Jump to content

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Konacno odgledah ... sta reci, svaka kritika je suvisna ... nego jedno od par stvari sto bi moglo da bude zanimljivo u nastavcima (i prevari me da odgledam i njih) je odgovor na pitanje: ko je Rey ? Cisto sumnjam da je Skywalker, Luku je trebalo tri filma da se utrenira za kakvog-takvog dzedaja, a ova tri sekunde nakon sto je prvi put uzela "mac" u ruke pobedi sith apprentice-a. Jes da je Ben Solo verovatno nesposobni emo ali opet, mislim, stvarno ...  

Po jacini sile pre bih rekao da je Rey potomak Yode iz neke interracial afere ... to bi objasnilo zasto su za glavnu ulogu od milion kandidatkinja izabrali bas ovu klempavu.

Takodje, ne mogu a da ne primetim i da stormtroopere vise ne kloniraju nego regrutuju kao janicare ...

Link to comment

Jos u originalnoj trilogiji su bili regrutovani, inace bi bilo krajnje sumnjivo kad je Luk sa metar i zilet setao pored Hana u Truperskom armoru.

Edited by Mos
Link to comment

Konacno odgledah ... sta reci, svaka kritika je suvisna ... nego jedno od par stvari sto bi moglo da bude zanimljivo u nastavcima (i prevari me da odgledam i njih) je odgovor na pitanje: ko je Rey ? Cisto sumnjam da je Skywalker, Luku je trebalo tri filma da se utrenira za kakvog-takvog dzedaja, a ova tri sekunde nakon sto je prvi put uzela "mac" u ruke pobedi sith apprentice-a. Jes da je Ben Solo verovatno nesposobni emo ali opet, mislim, stvarno ...  

Po jacini sile pre bih rekao da je Rey potomak Yode iz neke interracial afere ... to bi objasnilo zasto su za glavnu ulogu od milion kandidatkinja izabrali bas ovu klempavu.

Takodje, ne mogu a da ne primetim i da stormtroopere vise ne kloniraju nego regrutuju kao janicare ...

 

Ja b reko da je ona Kenobi

Link to comment

To jes, al mozda je unuka, a ne cera :D

 

Salim se, mislim, ja bih voleo da moze da ima neke veze sa Kenobijem, ali cinjenica je da su Epizode Skajvoker saga i da ce to biti i ubuduce. U TFA skoro da Skajvokera nije ni bilo, Leja i Ben to jesu naravno, ali Ben je negativac i to ce, nadam se, i ostati, a Leja i Luk su tu da predaju stafetu. Tako da mora tu biti jos neko i to pozitivac, a to jedino moze biti ona od ponudjenih. Bar to deluje najlogicnije za sada. 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Ma slazem se, editovao sam gornji post da ne bih pisao novi. Mada se meni dopada ideja da su Dzedaji malo svrljali okolo, pominjali smo to na nekoj od prethodnih strana, i da bi Obi-Wan mogao da ima neko potomstvo za koje nije ni znao, ili je znao, ali je krio od vecine. Ali bi mi bilo glupo da se ispostavi da je Luk to znao, odnosno moze da zna, ali samo ako mu je rekao neko treci, a to bi zahtevalo uvodjenje novih likova i objasnjavanja, koja bi bila suvisno komplikovanje. 

Link to comment

Nema šanse da Rey ima bilo kakve rodbinske veze sa Kenobijem. U filmu se vidi da nju neko kao dete ciljano dovodi u onu pustaru, gde je posle zatičemo. Obzirom da mu po godinama i sledu događaja nikako ne može biti ćerka (on je praktično od Lukovog i Leinog rođenja na Tatuini, a nakon odlaska odmah gine), ne vidim nijedan racionalan razlog zbog čega bi neko Kenobijevo misteriozno dete poslalo sopstveno dete u neko progonstvo. U takvom razvoju situacije bi roditelj od Rey morao biti bitan protagonista, a ne neko o kome nema nikakvih informacija, čak ni da li postoji.

 

Ako već kujemo zavere, pre bih rekao da bi ona mogla biti direktan potomak Darta Vejdera, tj. neka polusestra Luku i Leji, koju je Vejder poslao od sebe kad je naslutio da se stvari sa Lukom i Imperatorom mogu zakomplikovati. No, i to mi se čini malo preterano, i verovatno će se ispostaviti da je najprostije rešenje i najtačnije.

Link to comment

Meni se čini da je Ray jedno od Force-talentovane dece koju je Luk okupio za svoju prvu školicu. Pa kad je sve krenulo nizbrdo sa Adamom i škola u Vratniku je raspuštena, tu ju je ostavio ili Luk ili Han & Leja kao uslugu propalom prosvetnom radniku. A opet u cilju sklanjanja od First Ordera i Skywalker familije.

Link to comment

To bi verovatno imalo najviše smisla, ali imajući u vidu da se drže originalne trilogije kao pijan plota, mora da bude neka tajna rodbinska veza. Na kraju trećeg filma, dok crnac i pilot u letu uništavaju Megadeath Starkiller MMLCVII, Snooki prži Rey force lightningom ali onda se prethodno poraženi Kylo Ren sažali i podigne onoga i baci ga u ponor. 

 

Onda slede vatromet i nova verzija one ewoks pesmice, yub nub dubstep ili nešto.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...