Jump to content
IGNORED

Community


Calavera

Recommended Posts

Lepo je videti Omara i Majkla Ajronsajda, ali hmpf. Kavalera će biti oduševljen. Ja nisam. Nemam ništa protiv Law and Order izvedbe, ali je sve to da bi se sprovela istraga ko je zgazio biljku? Bleh. Pre su pravili pop kulturne izvedbe sa zapletima koji imaju smisla...

Link to comment
  • Replies 440
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Calavera

    97

  • Lrd

    74

  • gervasius twinkleminkleson

    44

  • copkillah

    37

Eh, a nekad su parodirali Goodfellas oko preuzimanja chicken fingers biznisa u skolskoj kafeteriji. To je bar imalo smisla na izvoz.Ne znam sta da ti kazem, ako ti se ovo nije svidelo sumnjam da ima smisla nastavljati. Meni je u top 3 epizode ove sezone. :)

Link to comment
Eh, a nekad su parodirali Goodfellas oko preuzimanja chicken fingers biznisa u skolskoj kafeteriji. To je bar imalo smisla na izvoz.Ne znam sta da ti kazem, ako ti se ovo nije svidelo sumnjam da ima smisla nastavljati. Meni je u top 3 epizode ove sezone. :)
Znaš u čemu je fora. Kada se omažirali™ Good Fellas, Office, Hommicide i sl. to je bilo u cilju razvoja likova, produbljivanja njihovih odnosa, karakterizacije, uspostavljanja hemije grupe i svega što treba da postoji. Zašto je napravljena ova epizoda? Da bi se Starburns otpisao iz serije? Šta postoji novo ili drugačije u međusobnim odnosima grupe? Kako se razvija dinamika™ njihovih odnosa? Razumeš, sve to stoji u mestu i stagnira, samo se glupira oko toga što postoji. Likovi više nisu takvi kakvi jesu, već nam se priča da su takvi. Imam osećaj da je jači razlog postojanja Communityja da bi se pravili spoofovi i fanovski memei nego da bi se serija razvijala. Jeste jedna od top 3 ove sezone, ali to je tužno. Serija je potpuna močvara u trećoj sezoni, za razliku od bistrog, osvežavajućeg planinskog potoka koji se preliva u bojama duge na prolećnom suncu. Odavno je meni Community izgubio smisao, ali gledam iz poštovanja i velike ljubavi prve dve sezone.Jebi ga.
Link to comment

Dobro, ovo jeste bila epizoda koja je za jedini cilj imala da bude smesna, ali ne vidim zasto je to odjednom problem i voleo bih da ih ima vise. Taj tvoj razvoj likova (u 1 komediji, ma daj) je bio heavily featured u prosloj epizodi koja takodje nije bila nesmesna, pa ti se opet nije svidela. Stvarno mislim da preterujes u krajnostima, niti je prva sezona bila planinski potok (meni je druga jos bolja), niti je ova takav raspad.edit: citam AV Club review ove epizode i poslednji pasus me podsetio na tebe:

All TV shows have relationships with their fans that operate almost like long-term romantic relationships. There’s the initial ardor, the period when you realize that it seems like there’s nothing this person can’t do to make you happy, then the long period where you slowly realize you know all of this person’s tricks. I’d say a lot of us (including myself) are currently in that third period right now. But there’s always hope: What usually follows the “I know everything this person can do” period is the point where you realize how lucky you’ve been to have them all along and how silly it was to expect them to continue to surprise you as much as the first day you met. “Lupine Urology” isn’t my favorite episode of the series, but it reminds me just how much I like having this show around and how sad I’d be if it left.
Edited by Calavera
Link to comment
Dobro, ovo jeste bila epizoda koja je za jedini cilj imala da bude smesna, ali ne vidim zasto je to odjednom problem i voleo bih da ih ima vise. Taj tvoj razvoj likova (u 1 komediji, ma daj) je bio heavily featured u prosloj epizodi koja takodje nije bila nesmesna, pa ti se opet nije svidela. Stvarno mislim da preterujes u krajnostima, niti je prva sezona bila planinski potok (meni je druga jos bolja), niti je ova takav raspad.edit: citam AV Club review ove epizode i poslednji pasus me podsetio na tebe:
Dobro, nisam napisao sve. Prve dve su bile funkcionalne (i meni je druga bolja, objektivno je bolja) zato što su imale kombinaciju humora, šarma, inteligencije, spontanosti i popkulturne samosvesti, a progresija likova je bila prirodna. U ovoj sezoni nemamo ništa od toga u kompletu, a rekao bih da one inteligencije nema uopšte. Ako imamo razvoj likova, onda je to usiljeno, neduhovito, veštački. Ako imamo humor, onda je to...eto tako. Mislim da se ti i ja ne razumemo najbolje, a za to krivim nedostatak pismenosti.A što se tiče poslednjeg pasusa reviewa - ne prihvatam ništa od toga. Znam sve trikove i fore i manire i Modern Familyja i Parks and Reca (Family Guy) da ne pominjem, ali ipak beskrajno uživam, jer su svoji a sveži. A Community u ovoj sezoni ne mislim da je svež, a pogotovo nije svoj. Eto. I ne zaboravi da ti ovo piše čovek koji ne da je voleo, ne da je obožavao, nego apsolutno obožavao Community. Valjda su mi zato receptori otvoreni i ne praštam ovakav pad.
Link to comment

Sad pogledah prethodne 2 epizode, nisam josh ovu zadnju. Kul su mi, pogotovo ova Law & Order [mada mi je bolja ona parodija na Ken Burnsa] :DMan's gotta have a code :wub:

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...