Jump to content
IGNORED

Opšti topik o EU (ex kriza Evrozone)


anomander rejk

Recommended Posts

2 stvari

 

pričati o konekciji kremlja sa ovim ili onim grupama/strankama u eu je legitimno, pričati o nekakvom medijskom uticaju rt, sputnjika itd je legitimno (ali ne i prekoračivati granicu "dobrog ukusa", što reče neko na tviteru - kako da nazovemo medije koji nisu fact-checkovali i još su gurali iraqi wmd priču zbog koje se ušlo u rat? kome trebaju takvi mediji?)

 

pričati o tome kao bitnom delu izbornog narativa, kao dela političke diferencijacije u širem smislu, je potpuno pogubno po mejnstrim u eu. troši se vreme na gluposti, niko neće izaći da glasa kontra putina, rusije, sputnjika, koga god, to je neverovatan idiotizam ići tim putem.

 

Sve tacno.

 

No, van politicke utilitarnosti koje nema, meni upada u oci simbolika i recnik: "peta kolona" i spiskovi pro-ruskih medija u WP, na koga te to podseca?

Na Putina mozda?

 

Rec je o tome da se takvim stavom potpuno legitimizuje ruska politika prema unutrasnjim nazovi neprijateljima.

Link to comment

pa ne igra se više igra za duše i srce rusa (a kontra putina), već se, mimo volje i očekivanja, polje igre premetnulo u borbu za srca i duše amera/britanaca/kogagod. a to je too close to home da bi se poštovala uzvišena pravila propagirana koliko juče, winning is everything.

Link to comment

Koliko je bilo stedisa Ljubljanske banke u Srbiji? Sto se tice domacih banaka Srbija je isplatipa svoje stedise, doduse mislim bez kamate, te nije bilo potrebe za tuzbom sudu u Strazburu.

Link to comment

pa ne igra se više igra za duše i srce rusa (a kontra putina), već se, mimo volje i očekivanja, polje igre premetnulo u borbu za srca i duše amera/britanaca/kogagod. a to je too close to home da bi se poštovala uzvišena pravila propagirana koliko juče, winning is everything.

 

Pa upravo je o tome rec.

Putin dobija legitimaciju, docim domaccinima seva paja za tamo neke Ruse, Litvance, Poljake, Gruzijce i Ukrajince jer su sasvim svesni da Rusija nije pretnja zapadnoj Evropi.

Link to comment

Pa upravo je o tome rec.

Putin dobija legitimaciju, docim domaccinima seva paja za tamo neke Ruse, Litvance, Poljake, Gruzijce i Ukrajince jer su sasvim svesni da Rusija nije pretnja zapadnoj Evropi.

 

To je meni interesantno, na nereprezentativnom uzorku desničari su u fazonu zašto postavljamo rakete u krugu oko Rusije, a liberali mi objašnjavaju kako Putin samo što nije izvršio invaziju na zapadnu Evropu.

Link to comment

Kao što bi ti u vreme "sovjetske Rusije" desničari objašnjavali da je potrebno staviti po raketu u svaku kuću, a levičari bi bili u daleko opuštenijem fazonu. Ko bi rekao da politika ima veze sa ideologijom  ^_^  

Link to comment

To je meni interesantno, na nereprezentativnom uzorku desničari su u fazonu zašto postavljamo rakete u krugu oko Rusije, a liberali mi objašnjavaju kako Putin samo što nije izvršio invaziju na zapadnu Evropu.

 

 

Kao što bi ti u vreme "sovjetske Rusije" desničari objašnjavali da je potrebno staviti po raketu u svaku kuću, a levičari bi bili u daleko opuštenijem fazonu. Ko bi rekao da politika ima veze sa ideologijom  ^_^  

 

In Putin's Russia, western liberal lefties bomb YOU

Link to comment
×
×
  • Create New...