovi koji rastu i razvijaju se sa serijom, fantasticna atmosfera.voyager - nako. napeto, nekad i interesantno ali ne mogu da im oprostim sto su najvece bad guyse u treku degradirali do nivoa danasnje severne koreje. ali je skroz legit za gledanje ako i ovde uspes da ignorises neelixa i dosadnu kapetanicu.za filmove vazi da su parni mnogo bolji od neparnih. dok to ne vazi za ove nove koji su pisanje po celoj fransizi.postoji remasterovana verzija TOS-a i TNG-a koje su daleko prikladnije danasnjem dobu :)
Uf, Džadzija, mada meni ni Kira nije bila loša, ali je šnjur poneo dr Bašir, milica :wub:Nego, ST, TNG je najbolji, mada je prva sezona slaba, dosta praznih scena gde neki od ženskih likova radi istezanje u trikou, još kada je masna fleka ubila nikada neprežaljenu Tašu :cry: ... btw, TNG knjige su super zanimljive. TOS je baš slab iz današnje perspektive. Blasfemično, TAS nisam gledao. DS9 vredi, makar zbog politike, i za delta gama kvadrant i kardasijance i makije vredi preživeti ferengije i malo religioznog mambo džamboa, Vojadžer (sećate li se prvog filma , vidžer, odličan film), vojadžer je gledljiv ali nije ipak ništa posebno. Enterprajz je bastard, taj brod ne bi trebao da postoji, neke stvari su toliko van uma da ni ono putovanje kroz vrem u TNG svako malo ne deluje strašno, ali Skot Bakula (e to mogu da preporučim ladno, da se čovek stvarno zabavi, Kvantni Skok) i rečenica "polarizuj oplatu" i traktor bim koji je u stvari kuka na kablu :0.6:Na kraju, filmovi, četiri, pet i šest su valjda najslabiji, meni granice bio dobar, sve do kraja, do duplikata date, i predaje jedne divne ideje u potpuno komercijalne ruke, JJ, taj star trek, sa uništenjem Vulkana u prvom delu početka univerzuma, it is illogical, najblaže rečeno, a ekser u kovčeg mu je ukucao tragično loš Khan iz drugog dela, nemere to tako.
preteca shield-a. nije bas skroz lame.
Link to comment

Nisam ni mislio da je lame, nego baš cool, to i kuke, to je stvarno dobra ideja, da se brod recimo zvao Nautilus možda bi i prošlo.Da, Gama :blush:Meni sve to oko bendžija siskoa i proroka i onih likova iz crvotočine nije leglo, ali serija je stvarno dobra, i jako su lepo to odradili, pa i defiant i worf su se uklopili, u principu imali su zaleđe TNG i fino ga iskoristili, a postavka je skroz kontra, dok 1704 ie gde čovek nikada nije kročio, svaki put u orbiti oko planete druge boje, na frontier gde se prime directiv nekada može saviti, gde su muškarci pravi muškarci, žene prave žene a čupava plava stvorenja sa alfe kentaru prava čupava plava stvorenja sa alfe kentaru, tako je DS9 uvek u orbiti Bejžura sa crvotočinom i mehana naspram karavana, ali stvarno dobra, sa nezgodnom politikom, stalnim gostima i zanimljivim tajnama, interesantno je da je DS9 išao uporedo sa TNG u startu, a sa Vojadžerom od sredine do kraja, a opet je uspeo da se održi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...