Jump to content
IGNORED

PARADA


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 470
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    35

  • kobni zelaya

    33

  • Milogled Bluff

    25

  • morgana

    22

film je totalno dobar........ pogledala citav na jutjubu... sve sam umrla od smeha.. s-ve mi nedostajao taj nas tipican smisao za humori sve sam se rasplakala na kraju..... ne pamtim kad je kod mene poslednji put ovakve emocije izazvao neki srpski film

Link to comment

Dobar film.Izazvao smeh i poneku drugu emociju.Šteta samo što je Dragojević ubacio ama baš svaki stereotip u pederima u vidu šale, previše je. Mislim na "čuvam dupe", "ne diraj mi dupe" "stavljam jastuk na dupe kada spavam" fazone i njima slične. 1 preobraćen gejohejter posle gledanja filma je svakako uspeh, a sve preko toga čist bonus.

Link to comment

ne bih baš rekao dobar, ali može da se gleda. treba samo pregrmeti prvih 15-ak minuta, dok se ne navikneš na šipu racku dijaloge. u nekim momentima sam pomislio da treba zabaraniti upotrebu srpskog u filmovima...inače, kršina je.

Link to comment

odgledao do pola pa se malo smorio. sad vidim da su linkovi umrli i tako...iskreno, dragojevic nije nikog poštedeo stereotipizacije. ne znam kako nikome ovde nije smešno isticanje homoerotičnosti u limunovom klubu ili u hrvatskom motelu međ košarkaškom momčadi.meni su dosta gotivni ti pomalo neprimetni detalji kojima dragojević baš dobro barata. u MNA1 mi je to glavni kvalitet filma.e sad, da li je izbaratao do kraja i nekog zaključka, nemam pojma. kad prorade linkovi. :)

Link to comment

katastrofa film.ali ipak :Hail: dragojevicu za rane, andjele i sela. sto se mene tice on moze slobodno da zavrsi karijeru, napravio je 3 savrsena filma, i vise nego dovoljno za nasu onemocalu kinematografiju.

Link to comment
ne bih baš rekao dobar, ali može da se gleda. treba samo pregrmeti prvih 15-ak minuta, dok se ne navikneš na šipu racku dijaloge. u nekim momentima sam pomislio da treba zabaraniti upotrebu srpskog u filmovima...inače, kršina je.
+1inače, odvratan je.ali se nadam da je ovaj film ostavio uticaja na svoju ciljnu grupu i da su neki iz nje bar malo promenili mišljenje.
Link to comment
ne bih baš rekao dobar, ali može da se gleda.
Jbm li ga, nije me smorio tj držao mi je pažnju, na par mesta sam se lepo smejao, sa obzirom da traje 1.47 i da je domaći film u pitanju i da je sve to uspeo, nekako mi je više praktično i nemoguće za očekivati.
Link to comment

Uspešno sam pogledao film na jutjubu. Za razliku od Montevidea, koji je mogao da ide samo na premotavanje, moram da priznam da sam Paradu odgledao bez problema, dosta puta sam se i smejao (najviše na stoni tenis). To naravno ne znači da ne mislim da je humor i uopšte konstrukcija ovog filma prostačka i primitivna. Samo ovo je jedan od onih lukavo smišljenih filmova koji nas tera da kažemo "da film je primitivan, ali dobro utiće na primitivan narod" i onda se svi lepo legitimišemo kao kulturni i elita i kao anti - homofobi. Nešto kao Vudi Alenov Midnight in Paris, samo sa obrnutim predznakom. Takozvani film - legitimacija. I moram da kažem da sam se lepo zabavljao sve do samog kraja filma, čak mi ni Kojo na koga inače povraćam nije smetao, kada me odjednom, za vreme monologa G. Jeftića (nije on čovek kriv) postalo jako sramota. Znate onaj osećaj kada je nešto toliko falš, toliko lažno da se stidite umesto ljudi koji su to pravili. E takav sam imao osećaj za vreme tog (ključnog) monologa (+ tuča). Zašto, kad su očigledno svi u akciji protiv homofobije, i Dragojević, i cela ekipa filma i Gondža, a i ja sam maltene hoću da se bijem kad čujem da neko iznosi poznatu tezu o "svoja četiri zida"? Odgovor je, u stvari, prost, kao i čitav film i sastoji se u onome što Dragojević u ovom filmu radi; jednostavno, ne možeš da se ponašaš kao seoski siledžija, pričaš masne viceve o pederima, tretiraš čitavu temu na nivou svakog čobanina koji bi, da je prilike, svakom pederu "dao po pički" ( 90 posto filma)i uopšte pristupaš čitavoj temi kao jako neozbiljnoj, a onda, u poslednjoj sceni filma, šatro bacaš istinu narodu u oči, o tome koliko je gej ekipa (zaista) ugnjetena u ovoj zemlji. Elem, suština je u Dragojevićevoj neiskrenosti, koja ga prati još od "Rana", o gomili kalkulantskih projekata sračunatih samo da se uzmu pare. A šatro kao za gej populaciju.... da se nije pravio da ga to zanima sigurno bi bolji film napravio, a sama problematika je toliko jaka, da bi opet probila kroz pošalice na neki način. Ali, onda ne bi bilo dževe, hajpa, ne bi se hrlilo u bioskope, ne bi se brojala kinta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...