Jump to content
IGNORED

hodajuci mrtvaci protiv uklete kuce


luba

Recommended Posts

Nije loša ova Daryl-Carol epizoda, lepo izgleda postapokaliptična Atlanta, mnogo bolje nego kad je Rick ujahao tamo pre par godina. Imam samo dve zamerke:

 

Prvo, preteruju sa sitnim flešbekovima. Kao da hoće da upotrebe svaku ranije snimljenu scenu koja je ispala u montaži pa je sad gurnu onako bezveze, nasumično, bez da išta znači. Kao, Carol se priseća kako je lutala kroz šumu posle Terminusa i obrisala zombi-utrobu sa lica. Super, i šta s tim? Ništa. Onda se priseća kako je sa Tyresom zakopala devojčice. Pa šta?! Svaki taj segment po 15-20 sekundi apsolutno ničega.

 

 

 

to sam i ja mislila dok sam gledala. nasnimali materijala pa razvlace da bi smo uvek imali par bezveze clifhangera. i brisanje lica i zakopavanje i paljenje leseva u atlanti sam htela da ubrzam. od svih flashbackova mi se jedino svidelo kad je rik najuri iz zatvora, a ona sedi u kolima i place i krene da joj zombi lupa na prozor. "ma bezi bre, vidis da placem". ne uklapa se u pricu, ali mi se uklapa u atmosferu ove sezone gde mi se zombiji cine vise kao neko smaranje nego opasnost. kao komarci. 

Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    224

  • Lrd

    123

  • ToniAdams

    76

  • Have_Fun

    76

Da, taj uvodni deo je imao smisla, čisto da nam predstave šta ćemo gledati u ovoj epizodi. Ali sve ostalo je bilo prilično nasumično trpanje klipova u kojima Carol zamišljeno gleda u nebo (koje se ili dimi ili ne dimi, isto nam se hvata).

Link to comment
  • 2 weeks later...

@TWD

WATAFAAAAAAAAAAAK?!!?!?!?!?!?!?

Kako zgotivim nekog lika iz serije, tako zagine



Neka se teraju u pizdu materinu, zesce sam popickio

Zasto su koj qrac morali ovo da urade, govnari jebeni!!!

kakav jadan pokusaj da kao bude interesantno

Edited by Have_Fun
Link to comment

Ko ih jebe kad planiraju najidiotskiju moguću razmenu zarobljenika. Umesto negde na otvorenom, na neutralnom terenu, oni lepo odu u bolnicu i svi se nabiju u jedan hodnik, uključujući i ono dvoje sa automatskim oružjem koje u takvoj gužvi ne bi ni mogli da upotrebe. Da ne pominjemo što su poverovali na reč da Dawn nije rasporedila svoje ljude iza nekih od 150 bočnih vrata. Posle nedavnog iskustva u Terminusu, njihov plan je "ajde da se odreknemo sve prednosti koju imamo, i verujemo kompletnim strancima da nam neće ništa" :isuse:

 

Ali onaj fatalni ubod makazicama u rame, majko moja, pa to je zajebalo sve idiotske egzekucije zombija do sada viđene :D

 

 

 

A6sVHnC.jpg

 

 

Link to comment

Kakva glupa i smaračka epizoda. 2/3 je potrošeno na razgovore ( kao i uvek potpuno tupave), a 1/3 na neku polu akciju, koja se završi na najidiotskiji mogući način.

 

I šta imamo na kraju? jedno veliko ništa, sve vreme su se vrteli oko Atlante, džaba trošili benzin, i onda se svi okupe ispred bolnice ko jedna velika srećna porodica, i odu da se još malo vozikaju oko Atlante.

 

Ako se neko nada da će onaj novi lik koji u crkvi pronađe mapu da unese neki obrt u priču, čisto sumnjam da tako nešto može da se desi.

Link to comment

Ja sam se skenjao.

 

Nego, ja sam skapirao i čini mi se da je u seriji jasno da se Bet žrtvovala da bi ubili onu odvratnu. Mislim, ona je ubila Bet na keca i onda je shvatila šta se dešava i krenula da muca "no" dok joj Deril nije presudio. Samo ispada da je onda Bet vrlo plemenita što je to učinila.

I opet, kako je samo onaj klinja krenuo sa njima? Zašto su ostali ostali?

 

Takođe, nije mi jasno zašto tolerišu onog popa? Em je debil, em je štetočina, em će da umre od tetanusa.

Link to comment

"Žrtvovanje" je najidiotskiji mogući potez na svetu, pošto bi realan ishod bio da svi izginu. Beth nije mogla da očekuje da će taoc-policajka reagovati kao faktor mira i stabilnosti u hodniku. Da joj je bilo stalo da spase Noja™, mogla je da kaže "ako ne ide on, ne idem ni ja" pa bi Rick morao da zauzme hard line stance. Onaj nasrtaj makazicama je besmislen potez kako god da okreneš.

 

Inače, ne znam zašto bi ostali krenuli za nekim bradatim psihopatama koji upadaju i ubijaju policajce. Jedino ako su ih gledali na TV-u pa znaju da su oni u stvari fini emotivni ljudi koji nadugačko monologišu posle svakog ubistva, a ne tamo neki ljudožderi.

 

Popa tolerišu zato što se Michonne diskretno loži na njega, a žena ima katanu.

Link to comment

Ne znam, Beth je već ranije htela da izbode Dawn, u onoj prvoj bolničkoj epizodi je uzela te makaze i krenula u njenom pravcu ali je onda videla da unose Carol na nosilima pa se predomislila. Tu nekakvo "žrtvovanje" ne bi ništa postiglo, posebno ako robovlasnici zabodeš makaze u rame. Trapav pokušaj da se napravi nekakav dramatičan obračun po cenu svakog razuma i smisla.

 

Cela ideja konc-logora u zombi apokalipsi gde policajci štite i snabdevaju dvadesetak beskorisnih parazita da bi imao ko da im ušiva dugmad na košulji je već apsurdan. Ako se to već prihvati, onda nije čudno da ljudi hoće da ostanu u tom podređenom položaju umesto da krenu za potpunim strancima kroz milione zombija u nadi da će stiću u nekakvu bolju situaciju.

Link to comment

lol

pa beth je sigurno ciljala vratnu arteriju te policajke ali je pogodila u rame jer je ova nindža, videli ste kako je isprebijala za glavu višeg i 30kg težeg kolegu

Link to comment

Nindža-revolveraš, tako je munjevito potegla pištolj i opalila sa kuka, samu je sebe zbunila takvim razvojem događaja :D A realno je mogla da samo lupi šamar plavušici i kaže Ricku da je vodi kući.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ne, konc-logor sa policajcima koji štite parazite da im ušivaju dugmad nije apsurdan, već savršeno logičan pošto govori o tome koliko su ljudi nesposobni da se suoče sa realnošću, već hoće da imaju privid kakvog-takvog reda i da se nadaju u spas.

 

Mislim, savršeno logičan u smislu kreatora serije, ja bih očekivao da naletim na tako nešto u zombi apokalipsi.

 

A što se tiče makaza, nisam siguran da su to iste makaze. Ovo je sranjce malo i ne verujem da je Bet toliko tupa da misli da bi mogla makazicama za nokte da dobije utreniranog martial arts mastera sa pištoljem.

Link to comment

Ama gde je logičan? Ne pričam o motivaciji ljudi da stupe u taj odnos, zauzmu podređen položaj, to bi imalo smisla. Pričam o sposobnostima desetak policajaca da obezbeđuju i snabdevaju svoju robovsku plantažu u gradu od milion zombija. Pet sezona uspostavljamo svet u kom su svi prinuđeni da žive kao hunter-gatherers, da se kreću iz jedne oblasti u drugu čim je isprazne od scavenged robe i privuku na sebe prevelik broj zombija... a onda nam se naprasno tresne ideja da to ništa ne mora tako, nema potrebe da jedemo jedni druge, dovoljno je da se lepo zatvorimo u jednu zgradu i povremeno se izvezemo u patrolu da kidnapujemo ljude, hranu ćemo da gajimo na terasi u plodnoj džordžijanskoj klimi :isuse: 

Link to comment

A logistika? Pa dobro™, umetnička sloboda, ideja, blabla.

Ako o tome pričamo, samo u ovoj epizodi smo videli dve apsolutno nemoguće stvari: strela u glavu sa onolike razdaljine i to podizanje čoveka za vrat u tuči. A kad smo već kod te tuče ili bilo koje TWD tuče ili sukoba, bolje i da ne krećemo. Ali važna je ideja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...