Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Kolega na poslu rekao da su mu prve tri epizode bolje od druge tri...

 

danas sam čitao nekog lika u Forbsu koji je napravio listu svih sedam filmova od najgoreg ka najboljem.

 

bronza: New Hope

 

srebro: Imperija uzvraća udarac

 

zlato: 

 

 

Revenge of the Sith

 

Link to comment

I ja sam čuo nekoliko prijatelja da kažu da su I i II stvarno malo smor, ali da je Revenge Of the Sith ipak eto jako dobar jer ima neku tenziju i dobar opis tog puta Anakina do tamne strane. Meni je to potpuno neshvatljivo. Kako može da se proguta takva gomila nekonsistentnih gluposti natrpanih u ta dva sata?

 

-film počinje tako što Anakin i Obi Wan napadaju neki veliki brod kojeg vozi General Opasni, jer se očito taj brod iznebuha i iz zasede pojavio u orbiti Korusanta, i nekako pokupio samo Palpatina. Bez vidljivog razloga za priču, sledi 20 minuta mlaćenja

-Anakinova glavna motivacija je uznemirujući san koji je imao o Padme, i Palpatin ga smuva na fazon "Skoro sam siguran da bi zajedno mogli da je spasemo ako prigrliš Tamnu stranu

-donekle uverljiva priča o tome da Džedaji stalno drže Anakina na odstojanju je skrajnuta u prilog one nesretne scene gde Windu drži prikovanog Palpatina 3 metra pred Anakinom, i na njemu je da napravi veliki izbor, nakon čega Palpatin krešti kao debil "POWER POWER ABSOLUTE POWEEEEER"

-scena između Palpatina i Yode u praznom kongresu, gospode

-dvoboj Anakina i Obi Wana od 15 minuta koji se završava sa "ja sam na tri stepenika iznad tebe, nemaš šanse"

 

 

 

ep3_tot1.gif

Link to comment

+1, samo General Gripozni.

 

Inače u Clone Wars crtaću Grievous je izgledao kao stvarno impresivan negativac, što vizuelno što kako džedaji pričaju kao njemu. Šteta što od toga ama baš ništa nije ostalo u filmu.

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Prica oko otmice Palpatina i napad na Coruscant je ispricana u animiranom Clone Wars, a u knjizi Order 66 je iz ugla trupera do detalja objasnjeno sve tako da film ima smisla. Inace, Revenge of the Sith novel je odlicna knjiga i preporucujem je svakome sa viskom slobodnog vremena i znatizeljom kako se ista prica moze ispricati sa vise smisla.

Link to comment

Prica oko otmice Palpatina i napad na Coruscant je ispricana u animiranom Clone Wars, a u knjizi Order 66 je iz ugla trupera do detalja objasnjeno sve tako da film ima smisla. Inace, Revenge of the Sith novel je odlicna knjiga i preporucujem je svakome sa viskom slobodnog vremena i znatizeljom kako se ista prica moze ispricati sa vise smisla.

Има ли неко листу романа који вреде да се прочитају?

Link to comment

Thrawn trilogija i Darth Bane trilogija su meni bile ubedljivo najbolje, Ova prva za klasu bolja od filmova. Zahn je posle napisao i Thrawn duology al' mi to nije bilo ni blizu dobro iako je hvale po netu. Jos su ok Darth Plagueis (o Palpatinovom masteru koji je i smislio ceo plan sa uvlacenjem klonova u pricu), Han Solo trilogy (tu ces procitati kako je zapalio iz Imperial academy, dobio Falcona na Sabaccu i celu love story sa prvom devojkom original Rebel fighterkom) i bas Revenge of the Sith. Kenobi takodje nije losa knjiga za povezivanje sa prequel trilogijom. Commando petologija je dobra ako te privlaci trooper i Mandalorian prica, meni je to bilo dosadno do pete (Order 66). 

 

Edit: Jako je hvaljena i X-Wing serija knjiga (komada 10), ali se u to nisam upustao.

Edited by Mos
Link to comment

Prica oko otmice Palpatina i napad na Coruscant je ispricana u animiranom Clone Wars, a u knjizi Order 66 je iz ugla trupera do detalja objasnjeno sve tako da film ima smisla.

 

Daj ne zajebavaj :D Film koji se oslanja na ranije emitovanu animiranu seriju i na kasnije izdatu knjigu, taj film ne može a da ne bude golo govno.

 

To je kao kad Sam Harris objašnjava Čomskom da bi njegova lupetanja imala više smisla samo da je ovaj bio vredan pa ranije pročitao sve njegove knjige....

Link to comment

Prica oko otmice Palpatina i napad na Coruscant je ispricana u animiranom Clone Wars, a u knjizi Order 66 je iz ugla trupera do detalja objasnjeno sve tako da film ima smisla.

 

Ne tvrdim ja da u kontekstu knjige ili animacije događaj kao takav nije po nekom kanonu, ali kada stoji zasebno u filmu, napravljeno je neubedljivo, nerezonski, loše objašnjeno i postavljeno, nezanimljivo i nadasve bespredmetno. To je iskorišćeno da se prvih 20 minuta desi neka grandiozna akcija kao uvod u film, jer Lukas i nakon prva dva debakla nije shvatio da guranje 26 eksplozija, šljaštećih lasera i brodova u svaki frejm sekvence iritirajuće i deluje u najbojem slučaju kao Homerov prvi vebsajt, a da doprinose baš ništa od bitnosti za uvod u priču. Nakon izdrkavanja sa specijalnim efektima tokom leta do velikog broda, zarobljavanja, nepotrebnog fajta sa Grievousom, i oslobađanja Palpatina koji sam samcit sedi zaključan u najgrandioznijem zarobljeništvu ikada, jedina mala stvar koja bi mogla imati uticaja na poentu filma i razvoj Anakina je Palpatinovo nagovaranje da likvidira Dokua. Pa i to kada se dogodilo je vrlo brzo zaboravljeno i ignorisano, bez ikakvih naznaka tada ili kasnije da je to ostvarilo neku vezu između Anakina i Palpatina ili mraka. Nakon toga sledi još jedna neubedljiva jurnjava, preuzimanje broda, i spuštanje broda na površinu Korusanta što je sigurno do jaja impresioniralo svakog ko nije video nijedan sci-fi film u poslednjih 30 godina.

Link to comment

Ma jasno, film je prosecan, rupa ima milion. Samo sto meni SW nije samo filmovi (zapravo mi je najmanje filmovi) pa se onda kao osetim prozvano. :) Ako bih pravio neki redosled filmova to bi islo 1. Imperija uzvraca; 2. originalni Star Wars; 3. Ovaj novi od juce.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...