Jump to content
IGNORED

Neutrino


Gonzo

Recommended Posts

...pošto nisu mogli da pronađu sistematske greške u svojim merenjima, objavili su rezultat svojih merenja javnosti. sada je na redu nezavisna provera ovog rezultata od strane nekog drugog eksperimenta. ...
Ovo je drugi eksperiment gde neutrino pokazuje brzinu veću od c :
While I am skeptical of these findings, this is the second experiment that has intimated that neutrinos are somehow moving at superluminal speeds. Fermilab’s Minos experiment showed similar results but the findings were within statistical error ranges.
kaže neko ovde.
Link to comment
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • billadni

    12

  • Zverilla

    10

  • mei

    9

  • Gonzo

    6

Top Posters In This Topic

i opet ih, na kraju, srbin sve zajebo!
nije bre. sami su se zajebali. nisu slušali što srbin priča. ne preslikavaj svoje puste želje.)negu. jel neko ovde izneo razloge zašto brzina em talasa mora ( kada i gde...) biti konstantna? Edited by billadni
Link to comment

Jutros na STB onaj Agape lik i voditeljka jutarnjeg programa dohvatili nekog brkatog fizičara da im on to sve lepo objasni, ali uprošćeno da gledaoci razumeju. Čovek nije mogao tri rečenice da veže bez da ga prekinu i pitaju šta tu ima za nas :isuse:"Pa znate, to je sve vrlo zanimljivo, to bi mogla da bude 1 teorijska revolucija jer danas nauka počiva na...""Dobro, ali koja je tu praktična primena?!"x10Praktična primena as in da li ću brže stići na posao? Da li ćemo se grejati na neutrine umesto na drva? Da li će biti rimejka Nindža Kornjača?neutrinos.jpg(Srećom, uskoro su prešli na genijalnog genija Nikolu Teslu koji je bio genijalan, što je ipak izlaganje koje se ne sme prekidati nepametnim upadicama.)

Link to comment
evo 1 vica da odmorimo glavu:LHC je ove godine vec dva puta prekrsio princip kauzaliteta. prvi put u decembru. :isuse:
meni je bolji onaj:ne smarajte vise sa tim LHC vicevima, cuo sam ih vec naredne nedelje
Link to comment

ne znam gde da prikačim još jednu zanimljivost oko ove frtutme sa rušenjem celokupne fizike (možda bi trebalo otvoriti novu temu - deluje k'o krupan dogadjaj)The Minister and the Neutrino

Statement by the Minister Mariastella Gelmini (Rome, 23 sep 2011) "The CERN and National Institute for Nuclear Physics discovery is a scientific event of fundamental importance.""I extend my approval and my sincerest congratulations to the authors of a historical experiment. I am deeply grateful to all the Italian researchers who contributed to this event that will change the face of modern physics. Exceeding the speed of light is an epochal victory for scientific research around the world. Italy has contributed to the construction of the tunnel between CERN and Gran Sasso Laboratories, through which the experiment took place, with a sum now estimated at around 45 million euros. In addition, today Italy supports the CERN with absolute conviction, with a contribution of more than 80 million euros per year and the events we are experiencing are confirming that it is a good and far-sighted choice".
Link to comment

mei, hvala za prvi post, a ovim drugim si me prilično zbunila:

po meni bi bila baš revolucija, okretanje fizike naglavačke, bukvalno. neutrini koji se kreću brže od svetlosti, putuju u prošlost, ode kauzalnost do vraga sa totalno drugom prirodom. takođe, brzina svetlosta u vakuumu je maksimalna brzina veća od brzine masivnih čestica. masivne čestice mogu da se kreću brže od svetlosti kroz materiju.
ok što nisam pazila na časovima pa pamtim da je brzina svelosti najveća moguća brzina bilo čega bilo gde i da je ima samo svetlost u vakuumu - zato mi je drugo boldovano iznenadjenje. pa zar nisu upravo ovi neutrini putovali kroz materiju, tj. zemlju, a ne kroz vakum!? i zar interakcija sa materijom ne usporava uvek, već može ubrzati česticu makar malecke mase kao što je neutrino? ako je tako, zašto bi onda ovakav rezultat bio revolucija? zar se GTR ionako ne odnosi na subatomski svet te se traga za objedinjujućim sveobuhvatnijim modelom/teorijom?ako možeš nekako da nam objasniš zašto bi ovakav rezultat (čak i ako nije tačan usled sistematske greške, nego samo hipotetički) doveo do okretanja fizike naglavačke? zar se ne traga za teorijom svega koja bi obuhvatila i GTR i subatomske prostore? pitam laički a po analogiji: teorija relativnosti je obuhvatila njutnov model ostavivši mu veliki upotrebni prostor a praktično samo po rubnim delovima izmenila fiziku - zar i ovo ne bi mogla biti pre 'evolucija' takvog tipa (obuhvati postojeće modele ali pomeri granice ka novim oblastima gde nov model/teorija vlada) a ne 'revolucija' tipa sve-se-ruši? možda te gnjavim ovim laičkim pitanjima i poredjenjima, ali tvojim dosadašnjim odgovorima sam još zbunjenija.troll on/ volim da ti vidim avatar - gledala sam je uživo pre neku godinu na gostujućoj izložbi u beču, jedna od slika koje su mi ostavile jak utisak /troll off
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...