Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Iran: novi front

Featured Replies

  • Replies 11.1k
  • Views 989.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Lo Zingaro
    Lo Zingaro

    O EU najbolje govori podatak da je italijanski ministar odbrane blokiran u hotelu u Dubajiju s porodicom. Isli na odmor jbg.

  • Ayatollah
    Ayatollah

    Kad se samo setim da sam kao dete 21. vek zamišljao kao doba nauke i prosvećenosti - Rodenberijeve Zvezdane staze, Beyond 2000, Saganov Cosmos i slične stvari, a nas zajahali najgori mogući verski fun

  • theanswer
    theanswer

Posted Images

14 hours ago, levi said:

Sir!

Sir Donald the Tall.

Super, u međuvremenu predsednik Pezeški objavljuje da se 14 miliona omladinaca i omladinki stavilo na raspolaganje živom štitu oko elektrana i mostova, jer ovi objekti predstavljaju budućnost i egzistenciju islamske republike.

Kakav civilizacijski pomak!

Edited by Marcus Wulffings

2 hours ago, radisa said:

Ti misliš da kabinet dobacuje do toga?

Pa oni ne znaju ni koliko stanovnika ima Iran, a kamoli da dobace do uzročno poslednične veze za svoje postupke po stanovništvo i zemlju kojom upravljaju... Uostalom oni su najjači, nema ko njim išta da može.... fantom

Имаш везу са кабинетом? Преко Гренела?

19 minutes ago, porucnik vasic said:

Имаш везу са кабинетом? Преко Гренела?

Preko Tuckera Carlssona koje je pitao Teda Crusa koliko Iran ima stanobvnika, a ovaj miu odgovorio da ne zna i da ga baš briga...

Edited by radisa

On 4. 4. 2026. at 17:45, nautilus said:

Kako god da se ovaj rat završi, Amerikanci će se morati debelo zamisliti i menjati vojne planove ali i opremu. I to će koštati boga oca. Pre ili kasnije će neko napraviti relativno jeftine stelt dronove koji će moći na 1000 kilometara udaljenosti pogoditi aerodrom sa skupim avionima na stajanci. Ili nosač aviona.

Amerikanci su jako mnogo ulagali u skupe i velike dronove, u stvari borbene avione bez posade koji nose bombe, rakete, imaju radare i tonu elektronike i jednako su osetljivi na PVO kao i bilo koji drugi avion. Po zvaničnim podacima, u Iranu su ih izgubili 17, što im je 10% operativne flote.

Ovi jeftini dronovi kamikaze prave isto takvu štetu samo bez skupog dugogodišnjeg razvojnog programa, skupih mašina za proizvodnju, visokotehnoloških fabrika. Ukoliko nešto ogrebe F35 ili te skupe stelt dronove oni moraju na remont, skida im se premaz i stavlja novi. To košta mnogo više od 10 dronova kamikaza kojima ne treba ni gorivo za povratak, pogon im je jeftini klipni motor koji je dovoljno hladan da je to velika smetnja IC navodjenim raketama.

Poenta je da se dronovi mnogo brže i jeftinije razvijaju od aviona, PVO sistema i da će vrlo brzo biti dostupni svima a prilagođavanje na to će Ameriku koštati boga oca, i to je najveća cena ovoga rata. Otprilike kao što su nosači aviona i njihove male jeftine letjelice u drugom svetskom ratu učinili bojne brodove zastarelim.

Ovo, sva je prilika, ide pod +1, ali se bojim da iz svega sledi 1 zakljucak, uzmimo samo Iran za primer: u Iranu danas prakticno nema isplativogtm i vojno opravdanog vojnog cilja za Bombu. Nema (vise) znacajnih industrijskih postrojenja, nema linija koje treba probiti... Bomba kao takva, kao oruzje, nije sredstvo protiv sitoko i organizovano rasute proizvodnje recimo dronova pa i poprilicno druge vojne opreme...

Ne mozes Bombama istrebiti stotine, hiljade malih pogona, radionica...

To vazi i vazice i za druge potencijalne mete, a ima ih po svetu i tek ce ih biti sva je prilika...

Pokusavam da kazem da sva desavanja, sva vojna i politicka logika, svi trampovi i putini na stranu, vodi, priblizava nas upotrebi Bombe protiv masivnog i masovnog civilnog cilja, grada, a la Japan, udarom kojim bi se slomio moral i volja protivnika za daljim otporom.

Zvuci apokalipticno ali em sredine, osim vojno i politicki nemoguce i neizvodljive kopnene invazije - nema.

A bojim se da vec ima, i to onoliko, glava koje razmatraju japanskutm opciju...

I, nesporno je da je u danasnji kako visokopolitickitm tako i svakodnevni jezik i narativ Bomba vec zasla dublje, prigrljena vise nego ikada do sada, cak i u najBombastijim danima Hladnog rata.

A da su mehanizmi politicke kontrole njene upotrebe debelo korodirali...

Bilo mi je liepo tipkati s vama, a sad zbogom, kom obojci kom opanci

2 minutes ago, Roger Sanchez said:

Bilo mi je liepo tipkati s vama, a sad zbogom, kom obojci kom opanci

Ako se popicka sa Melanijom - najebaste! s_c

4 hours ago, Marcus Wulffings said:

IRGC ga navodi na tu odluku, ili na još jače bombardovanje uz veru da će međunarodna zajednica dići glas protiv Amerike i Izraela, ne smem da ga izostavim.

Ono kao, e sad je bilo dosta.

U prevodu, ako SAD i Izrael bace Bombu biće kriva IRG?

Ne znam ko pominje opciju da će neko dići glas zbog stradanja iranskog naroda?

U Gazi vrše genocid, pa nikom ništa. Što bi rekao jedan Forumski Rasisata, mule su mnogo više pobile po danu. Izrael to radi fino, lagano, bocka

Iran očekuje pritisak, jer će građani/saveznici SAD imati probleme. Već svi dižu glas zbog cena nafte. Iranski susedi imaju i veće probleme.

pa sad kako su i sorabi i horuvati po poreklu iranska plemena hihi Put your head between your legs and kiss your ass goodbye D

najjaci lolol

HFTWaRmXsAAZ1nj?format=jpg&name=small

Jel zna Tramp da su Hrvati poreklom iz Irana?

3 minutes ago, Tutankamon said:

Jel zna Tramp da su Hrvati poreklom iz Irana?

I da su Slovenci ustvari Karantanski Hrvati )

13 minutes ago, Roger Sanchez said:

Bilo mi je liepo tipkati s vama, a sad zbogom, kom obojci kom opanci

Ovo nije fejk? ohmy

10 minutes ago, gone fishing said:

pa sad kako su i sorabi i horuvati po poreklu iranska plemena hihi Put your head between your legs and kiss your ass goodbye D

Mi smo na pravoj strani istorije,hvala precedniku Vucicu

Teleskop
No image preview

Izrael u Srbiji otvara tvornicu dronova: U igru se ubacio...

Srbija ubrzano ulazi u novu fazu razvoja vojne industrije, a ključni projekt je pokretanje proizvodnje bespilotnih letjelica u suradnji s izraelskim
Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.