Jump to content
IGNORED

kulinarski hejt


Amelija

Recommended Posts

Nismo neki gurmani, ali potrefilo se da nam je svima najlepši neki Basmati, onaj u plavoj kutiji. Ukusan bre pirinač sam po sebi i od sebe...
basmati i jasmin pirinac su dve najplemenitije i najukusnije sorte.
Link to comment
basmati i jasmin pirinac su dve najplemenitije i najukusnije sorte.
Ah, široko nam, znači... još jedan + za Botu, jede se Basmati, ej!
Link to comment
Ah, široko nam, znači... još jedan + za Botu, jede se Basmati, ej!
:lol: iskreno, u poslednje vreme radije biram sorte optimizovane za risotto, jer se ovo plemenito i ne bas jeftino jelo cesto nalazi na mojoj trpezi. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Ah, široko nam, znači... još jedan + za Botu, jede se Basmati, ej!
e neće biti.ja se u grčkoj snabdem godišnjom količinom basmatija i jasmina (naravno i maslinovog ulja)dal' treba da kažem i zašto?
Link to comment
:lol: iskreno, u poslednje vreme radije biram sorte optimizovane za risotto, jer se ovo plemenito i ne bas jeftino jelo cesto nalazi na mojoj trpezi.
A koji risotto praviš?
Link to comment
A koji risotto praviš?
Zavisi sta imam u zamrzivacu...kada dobijem neki bas kvalitetan komad mesa, napravim supu od njega i zamrznem je i pravi rizoto samo sa takvim bujonom, nikad kocka.Obicno je rizoto sa pilecim bujonom i belim vinom u koji stavim safran i sitno seckani suseni paradajz, i na kraju procesa dodam rendani parmezan. Pravim i moj izum, ovcji rizoto, sa bujonom od snazne ovcije supe, e njega pravim sa crvenim vinom i sa dosta bibera, tu dodam i birdseye chili. To je jedno onako zimsko jelo.
Link to comment
Obicno je rizoto sa pilecim bujonom i belim vinom u koji stavim safran i sitno seckani suseni paradajz, i na kraju procesa dodam rendani parmezan.
sto mu dodje milanski rizoto, right?
Link to comment
sto mu dodje milanski rizoto, right?
ne, mirijevski :) ne znam da li je milanski, ja ga zovem "standardni rizoto", ipak sam kuvar samouk
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...