Jump to content
IGNORED

volite li 90te?


kim_philby

Recommended Posts

Ne volim. Mrzim.
mrznja je samo osujecena ljubav.
Mislim da se Duga mogla čitati preko interneta do otprilike 2003, pa je potom nestala tj. izbrisana je stranica.
drats. ja sada skeniram neke kalajiceve tekstove pa cu podeliti to s vama kad uzmognem.
Link to comment
  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Quince

    13

  • kim_philby

    11

  • Miralem

    9

  • halloween

    6

:lol:[imala sam kasetu :blush:]
Znam je napamet :D Kaseta (ne piratska!) još je tamo daleko, ali MP3 verzija je malo bliže.Imao sam, kako da kažem, čudan način konzumiranja sadžaja Politike. Povremeno bi rodbina sa severa došla u posetu tokom leta, isporučila tovar staarih Politika koje su moji rado dočekivali za potpalu, džak šećera (ili dva), a po odlasku preuzimali brašno i organsko povrće. Pošto mi se odavno zapatio sindrom da čitam šta mi dođe po ruku (Treće oko, Sabor, Svet, Revija 92, a danas forumi i druge socijala medije), ni Politika ne beše izuzetak, pa sam listao tri do šest meseci stare politike i čitao kojekakve članke. Bizarno. Par puta sam kupio "novu" Politiku, ali nije to bilo to. Onda prešao tokom 1996. na Blic i DT (NT svega par puta pročitao, nije me dojmilo). Tokom 1999. i 2000. su malo žešće zajebavali Blic (papir i sl.) pa sam u pomoć počeo prizivati Danas. U nekom trenutku sam počeo da čitam Blic News (era pre "Čume asfaltira po Srbiji"), što je časopis koji zaslužuje posebnu pažnju. Zanimljive reportaže, kradeni inostrani tekstovi, Tijanićeva kolumna. Danas, kada me iznenadi kul i opuštena subota, pre kupujem Politiku nego Danas (ultra isprazna i dosadna novina). Tada je postojala glad za informacijama, sada je mučnina, pošto se prejedamo. A vidim da je kim pitao za 1994. realno, nemam pojma, čitao sam samo Politikin zabavnik.
Link to comment
U Mikijevom Almanahu su bile Sale Koje Ste Nam Vi Poslali. A jedan moj drugar je zaista pricao te vicove i to tako integralno: Tico, zasto ne ucis nego gledas TV, pita ujka Miki? Mica je naucio umesto mene, odgovori Tica seretski...Zlikovci, naterali ste me da kopam po mojoj medijskoj arhivi: Ukus nestasnih, Urbani Talas, uzasni strip magazini (izdvajam Balon), Vreme Zabave, XZ (kako sam bio ponosan sto sam tamo objavio tekst a bejah jos maloletan...)Da li neko, nekako ima legendarni Skinsi u Stripu (skinsi in stripu) strip iz Yu rock magazina??? 93-4. To je biblija neprijatnosti. Assuck? Larssone??
Јао, а још негдје имам неки стрип магазин, мислим да се звао само Алманах. Имао је око половине издања стрипове о Бетмену. Никада прије а ни послије нисам сусрео тај магазин.
niko da spomene...wlrth7urh8q0htuw.jpg
Чек, је ли то "добротворка"?
Link to comment
Јао, а још негдје имам неки стрип магазин, мислим да се звао само Алманах. Имао је око половине издања стрипове о Бетмену. Никада прије а ни послије нисам сусрео тај магазин.
Ćao Almanah? Tu izlazio alan ford, modesti blejz i jos svasta nesto.
Link to comment
mrznja je samo osujecena ljubav.drats. ja sada skeniram neke kalajiceve tekstove pa cu podeliti to s vama kad uzmognem.
"Duga" je, kao i sva tada preostala BIGZ-ova novinska izdanja, svoju labudovu pesmu otpevala pred novu 2004. godinu - tada su izašli poslednji brojevi.edit:2004. Edited by ajgor
Link to comment
ni Politika ne beše izuzetak, pa sam listao tri do šest meseci stare politike i čitao kojekakve članke. Bizarno. Par puta sam kupio "novu" Politiku, ali nije to bilo to.
I ja više volim da čitam stare novine nego sveže.Na tu temu ima mnogo dobar skeč. Oliver Mandić otišao u rodni kraj- Zaovine kod Bajine Bašte i sreo seljaka koji je čuvao ovce i čitao novine iz 1985. Zapanjen ga je upitao šta to radi i zašto čita novine stare 25 godina, a ovaj će njemu: Gledaj svoja posla, prođi me se.
Link to comment
Mila Jovović, bre.Edit: Jebote, slika sa 15 godina... Kakva lepota.
Ала сам се просуо. :isuse: Мила ми није пала ни на крај памети.
Ćao Almanah? Tu izlazio alan ford, modesti blejz i jos svasta nesto.
Може бити, нисам сигуран, углавном дебело издање. И која је фора са тим Ћао? Те Ћао Тифо, те Ћао Алманах ... Edited by Cane Vukic Prebranac
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...