Jump to content
IGNORED

Outsourcing, ta strašna reč


rajka

Recommended Posts

ovo je isti slucaj kao moja firma koja je posle godina i godina autsorsinga u indiju sracunala da je i jeftinije i kvalitetnije insorsivati te aktivnosti nazad. neke stvari jednostavno funkcionisu bolje kada je proces i zaposleni full pod tvojom kontrolom i kad se taj zaposleni oseca kao deo te firme sa svim benefitima, bilo opipljivim (plata, odmor, bonusi) ili neopipljivim (na prvom mestu, mogucnost napredovanja-odsustvo ovog stimulansa u autsorsivanim firmama je jedan od vecih nedostataka koji srozava i kvalitet usluge)
Nisu samo benefiti u pitanju. Sto je radnik vise svestan poslova drugih i kako firma funkcionise to vise ceni kolege koji rade drugacije poslove, mirniji je i firmu vise oseca kao svoju.
Link to comment
  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    24

  • Аврам Гојић

    19

  • Braća Strugacki

    13

  • pacey defender

    12

bas cudno, ko bi rekao. ja sam mislio da je radnik najproduktivniji kada radi kao temp, bez placenog godisnjeg, za nevidljivog poslodavca koji te sutra moze sutnuti bez reci objasnjenja.
pa s kim se ti sad, dabovicu, svadjas?nevezano za autsorsing striktno, jezim se od toga kad se otvaranje privatnog biznisa nudi kao sveti gral resenje za svakoga. kao, ko te jbe sto si siroma, sto ne pocnes sopstveni biznis, da su svi takvi, ne bi bilo gladnih! kao da su preduzetnicki duh i pocetno ulaganje nesto za sta je potrebno samo lupnuti 2 puta cipelicama i - voila!
Link to comment
Mora da mi veština čitanja nije na zavidnom nivou, nešto ne vidim da sam igde spomenuo menadžerske bonuse. Men se čini da u mom postu piše nešto o smanjenju obima posla i otpuštanju dela radnika da cela firma ne bi otišla u bankrot, no dobro... A kad smo kod novih momenata, možda će ti biti zanimljivo da te "menadžerske bonuse", koliko god se o njima pisalo po medijima, možeš naći u jako, jako malom broju firmi.
kod mene menadzerski bonusi izgledaju jako prosto, otpuste ljude i smanje plate kada pozele da kupe novi auto.
Link to comment
pa s kim se ti sad, dabovicu, svadjas?
sigurno ne sa tobom. potvrdjujem tvoje reci koristeci glup i nepotreban sarkazam. u prevodu, slazem se sa tobom smile.gif
Link to comment
jednom smo dobili na kompenzaciju neke fotelje bez jednog metalnog segmenta u osnovi, to su bile jako zabavne fotelje, ljudi koji sede u njima izgledali su kao kepeci
Gđa zimus zahvaljujući kompenzaciji (medijUM duguje firmi, proizvođač slatkiša duguje mediUMu) dobila džak slatkiša. Bio sam dobri kralj Vaclav tih dana, delio napolitanke okolo ko blesav.
Link to comment
Gđa zimus zahvaljujući kompenzaciji (medijUM duguje firmi, proizvođač slatkiša duguje mediUMu) dobila džak slatkiša. Bio sam dobri kralj Vaclav tih dana, delio napolitanke okolo ko blesav.
Pri naplati nekog starog duga je bilo daj šta daš, te uzesmo oluke i nadgrobne spomenike made in china.Ajd oluci i odoše nekako, a ovaj krš od nadgrobih spomenika..... na kraju je jedan kolega predložio da dajemo na poklon kada neko krene u penziju.Lepo je imati preduzmljive kolege. :Hail: Edited by Zugurosh
Link to comment
Pri naplati nekog starog duga je bilo daj šta daš, te uzesmo oluke i nadgrobne spomenike made in china.Ajd oluci i odoše nekako, a ovaj krš od nadgrobih spomenika..... na kraju je jedan kolega predložio da dajemo na poklon kada neko krene u penziju.Lepo je imati preduzmljive kolege. :Hail:
Hail.gif
Link to comment
kod mene menadzerski bonusi izgledaju jako prosto, otpuste ljude i smanje plate kada pozele da kupe novi auto.
što je mnogo bolje nego u porodičnoj firmi jednog mog prijatelja u kojoj prijatelj pravilno zastupa opciju tvoje firme - a drugo dvoje pobožno-moralnih suvlasnika konta da je veći benefit da svi budu na minimalcu zajedno sa radnicima e da bi zahvalni radnici okolo pričali lepe stvari o njima, a oni otišli pred čika bogu čista obraza.
Link to comment
što je mnogo bolje nego u porodičnoj firmi jednog mog prijatelja u kojoj prijatelj pravilno zastupa opciju tvoje firme - a drugo dvoje pobožno-moralnih suvlasnika konta da je veći benefit da svi budu na minimalcu zajedno sa radnicima e da bi zahvalni radnici okolo pričali lepe stvari o njima, a oni otišli pred čika bogu čista obraza.
pa da, samo krajnosti, nista finese izmedju isuse.gif
Link to comment
to je drugo. ono sto Rajka tvrdi je nesto potpuno osmo: da bi bilo idealno da npr. moja firma otpusti vozace na pravdi Boga, i da oni potom osnuju svoju firmu, i prodaju svoje usluge mojoj firmi i drugim firmama i tako zarade 3 puta vise para. ovaj model podrazumeva da ljudi od 40+ godina cija je manje-vise jedina kvalifikacija to sto imaju dozvolu B kategorije odjednom nadju u sebi sposobnost da postanu uspesni biznismeni. to tako funkcionice u teletabi lendu. u realnom svetu, ovom u kome zivimo ovde i sada, onaj ko izgubi posao - ostaje nezaposlen.
Da li gresim, ako iz ovoga zakljucim, da ti u stvari bojkotujes GSP zbog toga sto je nekoliko stotina konduktera ostalo bez posla u trenutku, kad su objedinjene karte privatnika i GSP-a? Posto za njima vise nije bilo potrebe. A nesto ne primecujem da se njih 300 stradalih u klancu kod Okretnice, zarad bolje buducnosti vise od milion ljudi, posebno oplakuje.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...