Jump to content
IGNORED

Opšti topik o EU (ex kriza Evrozone)


anomander rejk

Recommended Posts

Mora to malo bolje. Mogla bi Arijana i koju glavu da nosi, a i Galileo da profunkcioniše.

 

P.S. Častim kad se rasape NATA uskoro. :fantom: Dobrodošao Rođo u jENaA.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

A po ovom proaktivnom uvlačenju Ujedinjene Kraljevine u dupe svakome ko je u dupe primi, a ponajviše Trumpu, i drugi je dio tog odlomka savršeno succint.

 

Naravno, znamo da bi Budju zadovoljio samo jezgrovit traktat o tome koliko je zakurac sad ta Unija i da je treba odmah raspustiti. :fantom:

 

Ne, zadovoljio bi me traktat koji bi rast populizma objasnio. Toga nema. U Tuskovom tekstu, sve pretnje EU su egzogene, dolaze spolja,  EU i njena politika ni luk jela ni luk mirisala. Eto, tako odjednom se gradjanima EU diglo da podrze populiste. Deus ex machina.

Po Tusku, eto, treba malo da se poprave policies, malo fine tuning i to je to.

 

Posledice objasnjava kao uzroke.

 

Malo sutra.

Edited by Budja
Link to comment

Ne, zadovoljio bi me traktat koji bi rast populizma objasnio. Toga nema. U Tuskovom tekstu, sve pretnje EU su egzogene, dolaze spolja,  EU i njena politika ni luk jela ni luk mirisala. Eto, tako odjednom se gradjanima EU diglo da podrze populiste. Deus ex machina.

Po Tusku, eto, treba malo da se poprave policies, malo fine tuning i to je to.

 

Posledice objasnjava kao uzroke.

 

Malo sutra.

Zašto bi to u takvom dokumentu pisao kao predsjednik Vijeća? Uzrok je seka koja je ukazala na sve strukturne slabosti €urozone, i sad bi ti valjda da on predloži raspuštanje kao rješenje? Nitko nikoga ne drži, vidi se i na primjeru UK, svakako neće Tusk biti onaj koji će lupiti šakom u stol i napisati ''ovo brate ne valja, ajmo razlaz''. U tvoje najnovije inklinacije imam uvid još otkad si od svih strategija pregovora s UK promovirao onu koja maksimalno razjebava i sjebava EU, ta ti je bila jedina razumna i nezločesta. :lolol:

Link to comment

Mora to malo bolje. Mogla bi Arijana i koju glavu da nosi, a i Galileo da profunkcioniše.

 

P.S. Častim kad se rasape NATA uskoro. :fantom: Dobrodošao Rođo u jENaA.

 

To je mogao Koroljev da prodaje R7 sa pogonom na tečno gorivo kojoj treba par sati priprema za lansiranje kao ICBM. Galileo je operativan, doduše ne u potpunosti (fali im još satelita u mreži).

Link to comment

Ne, zadovoljio bi me traktat koji bi rast populizma objasnio. Toga nema. U Tuskovom tekstu, sve pretnje EU su egzogene, dolaze spolja,  EU i njena politika ni luk jela ni luk mirisala. Eto, tako odjednom se gradjanima EU diglo da podrze populiste. Deus ex machina.

Po Tusku, eto, treba malo da se poprave policies, malo fine tuning i to je to.

 

Posledice objasnjava kao uzroke.

 

Malo sutra.

 

Posudio sam s onog topika

Philippot also had a visceral loathing of the European Union. Aged 11, he burst into tears when France voted for the Maastricht Treaty that paved the way for the creation of a single European currency. “I was really young, but emotionally I’d understood that our coins, francs, were going to disappear and I found that really sad. It was a little irrational and emotional, it wasn’t very political, but I was interested in it. It was the first campaign I really followed,” he told me.

Leaving the eurozone and the European Union was an obsession. At the Ecole Nationale d’Administration, Philippot refused to do the customary internship at any of the European Union institutions, saying: “I consider them to be illegitimate and anti-democratic”, and instead spent four months at the French embassy in Copenhagen. Colleagues said he flinched whenever he saw a European flag flying on a public building in France.

Pa sad Budjo, čime bi ti ovakve u doba krize potisnuo na margine kad je omiljeni sport vladara svake države članice sve uspjehe pripisati sebi i svojem geniju, a sranja nametnutim im EU befelima? Upravo zato i treba brzo i brutalno provesti Brexit, da se konačno na djelu vidi taj Kanaan u koji se odlazi kad se neko spasi EU kandži.

Link to comment

Pa dobro, A-U su sjebali Srbi.

 

Pričam o plemenitim projektima, AU je bila malo u lebensraum fazonu pa se ne kvalifikuje. Zato ih prisustvo Hrvatske i nije toliko instantno osakatilo.

Link to comment

 

Teško da će socijalisti stvarati federalnu evropu, to se nikad i nigde nije desilo. Njihov deo priče dolazi posle, kad se okvir stvori a stanje stabilizuje.

Ili što bi rekao dr Rambo Amadeus, to je priča za prosek plate preko hiljadu evra.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...