Jump to content
IGNORED

PARADA


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 470
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    35

  • kobni zelaya

    33

  • Milogled Bluff

    25

  • morgana

    22

A evo i teksta prenetog u NOVOJ SRPSKOJ POLITICOJ MISLI o ovom filmu:Samo mi nije najjasnije o kakvim "operativnim zahvatima" to prica?!Strasno...
Stvor koji ovako 059-1.jpg izlgeda govori o genetskim poremecajima?!Doduse, svako se cese gde ga svrbi. Pregaziti kamionetom, pa se vratiti u rikverc i utabati, sigurnosti radi.
Link to comment
Stvor koji ovako 059-1.jpg izlgeda govori o genetskim poremecajima?!Doduse, svako se cese gde ga svrbi. Pregaziti kamionetom, pa se vratiti u rikverc i utabati, sigurnosti radi.
Meni izgleda kao da su ga narečenim kamionetom gazili jedno pet puta.
Link to comment
Ponosite se činjenicom da su vaši filmovi veoma gledani. Je li vas ikada zanimao art-film, avangarda, eksperimentalni film?Gde ćete većeg arta od mojih filmova?! Šalim se, naravno, ali jednostavno ne priznajem tu podelu na bioskopski i art-house film. Insistiranje na tome potiče od frustriranih mediokriteta u filmskim krugovima. Često je razlog za to njihov pokušaj racionalizacije zašto im film ne želi gledati niko osim članova uže i šire rodbine. Čim neko od filmaša počne spominjati antičku tragediju, znam koliko je sati. Često se misli da je reč o vrhunskom artu kada glumac udara glavom u ormar i mrmlja – e, pa nije! Čudi me da se uvek sete antičke tragedije, a nikada Aristofana. Setite se, golubovi, da su i tragedija i komedija bile u Antici podjednako cenjeni žanrovi! Popizdim zbog takvog potcenjivanja komedije, to je najteži žanr. Jer, i kafe-kuharicu možete naučiti osnovama režije, ali nikoga ne možete naučiti smislu za humor. Uz isti ide i nešto više inteligencije, rekao bih. A što se eksperimenta tiče, hvala na pitanju, eksperimentišem na nešto višem nivou od mlataranja kamerom ili putem nepomičnog glumca koji u nepomičnom kadru ćuti i puši. A taj fakin što ćuti i puši baš je nekako omiljen kod filmadžija u regionu. Već decenijama. I nikako da popuši.
INTERVJU
Link to comment
  • 3 weeks later...
Odlican intervju
Čitate li kritike svojih filmova? Cijenite li (slučajno) mišljenje nekog kritičara? Recimo, jedna kritičarka, ne ja, detaljno objašnjava zašto je film Parada kavurma (‘Kavurmu u ishrani upotrebljavaju šire narodne mase jer je jeftina. No kavurma je kolesterolska bomba i kavurma smrdi.’) Pamtite li Vi neki slikovit komentar?Dobro ti je ovo – «ne ja». Pa zar misliš da bih se ja ljutio čak i da si ti? Svatko ima pravo na svoje mišljenje… Ja sve kritike čitam i razveselim se kad pročitam dobru, ali kada je iz pera nekoga čije mišljenje cijenim. Na primjer, uvijek strepim šta će gospodin Vlajčić napisati. Ili, jako mi je drago u slučaju Parade, da vidim kako se film dopao Basari ili Vidojkoviću. Bio sam jako zadovoljan kada je gospodin Ćirilov u svojoj kolumni odgovorio kritičarima koji mi zamjeraju na korištenju stereotipa – u komediji. Što se «kavurme» tiče, da, da, to je bila izuzetno zabavna kritika, sa zadovoljstvom sam je pročitao. No te, veoma osobne kritike najčešće, onome tko je znalac, mogu poslužiti sagledavanju duševnog stanja samog kritičara, jer one, zapravo, pričaju mnogo manje o filmu, a više o svom tvorcu. Da se ovim poslom i dalje bavim, ta kritika bila bi odlično polazište za psiho-terapiju kritičarke, iz čije podsvijesti narečena kavurma «klizi» (te «smrdi») da opiše potisnuti strah od vlastite seksualnosti, simbolizirajući, zapravo, ambivalentnost prema vlastitome seksualnom identitetu. «Bomba» u iskazu sugerira eksploziju, točnije orgazam, a zajedno u rečenici svakako strah od istog te nemogućnost da se postigne vrhunac. Veza između kavurme i «širih narodnih masa» može pomoći u rasvjetljavanju autoričine morbidne fantazije, dakako, poput kavurme, «prerađene» pritiskom savjesti, fantazije da se prepusti uživanju s više muških osoba odjednom, a koje, dakako, «smrde», što predstavlja užasan ali, opet, «siguran» surogat nedostižnoj, zreloj, genitalnoj seksualnosti i bez straha da se zaista prepusti jednoj osobi i s njom ostvari pravu intimnost.No, na stranu s ovom, ipak, veoma jednostavnom i transparentnom kritikom. Ako se, s krajnje lijevog spektra političkog života, prošetamo ka ultra desnom – tamo se nalazi moj «miljenik» – kritika Emila Vlajkija , potpredsjednika Republike Srpske. To što gospodin Vlajki bruka čitavu Republiku Srpsku sočinjenijem u kojem ima pregršt elemenata za hitnu hospitalizaciju, nije jedino što je meni zabavno, a gospodinu Dodiku bi moralo biti – jako tužno. Strast s kojom gospodin Vlajki predlaže «definitivno» rješenje prema LGBT populaciji (dio «preodgojiti» operativnim putem, dio podvrgnuti psihoterapiji, a dio, otporan na oba, pustiti da živi) sugerira takvu provalu čežnje za snažnom muškom rukom i čvrstim muškim tijelom da se, gotovo kao vapaj, diže nad ovim zanimljivim i dirljivim štivom. Neprocjenjiva kritika. Čitam je svako malo, i uvijek se ponovno dobro zabavim. Gospodine Vlajki, poljubio bih Vas kada ne bih znao da ćete na mene skočiti da mi uzvratite «francuskim» poljupcem.
Link to comment

i ovaj intervju mu je odličan za one koji natucaju slovenački....nisam imao pojma da ga je Andrew Lloyd Weber angažovao da mu ekranizuje mjuzikl teatar produkciju Beautiful Game, ali ubrzo i oterao jer je Srki kritikovao muzičke numere u predstavi.

Edited by zvonko
Link to comment
i ovaj intervju mu je odličan za one koji natucaju slovenački....nisam imao pojma da ga je Andrew Lloyd Weber angažovao da mu ekranizuje mjuzikl teatar produkciju Beautiful Game, ali ubrzo i oterao jer je Srki kritikovao muzičke numere u predstavi.
jebote, sada i bolje komponuje od webera :D koji djoker, bre.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...